پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

OpCode Cache در PHP چیست و چگونه آن را فعال کنیم

Alireza 3 سال پیش

کسی میدونه OpCode Cache در PHP چیه، برای چه کاری استفاده می شه و چطور می تونیم اون رو فعال کنیم؟

1 پاسخ
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

OpCode Cache در PHP یک فناوری ذخیره سازی کش است که برای بهبود عملکرد اجرای کد PHP استفاده می شود. این فناوری، برای ذخیره سازی کد PHP به صورت پیش فرض در حافظه، باعث کاهش زمان لود صفحات و افزایش سرعت اجرای برنامه ها می شود.

OpCode ها به صورت خودکار توسط موتور PHP تولید می شوند و شامل کد های برنامه (مثلاً توابع و کلاس ها) هستند که قبل از اجرای برنامه توسط PHP تفسیر می شوند. این کد ها به صورت دایرکتوری در حافظه ذخیره می شوند تا در صورت نیاز به اجرای برنامه های بعدی، تفسیر مجدد کد ها لازم نباشد.

با فعال کردن OpCode Cache در PHP، کد های برنامه های اجرا شده به صورت کش شده در حافظه ذخیره می شوند تا در برنامه های بعدی که همان کد ها اجرا می شوند، مجدداً تفسیر نشوند و به سرعت بیشتری اجرا شوند.

برای فعال کردن OpCode Cache در PHP، نیاز است که ماژول OpCache در PHP فعال شود. برای این کار، کافی است که فایل php.ini را باز کنید و این خط را به آن اضافه کنید:

zend_extension=/path/to/opcache.so

در این خط، مسیر فایل OpCache را باید جایگزین کنید. سپس، برای تنظیم پارامترهای OpCache، می توانید از دستورات مختلف در فایل php.ini استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از پارامتر opcache.memory_consumption، حجم حافظه مورد استفاده برای ذخیره کردن کد ها را تنظیم کنید.