پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

آشنایی با صرافی کوینکس

pancake swap 2 سال پیش

کوینکس چیست؟

صرافی کوینکس در دسامبر ۲۰۱۷ ایجاد شدو یک صرافی ارز دیجیتال بین المللی می باشد. تیم این صرافی توسط فردی به نام یانگ هایپو  “Yang Haipo” هدایت می شوند. این شرکت در کشور هنگ کنگ ثبت شده است. صرافی کوینکس “coinex exchange”مانند صرافی های بایننس و بیت فاینکس، یک برند فرعی از ViaBTC است که موسس این شرکت نیز هایپو است. این صرافی در بخش ارزهای دیجیتال با سایر گروه ها روابطی ایجاد کرده است و در آن مشارکت می کند. نکته ای که بسیار مهم است این است که آنها با Blockchair و بیت کوین مشارکت دارند. از همان ابتدا در جهت ارائه خدمات به همه کاربران به ویژه کاربران کشور های تحت تحریم قدم برداشت؛ کوینکس یکی از صرافی های ارز دیجیتال است که در کشور ایران از محبوبیت فراوانی برخوردار است. این صرافی دارای امکانات مختلفی از جمله آپشن های کامل ترید و استیک است؛ صرافی کوینکس دارای یک ارز اختصاصی نیز به نام CET است.کوینکس از جفت ارز های زیادی پشتیبانی می کند و از نقدینگی زیادی بهره می برد؛ در کنار این موارد یک کیف پول اختصاصی به نام viawallet این صرافی را از سایر صرافی ها متمایز می کند.  

baekpEJ3DGtc5zqt9jmXA1JYyIfwoXQZyDLFQ4MA.jpg

 

آینده ارز دیجیتال کوینکس توکن (CET) و فرصت های سرمایه گذاری

بازار های مالی در هر صنعتی که فعال باشند همیشه از طریق مراکزی به نام بروکر ها که بعضی مستقل و یا وابسته به بانک ها و موسسات مالی بزرگ هستند،در دسترس مردم و دیگر موسسات نهادی قرار میگیرد.  بنابراین در حوزه تازه وارد کریپتو نیز واضح است که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بستر صرافی­های مربوطه صورت می گیرد،برگترین تفاوتی که صرافی های ارزهای دیجیتالی با بروکر ها دارند،غیرمتمرکز بودن آن ها است.البته آشکار است که هنوز این پلتفرم های معاملاتی کاملا مستقل نیستند. (مگر صرافی های غیر متمرکز نوظهور مانند پنکیک سواپ-یونی سواپ و …) بعلاوه کار خرید و فروش و سرمایه گذاری،برخی از این صرافی ها نیز اقدام به توسعه و خلق توکن های خود کرده اند،در این راستا ارزدیجیتال کوینکس توکن نمونه ای از این دست است. در این مقاله قصد داریم به بررسی ارز دیجیتال کوینکس،یعنی توکن (CET) و آینده آن بپردازیم.

ارز دیجیتال کوینکس توکن (CET) چیست؟

توکن کوینکس با نماد اختصاری CET، توکن اختصاصی صرافی کوینکس (CoinEx) می­باشد این توکن بر مبنای پروتکل ERC 20 ساخته شده و غیر قابل استخراج است و در حال حاضر روی زنجیره CoinEx تکامل یافته و به عنوان گس (Gas) مورد استفاده قرار می­گیرد.

تاریخچه ارز دیجیتال کوینکس توکن (CET)

صرافی کوینکس از این ارز دیجیتال در ژانویه 2018 رونمایی کرد. در ابتدا این توکن از طریق airdrop­ ها و طرح­های تشویقی، کارمزد معاملات، تبلیغات و به دست می­آمد.

WpynKTzL77PsBLu16WzV4elOPIHaqytZ7EYbcnNR.jpg

 

چگونه می توان کوینکس توکن را دریافت کرد؟

همانطور که گفته شد این ارزدیجیتال غیر قابل استخراج است اما دریافت آن به شیوه­های زیر است:

  • معرفی: اگر دوستان و یا آشنایان شما از طریق لینک معرفی از طرف شما در صرافی کوینکس ثبت نام کنند ، شما می توانید این ارز را دریافت کنید.
  • تبلیغات برای CET : همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، تبلیغاتی هر از چندگاهی توسط خود کوینکس انجام می شود و هر از گاهی CET توزیع می کند، شما می توانید در اطلاعیه های رسمی از این توزیع ها مطلع شوید.
  • استیکینگ: که در ادامه توضیح خواهد داده­شد.

عملکرد و اهداف ارز کوینکس توکن چگونه است؟

در ابتدای مقاله به این موضوع پرداخته شد که این ارز در حال حاضر بر روی روی زنجیره CoinEx که دارایی اصلی کوین اکس چین است، قرار گرفته ­است. حال کوین اکس چین قصد دارد یک سیستم معاملات غیرمتمرکز ایجاد کند. این هدف برای توسعه به یک اکوسیستم سه  زنجیره ای نیاز دارد که متشکل است از  زنجیره صرافی غیرمتمرکز، اسمارت چین و زنجیره حریم خصوصی. این سه زنجیره برای ایجاد یک اکوسیستم زنجیره عمومی غیرمتمرکز به ترتیب بر معاملات، قراردادهای هوشمند و حریم خصوصی متمرکز هستند.

آینده ارز دیجیتال کوینکس توکن (CET)

در حال حاضر ارزش بازاری این ارز بیش از 64 میلیون دلار بوده و سهم نسبتا ناچیزی از بازار ارزهای دیجیتال دارد. میزان توکن در گردش این ارز تا به امروز چیزی حدود 700 میلیون کوین بوده اما اطلاعات دقیقی از روند آینده آن در دسترس نیست.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

سلام دنیا