پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

بک لینک سایت و به روزترین تکنیک های آن

dmavid 3 سال پیش

اگر یک کارشناس سئو هستید و می خواهید رتبه سایت خود را در جستجوی گوگل بهبود ببخشید حتما میدانید که بک لینک سایت یکی از روشهای موثر در کسب رتبه میباشد.اما نکته مهم در اینجا است که روشهای بک لینک به مرور در حال تغییر هستند.در نتیجه با اطلاع از به روز ترین روشهای بک لینک به اعتبار و سئوی سایت خود کمک کنید. با آژانس دیجیتال مارکتینگ آوید در ادامه همراه باشید.

بک لینک سایت و تکنیک های جدید ۲۰۲۰

برای بک لینک  گرفتن روشهای مختلف وجود دارد مانند فعالیت در شبکه های اجتماعی، انجمن ها٬ وبلاگ ها٬ خرید بک لینک و... اما در سال ۲۰۲۰ چه روشهای جدید برای لینک گرفتن وجود دارد و همچنین از چه روشهای باید خودداری کرد؟ جدیدترین روشهای بکلینک در ۲۰۲۰ عبارتند از:

استفاده از کیوردهای طولانی long keywords

در موقع بک لینک گرفتن از سایتهای مختلف یکی از روشهای این است که عین کلمه کلیدی را استفاده نکنید و سعی کنید مترادف های آن را به کار ببرید. یکی دیگر از شیوهها برای شروع بکلینک استفاده از کلمات کلیدی طولانی است. به طور مثال به جای استفاده از کلاس دیجیتال مارکتینگ از عبارت دوره آموزش جامع بازاریابی دیجیتال استفاده کنید. اگر از کیوردهای طولانی استفاد کنید گوگل راحتر آن را قبول میکند و لینک را مانند متن تعریف کرده و برای کاربران نمایش میدهد.

توجه کردن به بکلینک های پاک شده

همیشه بکلینک هایی را که ایجاد کرده اید را بررسی کنید.اگر تعدادی از انها در یک وب سایت پاک شده اند سعی کنید علت آن را جویا شوید.اگر میتوانید با سایتی که در آن بکلینک قرار داده اید تعامل کنید که آیا بکلینک های شما به صورت تصادفی پاک شده اند و یا عمدی زیرا این احتمال وجود دارد که بکلینک شما به دلایل مختلف در آن سایت پاک شده باشد مانند طراحی مجددا یا پاک کردن صفحات مختلف سایت.

بهره مندی از سایتهایی که از نام رقبا استفاده کردند

سایت هایی را بررسی کنید که نام رقبای شما در آنجا درج شده است زیرا اینها ممکن است صفحات منابع یا اطلاعات مختلفی داشته باشند.شما میتوانید در این سایتها فعالیت کنید و در کنار نام رقبا نام برند و یا وب سایت خود را قرار دهید.

با بررسی این سایتها متوجه خواهید شد که چه سایتهایی برای بکلینک مناسب هستند چراکه از نام رقبای شما استفاده کردند در نتیجه برای شما نیز برای بکلینگ گرفتن مناسب میباشند.

خودداری از تکرار مدام کلمه کلیدی

در موقع بکلینک دادن حتما به این نکته توجه کنید که به صورت مدام یک کلمه کلیدی را تکرار نکنید. به جای تکرار کیورد یکسان ، معادل های معنایی به کار ببرید مانند مثالی که زده شد کلاس دیجیتال مارکتینگ یا آموزش بازاریابی آنلاین ،ورکشاپ حضوری دیجیتال مارکتینگ، دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، کارگاه تخصصی دیجیتال مارکتینگ.

این کار باعث میشود تا گوگل به مصنوعی بودن لینک های شما شک نکند و تلاش شما برای ایجاد بک لینک و بهبود سئوی سایت افزایش پیدا کند. برای سئوی سایت خود میتوانید از پکیج بازاریابی دیجیتال آوید بهره مند شوید.

بکلینگ گرفتن با تصاویر و عکس

اگر با وب سایتی دارید که  تصاویر اختصاصی زیادی دارد یا دارای طراحی گرافیکی است این وب سایت مثل یک معدن طلا محسوب میشود.

همچنین این وب سایت شاید دارای اینفوگرافیک یا عکسهای مشهور یا دامنه مناسب هستند. با جستجوی عکس گوگل، تصاویری را که فکر می کنید در وب سایت های دیگر گرفته داده شده یا استفاده شده اند قرار دهید تا با اینکار متوجه شوید که این وب سایتها کدام هستند و آیا علاوه بر استفاده از تصاویر سایت شما به سایت شما لینک داده اند یا خیر.

از وب سایتهایی که عکسهای سایت شما را قرار دادند میتوانید درخواست کنید تا تصاویر را به سایت شما لینک دهند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

استفاده از سوشیال سیگنال ها یکی از تکنیک های مفید در بک لینک است.شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام مارکتینگ میتواند سایت شما را به کاربران معرفی کند و از این راه ترافیک سایت شما نیز افزایش پیدا کند. صفحاتی که عملکرد خوبی در شبکه های اجتماعی دارند از نظر سئو به طور سیستماتیک مورد توجه قرار می گیرند.

قرار دادن پست میهمان

ارسال مهمان یکی دیگر از تکنیک های بکلینک است. بهترین قسمت آن این است که شما می توانید یک پیوند متنی داشته باشید که این بسیار ارزشمند است. برای شروع وب سایتی را جستجو کنید که به کاربران امکان می دهد محتوای خود را روی سایت قرار دهند.

سپس از طریق پست الکترونیکی یا از طریق فرم محتوا با مدیران وب سایت ارتباط برقرار کنید و مقاله خود را برای آنها ارسال کنید. همین که این کار را کردید متوجه خواهید شد که بازدید وب سایت شما افزایش می یابد زیرا وب سایتی که برای پست مهمان از استفاده می کنید باعث میشود تا کاربران آن به سایت شما نیز مراجعه می کنند. می توانید از لینک موجود در محتوای بیوگرافی نویسنده نیز استفاده کنید.آژانس خلاقیت وب سیما

ریدایرکت کردن صفحات ۴۰۴ با بکلینک

در این مورد از ابزار ماز پیشرفته Moz Pro و قسمت ماز لینک میتوانید استفاده کنید. به صفحات خود در این قسمت که دارای بک لینک هستند نگاه کنید .می توانید تعدادی از آنها فیلتر کنید.برای این کار صفحات مورد نظر را از ۴۰۰ به ۴۰۴ تغییر میدهید.

سپس شما تمام صفحات وب سایت خود را مشاهده کنید که در حال حاضر بک لینک دارند اما صفحه ی دیگری در آنجا دیده نمیشود. بنابر این با استفاده از ریدایرکت 301 آن صفحه خراب قدیمی را به صفحه مربوطه جدید هدایت کنید و به نوعی آن مرجع ارسال شده به سایت خود را ذخیره می کنید و بک لینک میسازید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

آخرین پست های من
چک لیست تولید محتوا 3 سال پیش چک لیست سئو آن پیج 3 سال پیش چک لیست سئو پایه 3 سال پیش اینستاگرام مارکتینگ 3 سال پیش