پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

Laravel چیست؟

roya 1 سال پیش

لاراول چیست؟

لاراول یکی از بهترین فریم ورک های جهان است که در سطح بین المللی بین برنامه نویسان ایرانی و خارجی طرفداران زیادی دارد و یک چارچوب متن باز پی اچ پی (PHP) است که به برنامه نویسان کمک می کند تا برنامه های کاربردی جدیدی برای وب در کمترین زمان و آسانترین روش بسازند. از لاراول برای پروژه های کوچک و بزرگ استفاده می شود. توسعه دهندگان حرفه ای معمولاً لاراول را در سراسر جهان به دلیل عملکرد قابل اعتماد، ویژگی های عالی و مقیاس پذیری آن تحسین می کنند.

jz36howh6gph.png

معرفی لاراول

خالق لاراول کیست؟

خالف لاراول یا به اصطلاح طراح لاراول، تیلور اوتول (Taylor otwell) است که در سال ۲۰۱۱ اولین نسخه آن به جامعه توسعه دهندگان وب معرفی شد. او نسخه بعدی را نیز در همان سال ها و سال های بعد منتشر کرد که یکی از معروف ترین فریم ها به حساب می آمد.

کاربرد فریمورک لاراول چیست؟

لاراول در درجه اول برای ساخت برنامه های وب سفارشی با استفاده از PHP استفاده می شود. در واقع فریمورک لاراول یک چارچوب وب است که بسیاری از مواردی را که برای برنامه نویسان سخت است تا خودشان ایجاد کنند را مدیریت و آسان می‌کند.

لاراول به دلیل اجرا بر روی PHP کاملاً سمت سرور است و به شدت روی دستکاری داده ها و پایبندی به طراحی Model-View-Controller تمرکز دارد. چارچوبی مانند React ممکن است بیشتر توجه خود را بر تعامل با کاربر و ویژگی‌های درخشان معطوف کند، اما لاراول به سادگی یک پایه محکم برای شما ایجاد می‌کند و آن را به درستی انجام می‌دهد.

لاراول یکی از بهترین فریم ورک های وب PHP است، اما فریمورک های بسیار دیگری به زبان های مختلف وجود دارد. Rails یکی دیگر از فریمورک های رندر شده در سمت سرور شبیه لاراول است، اما بر اساس Ruby. React، Vue و Angular همگی فریمورک‌های جاوا اسکریپت سمت کلاینت هستند، اما می‌توان آن‌ها را برای رندر سمت سرور نیز پیکربندی کرد.

از طرف دیگر، اگر برنامه به سبک وبلاگ با چندین پست مبتنی بر متن تمایل دارد، می‌توانید آن را بر اساس وردپرس، که بر روی PHP نیز اجرا می‌شود، قرار دهید. اما لاراول شما را مجبور نمی‌کند از ویژگی‌هایی استفاده کنید که نمی‌خواهید، بلکه فقط ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا خودتان چیزی مانند وردپرس بسازید.

همچنین بخوانید: بهترین ساعت هوشمند جهان چیست؟

تاریخچه لاراول چیست؟

فریم ورک laravelتوسط Taylor Otwell ایجاد شد و در ژوئن ۲۰۱۱ منتشر شد. تيلور اوتول قصد داشت فريم ورکي ايجاد کند که بر پايه Code Igniter باشد، در حالي که امکانات پيشرفته‌تري نسبت به آن ارائه دهد. چرا که با رشد Code Igniter مشکلاتي براي برنامه نويسان به وجود آمده بود.

از ابتدا، نرم افزار لاراول برای توسعه برنامه های کاربردی وب، به ویژه برای کسانی که از الگوی معماری MVC (یا الگوی مدل-نما-کنترلر) بر اساس Symfony (یک چارچوب دیگر برنامه کاربردی وب) پیروی می کنند، در نظر گرفته شده بود.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید