پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

از طراحی سایت تا ترافیک کسب و کار

zeinab-hozouri 2 سال پیش

پیشرفت فناوری، افزایش رقابت میان کسب و کارها، دسترسی راحت و سریع به اینترنت از طریق کامپیوتر و تلفن همراه در هر زمان و مکانی، مقایسه راحت کالاها و خدمات مختلف در یک حوزه در کمترین زمان و هزاران دلیل دیگر باعث شده است که ترافیک از خیابان‌ها و فروشگاه‌ها به اینترنت و سایت‌ها کشیده شود. در واقع افراد دیگر خود را درگیر بازارهای فیزیکی و دردسرهایش نمی‌کنند و بازارهای اینترنتی را ترجیح می‌دهند.

البته اشتباه برداشت نکنید، منظور از بازارهای اینترنتی تنها سایت‌های فروشگاهی نیست. یک کسب وکار می‌تواند از طریق تولید محتوا در وب سایت خود بر روی برندسازی و ارزش گذاری برای مخاطب خود کار کند.

می‌بینید که نیازی به نوشتن مقاله‌های طولانی و توضیحات زیاد نیست تا به اهمیت طراحی سایت واقف شویم. همین موضوع‌های گفته شده خود مهر تأییدی بر نیاز به طراحی سایت در هر نوع کسب و کاری هستند.

در این مقاله نه تنها از طراحی سایت برایتان خواهیم گفت بلکه خواهیم خواند که چطور شبکه‌های اجتماعی می‌توانند ترافیک سایت و در نتیجه ترافیک کسب وکارتان را افزایش دهند.

مزیت‌های طراحی سایت

اگر می‌خواهید در  بازار بمانید و کسب و کار خود را حفظ کنید، چاره‌ای جز پیش رفتن با تکنولوژی و دنیای روز ندارید. طبق آنچه گفتیم در دنیای امروز بازارهای اینترنتی رواج دارند و یکی از راه‌های حضور در این فضا طراحی سایت است.

یکی از مزیت‌های طراحی سایت برای کسب و کارتان کاهش هزینه‌ها است. معرفی خود از طریق سایت و تبلیغات از طریق آن کاهش چشمگیری را در هزینه‌های شما به دنبال خواهد داشت. از طریق وب سایت می‌توانید خود را به مخاطب‌هایتان معرفی کنید، برندسازی کنید، مخاطب‌ها را به مشتری تبدیل کنید، تبلیغات گسترده و هدفمندی داشته باشید، روند تبلیغاتی و عملکرد خود را بسنجید و در جهت بهبود و پیشرفت کسب و کار خود گام بردارید.

در طراحی سایت موارد زیادی را باید در نظر بگیرید مثل تولید محتوای خوب، اصولی و منحصر به فرد، لینک‌دهی‌های قوی، ایجاد دسترسی‌های آسان، راحت ساختن اشتراک‌گذاری صفحات سایت (که در این راستا بهتر است از سرویس‌های کوتاه کننده لینک مثل ltgo کمک بگیرید) و ... . اگر طراحی سایت شما به درستی صورت گرفته باشد، بدون شک می‌توانید مخاطب‌های سایت خود را به مشتری تبدیل کنید. به طور خلاصه می‌توان سایت را پلی دانست برای ارتباط با مخاطب که نتیجه‌ی آن معرفی برند و رشد کسب و کار خواهد بود.

طراحی سایت اولویت اول کسب و کارها است

خیلی از افراد بر این باورند که در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند با مخاطب‌های خود لینک شده و آن‌ها  را جذب کنند و دیگر نیازی به سایت نیست. درست است که شبکه‌های اجتماعی نقش پر رنگی در بازاریابی اینترنتی و رشد کسب و کارها دارند اما نکته‌ی قابل توجه این است که شبکه‌های اجتماعی می‌آیند و می‌روند و جای خود را به شبکه‌های دیگر می‌دهند ولی سایت پای ثابت فضای اینترنت است.

هر چند این موضوع به هیچوجه انکار کننده‌ی اهمیت شبکه‌های اجتماعی نیست ولی مسئله اینجاست که روزی فیسبوک شبکه‌ی اجتماعی پر طرفداری بود، تا دیروز هم تلگرام بود که ما را به مخاطب‌های بیشتری وصل می‌کرد ولی امروز این جایگاه از آن اینستاگرام است. این به این معناست که جایگاه شبکه‌های اجتماعی خیلی محکم نیست اما حضور سایت همیشگی است.

در ادامه به تأثیر شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام در کسب و کارها خواهیم پرداخت.

اینستاگرام سکوی پرشی برای ترافیک سایت

داشتن یک وب سایت به خودی خود تبلیغی برای کسب و کار شما محسوب می‌شود اما کافی نیست. زمانی طراحی سایت شما موفق و مفید خواهد بود که به نفع کسب و کارتان و در جهت رشد آن عمل کند. در همین راستا باید به این فکر باشید که ابتدا ترافیک سایت خود را بالا ببرید و سپس ترافیک ورودی را ماندگار کنید. راهکارهای زیادی وجود دارد که به بالا رفتن ترافیک سایتتان کمک می‌کند. یکی از این راهکارها تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است که با توجه به مبحث قبل شبکه‌ی اجتماعی مناسب در این روزها اینستاگرام است.

اینستاگرام محبوبیت بسیاری دارد و کاربران زیادی در آن عضویت و فعالیت دارند. این شبکه همچنین امکانات زیادی را برای کسب و کارها فراهم کرده است تا با مخاطب‌های بیشتری ارتباط برقرارکرده و این مخاطب‌ها را به سایت خود هدایت کنند. در نتیجه‌ی هدایت کاربرها به سایت، ترافیک سایتتان بالا خواهد رفت.

برای آشنایی بیشتر با این مبحث می‌توانید مقاله‌های قبلی را مطالعه کنید.

چگونه مخاطب‌های سایت را به مشتری خود تبدیل کنیم؟

شاید قدم اول در طراحی سایت و افزایش ترافیک ارتباط گرفتن با مخاطب‌های بیشتر باشد اما هدف نهایی چیز دیگری است. هدف تبدیل مخاطب به مشتری دائمی است. از همان قدم‌های اولیه و حتی پیش از تبلیغات به این فکر کنید که چطور می‌توانید ترافیک ورودی سایتتان را به مشتری و مخاطب‌های دائمی تبدیل کنید چرا که قصد ما از افزایش ترافیک سایت، افزایش ترافیک کسب و کار  است.

تولید محتوای با کیفیت و منحصر به فرد، رعایت اصول سئو، طراحی گرافیک خاص، استفاده از قالب‌های مناسب، ایجاد دسترسی‌های راحت، در نظر گرفتن نیاز و خواست کاربر و بسیاری نکات دیگر همگی کمک خواهند کرد که طراحی سایت شما به نتیجه‌ی دلخواهتان برسد و روز به روز رشد بیشتری را در کسب و کارتان شاهد باشید.

هیچ چیز ارزان نیست

آنچه گفتیم چکیده‌ای از طراحی سایت و تأثیر آن بر رشد کسب و کارها بود اما برای کسانی مشتاق رشد و پیشرفت کسب وکار خود هستند، همین مطلب به ظاهر کوتاه کافی است و اطلاعات اولیه برای شروع راه را در اختیارشان می‌گذارد. به فکر رونق کسب وکار خود هستند فراموش نکنید هیچ چیزی مفت و ارزان به دست نمی‌آید پس در این مسیر گول تبلیغات طراحی ارزان سایت، تبلیغات ارزان در اینستاگرام و ... را نخورید. برای هر چیزی که به دست می‌آورید باید بهایی بپردازید. برای مثال بهای اطلاعاتی که از این مقاله به دست آوردید، دقایقی از وقت با ارزشتان بود و امیدواریم آنچه خواندید، برایتان مفید بوده باشد و از آن بهره‌ی کامل برده باشید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید
مطالب بعدی
profile image
راهنمای خرید هارد ssd

janebitech.ir 1 سال پیش

profile image
Rapid STP چیست

rhsalamat 3 ماه پیش

profile image
لایسنس (license) چیست ؟

zoipserver 2 سال پیش