پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

تعویض قاب کف لپ تاپ DELL

elahe4321n 10 ماه پیش

قاب لپ تاپ

لپ‌تاپ Dell (دل) مانند هر لپ‌تاپ دیگر دارای چهار قاب که به ترتیب قاب پشت LCD (صفحه‌نمایش)، قاب دور LCD (صفحه‌نمایش)، قاب دور صفحه‌کلید و قاب کف لپ‌تاپ است که به ترتیب D,C,B,A خوانده می‌شود. تعویض قاب لپ تاپ سونی هم تقریبا مشابه به لپ تاپ DELL است. در ویدیو نحوه تعویض قاب لپ تاپ DEll را نشان بررسی کرده‌ایم.

قاب کف لپ تاپ.jpg

آیا قاب لپ تاپ تعمیر هم می شود؟
 

هرکدام از این قاب‌ها می‌تواند براثر هرگونه فشار بیرونی دچار ترک‌خوردگی و شکستگی شود. در این مواقع کارشناسان فنی باتجربه و حرفه‌ای اگر امکان ترمیم ترک‌خوردگی قاب لپ‌تاپ Dell وجود داشته باشد، این ترمیم را به‌وسیله چسب‌های مخصوص و البته دانش کافی انجام خواهند داد.

تعویض قاب لپ تاپ.jpg

ولی گاهی مواقع شانس با کاربران یار نیست و ضربه واردشده به حدی شدید است که با هیچ روشی جز تعویض قاب قابل جبران نخواهد بود. برای این منظور حتماً باید لپ‌تاپ خود را به اولین و معتبرترین مرکز تعمیرات لپ‌تاپ جهت بررسی میزان آسیب و تعویض آن سپرد تا کارشناسان مربوطه قاب لپ تاپ را تعویض کنند. دقت کنید قاب و لولای لپ تاپ در صورت شکستگی، باید زودتر تعمیر شوند تا به قسمت‌های دیگر آسیب نرسد.

تعویض قاب کف لپ تاپ

در ویدیویی که بالا به آن اشاره شد، شما شاهد نحوه تعویض قاب کف لپ‌تاپ Dell خواهید بود. همان‌گونه که در ویدیو نیز کاملاً مشخص است شکستگی و آسیب‌رسیده به قاب کف لپ‌تاپ به حدی شدید است که کارشناس فنی شرکت ایران رهجو اقدام به تعویض آن می‌کند.

برای این منظور قاب کف لپ‌تاپ Dell کاملاً بازشده و بعد از جداسازی تمامی قطعات داخلی لپ‌تاپ از قاب کف شکسته اقدام به جاگذاری و نصب قطعات در قاب کف سالم لپ‌تاپ Dell می‌شود.

توجه داشته باشید با هرگونه اشتباه کوچک در تعویض قاب ، آسیب‌های جدی‌تری به لپ‌تاپ وارد می‌شود، بنابراین برای تعویض قاب کف لپ‌تاپ حتماً به شرکت و یا کارشناسانی که مهارت، دقت و تجربه بالایی در این امر دارند مراجعه فرمایید. 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید