نکات مهمی که قبل از زندگی در ترکیه باید بدانید

gatturkey 3 هفته پیش

ترکیه برای همه خارجی هایی که قصد زندگی در این کشور را دارند امکانات زیادی برای ارائه دارد. زندگی در ترکیه با داشتن زیرساخت ها، استاندارد زندگی، هزینه های پایین زندگی، روند بدون پیچیدگی دریافت مجوز کار یا اجازه اقامت، نرخ ارز TL و مزیت دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری، یک ایده عالی برای همه افراد خارجی است.

هزینه زندگی و مسکن

زندگی در ترکیه برای خارجی های اتحادیه اروپا و آمریکا گران نیست. به جز مکان‌های خاص، مسکن و هزینه زندگی در مقایسه با کشورهای خود ارزان‌تر است. اگرچه تفاوت‌های منطقه‌ای بر هزینه زندگی تأثیر می‌گذارد، اما میانگین هزینه‌های اجاره، حمل و نقل، غذا و هزینه‌های روزانه بسیار کمتر از اتحادیه اروپا یا ایالات متحده است. همچنین هزینه های مسکن، گزینه های مختلف از ویلا گرفته تا آپارتمان، در ترکیه معقول تر است.

مجوز اقامت و کار

خارجی هایی که تصمیم به زندگی در ترکیه دارند باید اجازه اقامت یا کار خود را دریافت کنند تا پس از دوره 90 روزه ویزا در این کشور بمانند. اتباع خارجی قبل از مهاجرت به ترکیه باید با مدارک مورد نیاز از کنسولگری جمهوری ترکیه در کشور خود برای مجوز کار اقدام کنند. پس از درخواست اولیه، درخواست های آنلاین باید از طریق پورتال دولت الکترونیک ترکیه و درخواست مستقیم به وزارت کار و تامین اجتماعی در ترکیه ظرف مدت 10 روز انجام شود. درخواست های اجازه اقامت نیز ابتدا از طریق سیستم اقامت الکترونیکی اداره کل مدیریت مهاجرت انجام می شود. پس از درخواست آنلاین، اتباع خارجی باید مدارک مورد نیاز را به دفاتر اداره کل مدیریت مهاجرت ارائه دهند.

آیا می‌دانید که ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا اجازه کار و اقامت خود را به روشی مقرون به صرفه دریافت کنید؟

NartVlN3k8OwqkaLbam3R2TpJsk7TJFF9Xb4Wku8.jpgزندگی در ترکیه

نرخ ارز لیر ترکیه

برای خارجی هایی که از اروپا یا آمریکا می آیند، نرخ ارز لیر ترکیه یک مزیت بزرگ برای آنها است. در سال گذشته، به دلیل کاهش نرخ ارز، فروش خانه در ترکیه افزایش یافت، فروش به اتباع خارجی در سال 2018 78 درصد افزایش یافت. بیشتر خریداران خانه که می خواهند در ترکیه زندگی کنند، از اروپا و خاورمیانه هستند. نرخ ارز TL همچنین صاحبان مشاغل را از نزدیکترین کشورها و همچنین کشورهای اتحادیه اروپا مانند بریتانیا، هلند، و اسپانیا و ایالات متحده جذب می کند. ترکیه همچنین تابعیت ترکیه را با سرمایه گذاری به خارجی ها ارائه می دهد. اگر کسب و کاری برای حداقل 50 شغل تمام وقت برای شهروندان ترکیه ایجاد کرده اید یا حداقل 500 هزار دلار سرمایه گذاری کرده اید، می توانید برای شهروندی ترکیه درخواست دهید.

مناطق محبوب برای زندگی در ترکیه

ترکیه گزینه های زیادی را برای خارجی هایی که می خواهند خانه بخرند یا کسب و کار ایجاد کنند و در این کشور زندگی کنند، ارائه می دهد. محبوب ترین مناطق برای زندگی در ترکیه برای اتباع خارجی استانبول، دریای اژه و شهرهای ساحلی مدیترانه است. در حالی که اکثر صاحبان مشاغل ترجیح می دهند تجارت خود را ایجاد کنند و در استانبول زندگی کنند، خارجی هایی که ترجیح می دهند در بسیاری از مناطق آرام مانند آلانیا در آنتالیا، بدروم، فتحیه، مارماریس، دیدیم یا سیده زندگی کنند و ملک بخرند.

چند کلمه ترکی یاد بگیرید

نکته آخر اینکه شروع به یادگیری زبان ترکی قبل از نقل مکان، مزیت بزرگی برای شما خواهد بود. بدون یک دوره آموزشی مناسب ترکی، یادگیری زبان ترکی ممکن است کمی سخت باشد، اما می توانید چند کلمه مفید را یاد بگیرید که در سفر به ترکیه به کارتان بیاید. یادگیری زبان ترکی ممکن است آسان نباشد، اما پس از شروع زندگی در ترکیه، زبان ترکی را بسیار سریعتر فرا خواهید گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زندگی در ترکیه اقدام نمائید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

gatturkey

سلام دنیا