پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

ارز اوکی بی OKB چیست؟

Zoomarz 1 سال پیش

ارز اوکی بی OKB چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با یکی از ارزهای دیجیتال با نام اوکی بی OKB با شما عزیزان گفتگو نماییم. آیا با صرافی اوکی اکسچنج OKEx آشنایی دارید؟ جالب است که بدانید رمز ارز OKB توکن این صرافی می باشد.

اوکی اکسچنج OKEx یکی ازصرافی های متمرکز می باشد که در سال 2017 شروع به کار کرده است. با استفاده از این صرافی کاربران می توانند به انجام معاملات خود بپردازند. در صرافی اوکی اکسچنج از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می شود. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در بستر ارز دیجیتال اوکی بی OKB را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

همچنین شما میتوانید برای مطالعه ی کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال اوکی بی OKB از این لینک استفاده کنید.

ارز اوکی بی OKB چیست؟

[caption id="attachment_47290" align="aligncenter" width="600"]

ارز اوکی بی OKB چیست؟

 ارز اوکی بی OKB چیست؟[/caption]

رمز ارز اوکی بی OKB توکن بومی صرافی اوکی اکسچنج OKEx می باشد و توسط بنیاد اوکی بلاکچین OK Blockchain ایجاد شده است. به طور کلی رمز ارز اوکی بی OKB در پلتفرم اوکی اکسچنج کاربران را قادر می سازد به ویژگی های صرافی دسترسی داشته باشند. در صرافی اوکی اکسچنج از ارز دیجیتال اوکی بی OKB برای محاسبه و پرداخت کارمزد معاملات، اعطای دسترسی کاربران به رای گیری و حکمرانی در پلتفرم استفاده می شود.

علاوه بر موارد بالا لازم به ذکر است که ارز دیجیتال اوکی بی OKB یکی از توکن های با استاندارد ERC-20 می باشد. در حال حاضر پلتفرم ارائه دهنده این ارز دیجیتال، یعنی صرافی اوکی اکسچنج یکی از بزرگترین صرافی های جهان به شمار می رود. همچنین لازم به ذکر است که این صرافی مجموعه ی وسیعی از جفت ارزهای معاملاتی را ارائه می دهد. صرافی اوکی اکسچنج از بسیاری جهات شبیه صرافی مشهور بایننس می باشد، اما چند تفاوت اساسی وجود دارد. در ادامه مطالب شما می توانید به طور کامل با این صرافی آشنا شوید.

معرفی صرافی اوکی اکسچنج OKEx

[caption id="attachment_47291" align="aligncenter" width="600"]

معرفی صرافی اوکی اکسچنج OKEx

 معرفی صرافی اوکی اکسچنج OKEx[/caption]

اوکی اکسچنج OKEx یک صرافی بین المللی برای مبادله ارزهای دیجیتال می باشد که در سال 2017 تاسیس شده است. در این صرافی از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می شود. علاوه بر این صرافی اوکی اکسچنج دارای توسعه دهندگانی می باشد که تمرکز اصلی آنها بر روی رشد استارتاپ ها می باشد.

صرافی اوکی اکسچنج OKEx برای رشد پلتفرم با تعداد زیادی از کسب و کارها همکاری کرده است. این پلتفرم ابزارهای معاملاتی مختلفی را به کاربران ارائه می دهد. در این پلتفرم کاربران می توانند به انجام معاملات اسپات Spot، مارجین و فیوچرز بپردازند. این صرافی برای اهداف اصلی کاربران ایجاد شده است و دارای ویژگی های زیر می باشد:

 1. ارائه معاملات امن و مناسب برای معامله گران ارزهای رمزنگاری شده.
 2. این پلتفرم خدماتی را در سراسر جهان ارائه می دهد و تریدرهای ارز دیجیتال را از بیش از 100 کشور و منطقه به هم متصل می کند.
 3. تعداد معاملات انجام شده در هر روز زیاد است.

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال اوکی بی OKB

[caption id="attachment_47292" align="aligncenter" width="600"]

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال اوکی بی OKB

 بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال اوکی بی OKB[/caption]

صرافی اوکی اکسچنج در سال 2017 راه اندازی شده است و به عنوان شاخه ای از پلتفرم اوکی کوین OKCoin که از سال 2013 در چین فعالیت می کند، ظاهر شد. این صرافی توکن بومی خود را با نام اوکی بی OKB در مارس 2018 منتشر کرد.

یکی از بنیانگذاران این پلتفرم Jay Hao می باشد که به عنوان مدیرعامل به اوکی اکسچنج پیوست و هنوز هم این سمت را دارد. وی خود را وقف فناوری و مهندسی کرده است. او مدت زیادی است که صنعت بلاکچین را دنبال می کند.

یکی دیگر از اعضای اصلی تیم Alysa Xu است. او در سال 2013 اوکی کوین OKCoin را در چین تاسیس کرد و شهرت زیادی در این صنعت به دست آورد. در حال حاضر این فرد مدیر ارشد امنیتی اوکی اکسچنج می باشد.

کاربرد ارز دیجیتال اوکی بی OKB

[caption id="attachment_47293" align="aligncenter" width="600"]

کاربرد ارز دیجیتال اوکی بی OKB

 کاربرد ارز دیجیتال اوکی بی OKB[/caption]

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، اوکی بی OKB یک توکن کاربردی در پلتفرم اوکی اکسچنج OKEx می باشد. این پلتفرم قصد دارد استفاده از توکن OKB را در سایر صرافی ها گسترش دهد.

یکی از کاربردهای توکن اوکی بی OKB، در صرافی اوکی اکسچنج این است که می تواند نرخ کارمزد معاملات را کاهش دهد. کاربران می توانند متناسب با میزان توکن اوکی بی OKB که در اختیار دارند، در کارمزد معاملات خود تخفیف دریافت نمایند.

با استفاده از توکن اوکی بی OKB در پلتفرم اوکی اکسچنج کاربران می توانند در مدیریت پلتفرم مشارکت داشته باشند. در واقع کاربران می توانند در ارتباط با مسائل مربوط به پلتفرم اوکی اکسچنج OKEx رای دهند.

بررسی مزایای ارز دیجیتال اوکی بی OKB

[caption id="attachment_47294" align="aligncenter" width="600"]

بررسی مزایای ارز دیجیتال اوکی بی OKB

 بررسی مزایای ارز دیجیتال اوکی بی OKB[/caption]

رمز ارز اوکی بی OKB می تواند مزایایی را برای کاربران به همراه داشته باشد. این مزایا شامل موارد زیر می باشند:

 1. با استفاده از ارز دیجیتال اوکی بی OKB کاربران می توانند در کارمزد معاملات خود تخفیف دریافت نمایند.
 2. در پلتفرم اوکی اکسچنج کاربران قادر خواهند بود با خرید و ذخیره ارز دیجیتال اوکی بی OKB سود دریافت نمایند. در واقع می توانند با استفاده از توکن OKB از مزایای OKEx Earn بهره مند شوند.
 3. کاربران می توانند از اوکی بی OKB برای انجام معاملات مارجین استفاده نمایند.

چه مقدار توکن اوکی بی OKB در گردش وجود دارد؟

[caption id="attachment_47295" align="aligncenter" width="600"]

چه مقدار توکن اوکی بی OKB در گردش وجود دارد؟

 چه مقدار توکن اوکی بی OKB در گردش وجود دارد؟[/caption]

1 میلیارد توکن اوکی بی OKB در بازار وجود دارد که به صورت زیر تخصیص یافته است:

 • 40درصد بنیانگذاران و پروژه
 • 10درصد سرمایه گذاران
 • 50درصد ایردراپ و پاداش

کل عرضه در سال 2021، 300 میلیون توکن است. 700 میلیون توکن اوکی بی OKB اضافی در سال 2022 منتشر می شود که 100 میلیون ان به سرمایه گذاران اولیه اعطا خواهد شد. 200 میلیون به تیم موسس اختصاص می یابد. 100 میلیون به بنیاد بلاکچین OK و 300 میلیون برای پاداش عموم در نظر گرفته شده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اوکی بی OKB

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال اوکی بی OKB برابر با 17.78 دلار آمریکا می باشد. حجم معاملات این رمز ارز در 24 ساعت برابر با 304،674،477 دلار است.

در تاریخ 17 مهر 1400 ارز دیجیتال اوکی بی OKB در رتبه 96 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. به علاوه این رمز ارز 2.47% افزایش قیمت داشته است. لازم به ذکر است که ارز دیجیتال اوکی بی OKB در تاریخ 3 مِی 2021 یعنی 5 ماه پیش به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید:

[caption id="attachment_47305" align="aligncenter" width="890"]

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اوکی بی OKB

 بررسی روند قیمت ارز دیجیتال اوکی بی OKB[/caption]

خرید و فروش ارز دیجیتال اوکی بی OKB چگونه است؟

[caption id="attachment_47296" align="aligncenter" width="600"]

خرید و فروش ارز دیجیتال اوکی بی OKB چگونه است؟

 خرید و فروش ارز دیجیتال اوکی بی OKB چگونه است؟[/caption]

برای خرید و فروش ارز دیجیتال اوکی بی OKB می توانید از صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده این رمز ارز استفاده نمایید. در ابتدا شما باید در یکی از صرافی های پشتیبان کننده OKB ثبت نام نمایید. در انتخاب صرافی دقت نمایید تا یک صرافی معتبر را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که کاربران ایرانی قادر به خرید مستقیم این ارز دیجیتال در صرافی های خارجی نمی باشند. به همین دلیل می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها همانند تتر را خریداری نموده، سپس در صرافی مورد نظر آن را به رمز ارز اوکی بی OKB تبدیل نمایند.

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اوکی بی OKB

[caption id="attachment_47297" align="aligncenter" width="600"]

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اوکی بی OKB

 صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اوکی بی OKB[/caption]

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اوکی بی OKB آشنا شوید. لازم به ذکر است که شما می توانید در صرافی هایی که در ادامه نام می بریم، رمز ارز OKB را با جفت ارزهای USDT، BTC، ETH و USD معامله نمایید. به علاوه می توانید لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اوکی بی را در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اوکی بی OKB عبارتند از:

 1. صرافی Gate.io
 2. صرافی FTX
 3. صرافی OKEx
 4. صرافی ProBit
 5. صرافی HitBTC

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اوکی بی OKB

[caption id="attachment_47298" align="aligncenter" width="600"]

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اوکی بی OKB

 کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال اوکی بی OKB[/caption]

همانطور که می دانید برای ذخیره سازی رمز ارزها شما باید از کیف پول ها استفاده نمایید. امروزه کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری وجود دارند که در این حوزه فعالیت می کنند. پس از خرید رمز ارز اوکی بی از صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله معرفی نمودیم، شما می توانید آن را در یکی از کیف پول های زیر ذخیره کنید:

کیف پول های سخت افزاری

در صورتی که انتخاب شما کیف پول سخت افزاری می باشد، می توانید از کیف پول های سخت افزاری لجر Ledger یا کیف پول ترزور Trezor استفاده کنید. به طور کلی کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار هستند.

کیف پول های نرم افزاری

اگر شما قصد دارید تا رمز ارز اوکی بی OKB را در یکی از کیف پول های نرم افزاری ذخیره کنید، می توانید از کیف پول تراست Trust یا سیف پل SafePal استفاده کنید.

آیا ارز دیجیتال اوکی بی OKB استخراج می شود؟

[caption id="attachment_47299" align="aligncenter" width="600"]

آیا ارز دیجیتال اوکی بی OKB استخراج می شود؟

 آیا ارز دیجیتال اوکی بی OKB استخراج می شود؟[/caption]

به طور کلی ارزهای دیجیتال را می توان از دو طرق خرید از صرافی ها و استخراج به دست آورد. اما باید بگوییم که همه ارزهای دیجیتال قابل استخراج نمی باشند. یکی از مواردی که رمز ارز را قابل استخراج می سازد، الگوریتم مورد استفاده آن می باشد. در صورتی که الگوریتم مورد استفاده رمز ارز، PoW یا اثبات کار باشد قابل استخراج می باشد.

ارز دیجیتال اوکی بی OKB یک رمز ارز با استاندارد ERC-20 است و مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات سهام یا PoS است. به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد. و تنها می توانید این ارز دیجیتال را با خرید از صرافی ها به دست آورید.

آینده ارز دیجیتال اوکی بی OKB چگونه است؟

[caption id="attachment_47300" align="aligncenter" width="600"]

آینده ارز دیجیتال اوکی بی OKB چگونه است؟

 آینده ارز دیجیتال اوکی بی OKB چگونه است؟[/caption]

در این قسمت از مقاله می خواهیم بررسی نماییم که آینده ارز دیجیتال اوکی بی OKB چگونه است؟ و یا اینکه آیا رمز ارز اوکی بی OKB یک سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود یا خیر؟

یکی از عواملی که می تواند در رشد رمز ارز اوکی بی تاثیر گذار باشد، رشد و توسعه پلتفرم معاملاتی اوکی اکسچنج است. صرافی اوکی اکسچنج از حجم بالای نقدینگی برخوردار است، همچنین در این صرافی معاملات بسیاری صورت می پذیرد. به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که این پلتفرم در آینده نزدیک توسعه خواهد یافت.

به طور کلی با توجه به عواملی که گفتیم، می توان سرمایه گذاری در بستر ارز دیجیتال اوکی بی OKB را سودآور دانست. اما سرمایه گذاران در هنگام سرمایه گذاری باید جنبه های مختلفی را بررسی نمایند، و سپس به سرمایه گذاری بپردازند. زیرا بازارهای مالی همواره با نوساناتی همراه می باشد.

کلام پایانی ارز اوکی بی OKB چیست؟

رمز ارز اوکی بی OKB که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم، توکن ارائه شده صرافی اوکی اکسچنج OKEx می باشد. این رمز ارز مبتنی بر استاندارد ERC-20 می باشد و در مارس 2018 منتشر شده است. از این توکن در صرافی اوکی اکسچنج می توان برای دریافت تخفیف در کارمزد معاملات استفاده کرد.

با استفاده از پلتفرم معاملاتی اوکی اکسچنج کاربران می توانند به انجام معاملات اسپات، مارجین و فیوچرز بپردازند. رمز ارز اوکی بی OKB می تواند کاربردهای مختلفی را در پلتفرم اوکی اکسچنج به همراه داشته باشد.

کاربران می توانند ارز دیجیتال اوکی بی OKB را از صرافی هایی همچون OKEx ،HitBTC و FTX خریداری نمایند. به علاوه می توانند این ارز دیجیتال را پس از خریداری در کیف پول هایی همچون سیف پل و تراست ذخیره کنند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال اوکی بی OKB را دریافت نموده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله "ارز اوکی بی OKB چیست؟" همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.

بیشتر بخوانید:

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

زوم ارز پایگاه جامع اطلاع رسانی و آموزشی- تحلیلی در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین است .این مجموعه با همکاری تیم متخصص می کوشد که در جهت اعتلای دانش فعالین این حوزه گام بردارد و نقش بسزایی را در افزایش کاربرد این تکنولوژی در ایران ایفا نماید.