پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

رفع مشکل عدم دریافت کد تلگرام+دریافت کد تلگرام ازپشتیبانی

sorena789 3 ماه پیش

عدم دریافت کد تلگرام، اخیرا مشکلی است که کاربران این پلتفرم با آن دست و پنجه نرم می کنند. دریافت نکردن کد تلگرام دلایل متفاوتی دارد، که در ادامه ی این مقاله به بررسی، عوامل اصلی و رفع مشکل نیامدن کد تلگرام، عدم دریافت کد تایید تلگرام و پاسخ سوال چرا کد تلگرام نمیاد را به صورت جامع توضیح خواهیم داد.

دلیل اصلی ارسال کد تلگرام از سمت سرورهای اصلی این پلتفرم، شفاف سازی این موضوع برای پیام رسان می باشد که، شخص حقیقی قصد ساخت اکانت را داشته، و پای ربات به میان نیست! حال عدم دریافت کد تلگرام می تواند دلایل متفاوتی را شامل شود، که تمامی آنان قابل حل بوده و با انجام راه حل های پیشنهادی مقاله، میتوانید مشکل دریافت نکردن کد تلگرام خود را حل کرده و به استفاده از این پلتفرم جذاب بپردازید.

دلایل ارسال نشدن کد تلگرام

از اصلی ترین دلایل عدم دریافت کد تایید تلگرام می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اعمال ترابرد
 • دیلیت اکانت بیش از حد تلگرام
 • عدم ارسال کد تلگرام به دلیل اختلال در سرور
 • تلاش بیش از حد جهت ورود به تلگرام
 • پر بودن بیش از حد حافظه تلفن همراه
 • درج اشتباه شماره
 • عدم اتصال برنامه های تغییر دهنده ی آی پی و یا اینترنت
 • استفاده از تلفن همراه های فیک و چینی

رفع مشکل عدم دریافت کد تلگرام

اولین قدم جهت حل مشکل دریافت نکردن کد تلگرام، اطمینان از اتصال پایدار به اینترنت و اتصال پروکسی و ف ی ل ت ر ش ک ن است، چرا که اتصال ناپایدار اصلی ترین دلیل ارسال نشدن کد تلگرام می باشد.

روش های طلایی رفع مشکل عدم دریافت کد تلگرام عبارتند از:

 • دریافت کد تلگرام از طریق اینترنت
 • استفاده از قابلیت تماس تلفنی برای دریافت کد تلگرام
 • درج 5 رقم آخر تماس تلفنی دریافت کد
 • حل مشکل ارسال نشدن کد تایید از طریق تماس با پشتیبانی تلگرام در ایران
 • پاک کردن کش و دیتای برنامه جهت رفع مشکل دریافت نکردن کد تلگرام

حل مشکل نیامدن کد تلگرام از طریق تماس تلفنی یا وریفای خودکار

در جدیدترین آپدیت پلتفرم تلگرام، قابلیتی اضافه شده که هنگام ورود به حساب خود، و جهت رفع مشکل عدم دریافت کد تلگرام، حال به جای دریافت کد از طریق پیامک، می توانید کد ورود را با استفاده از تماس تلفنی دریافت نمایید!

جهت رفع مشکل عدم دریافت کد تلگرام از این روش، بعد از نصب نسخه اصلی تلگرام، وارد تنظیمات تلفن همراه خود شده، از لیست برنامه ها تلگرام را انتخاب نمایید، و اطمینان یابید که همه ی دسترسی ها را به این پلتفرم داده اید. گزینه “Permissions (دسترسی‌ها)” را انتخاب نموده و تمامی عناوین را فعال نمایید (تیک بزنید). توجه کنید که سیم کارت مربوطه داخل تلفن همراهی باشد که قصد نصب تلگرام را دارید.

پس از اطمینان از دسترسی های فعال تلگرام در تلفن همراه، تلگرام را اجرا نموده، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید.

حالت اول: چنانچه در این روش از عدم دریافت کد تلگرام، صفحه ی زیر به شما نمایش داده شد به هیچ وجه نیازی نیست حرکتی انجام دهید، در این حالت تلگرام با شما تماس خواهد گرفت اما هرگز این تماس تلفنی را به هیچ عنوان پاسخ ندهید! بدین ترتیب مشکل نیامدن کد تلگرام شما حل شده و پس از 8 الی 15 دقیقه، به صورت خودکار وارد حساب کاربری خواهید شد.

حالت دوم: چنانچه در این قسمت از فرآیند ارسال نشدن کد تلگرام، صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده شد، می بایست حتما کد را دریافت و در جایگاه مشخص شده درج نمایید، که بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید. چنانچه همچنان کدی دریافت نکرده اید در قسمت پایین صفحه، به شما اعلام می شود پس از 3 دقیقه که از ارسال نشدن کد تلگرام گذشت میتوانید در خواست تماس تلفنی نمایید.

در بعضی موارد همان لحظه با شما تماس گرفته می شود، و در بعضی موارد نیز پس از چند دقیقه این اتفاق خواهد افتاد. مهمترین نکته در این قدم از رفع مشکل عدم دریافت کد تایید تلگرام وجود دارد این است که، در این حالت گزینه “ارسال کد به صورت پیامک” را لمس نمایید که با شما تماس گرفته شود و حتما باید تماس تلفنی را پاسخ دهید

پس از پاسخ به تماس تلگرام، خونسردی خود را حفظ نمایید، کد قرائت شده را به صورت صحیح وارد کنید. و بدین ترتیب وارد اکانت خود در پلتفرم تلگرام شوید.

ممکن است در مواردی به دلیل حضور در کشور ایران، هیچ تماسی گرفته نشود و در روند ورود شما به این پلتفرم اختلال ایجاد شود، در این شرایط می بایست از هر عمل دیگر جلوگیری نموده، و برای حفظ حساب کاربری خود، با کارشناسان تلگرام در ایران ارتباط گرفته و عدم دریافت کد تلگرام خود را از این طریق پیگیری نمایید، و در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد ورود بی دردسر به حساب کاربری خود باشید.

استفاده از تلگرام ایکس و رفع مشکل ارسال نشدن کد تلگرام

جهت رفع مشکل نیامدن کد تلگرام در این روش، تلگرام ایکس را دانلود نموده و طبق نسخه های پیشین شماره همراه همراه با کد کشور را وارد نمایید، پس از چند لحظه تماس تلفنی برقرار خواهد شد، پنج رقم آخر شماره ای که تماس گرفته، کد ورود شما به تلگرام می باشد. به همین راحتی مشکل دریافت نکردن کد تلگرام را دور زده و وارد حساب کاربری خود شوید!

حل مشکل ارسال نشدن کد تلگرام با پاک کردن کش و دیتا برنامه

در این روش از فرآیند عدم دریافت کد تلگرام، می بایست کش و دیتای اپلیکیشن را از طریق تنظیمات تلفن همراه خود پاک کنید. بنابراین برنامه تلگرام را نصب کرده، از طریق منوی گوشی وارد تنظیمات تلفن همراه خود شوید، از بین برنامه وارد تلگرام شده، گزینه clear catche و clear data را لمس کنید. سپس وارد اپلیکیشن تلگرام شده، شماره همراه خود را درج نموده و کد پیامک شده به تلفن همراه را در جایگاه مربوطه وارد نمایید. بدین ترتیب مشکل نیامدن کد تایید تلگرام برطرف شده و به راحتی به اپلیکیشن ورود خواهید کرد.

دریافت کد تلگرام از طریق اینترنت

جهت رفع مشکل عدم دریافت کد تایید تلگرام از طریق اینترنت، ابتدا وارد سایت اصلی تلگرام به آدرس telegram.org شوید.

سپس عنوان ” Apps “ را انتخاب نموده و گزینه ” Telegram web-version “ را لمس نمایید.

در این قسمت از حل مشکل عدم دریافت کد تلگرام، شماره تلفن همراه خود را وارد نموده و گزینه ” Next “ را انتخاب کنید که کد فعالسازی برای شما ارسال شود.

کلام آخر

همانطور که مطالعه نموده اید، عدم دریافت کد تلگرام میتواند دلایل متفاوتی مانند اتصال اینترنت و همچنین اتصالات ف ی ل ت ر ش ک ن، و پروکسی داشته باشد، اما در موارد پیشرفته تر اختلالات سامانه ای باعث دریافت نکردن کد تلگرام می باشد، که در مقاله فوق انواع و اقسام مشکلات را نام برده و راه حل اختصاصی هر یک را به صورت کامل توضیح داده ایم.

با توجه به گسترده بودن باگ ها و اختلالات سیستم پلتفرمی پیام رسان ها، ممکن است در مواردی هیچ یک از راه حل های فوق، مشکل ارسال نشدن کد تلگرام را در تلفن همراه و همچنین سیستم های کامپیوتری شما برطرف نکند، در این شرایط خون سردی خود را حفظ نموده و با کمک کارشناس تلگرام، به رفع مشکل عدم دریافت کد تایید تلگرام بپردازید.

منبع: دستیارکمک

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید