پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

بررسی مشکل نقشه سایت برای برچسب نوشته ها و محصولات در سئو رنک مث

GWMORTEZA 3 سال پیش

نقشه سایت برای برچسب نوشته ها و برچسب محصولات

یکی از نکات فنی که اکثر کاربران حرفه ای با آن مواجه می شوند مشکل در نقشه سایت برای بر چسب های نوشته ها post_tag-sitemap.xml و محصولات ووکامرس product_tag-sitemap.xml می باشد که پس از تولید نقشه سایت برای برچسب های عنوان شده، در کنسول گوگل با خطا مواجه شده و توسط اعتبار سنج نقشه سایت مورد تایید قرار نمی گیرد که در این مقاله این مهم را از وب سایت سئو رنک مث گردآوری و ضمن ترجمه و آزمایش عملی جهت استفاده شما قرار می دهم. این محتوی بصورت دست آورد تجربی نوشته شده و یک راه حل منتهی بر نتیجه قطعی می باشد.

ابتدا باید در نظر داشته باشید که سایت شما باید دارای پست و نوشته و برچسب نوشته و همینطور دارای محصول و برچسب محصول باشد. یعنی ما می خواهیم نقشه سایت را بر روی نوشته ها و محصولات موجود پیاده کنیم و سایت هایی که هیچ نوشته و محصول و برچسبی ندارند نقشه سایت برچسب ها برای آن کار نخواهد کرد یا با خطا مواجه خواهند شد. پس در سایت تان حتما محتوی تولید نمایید که شامل حداقل یک نوشته با برچسب و یک محصول با برچسب می باشد.

1- تولید نقشه سایت برای برچسب نوشته ها post_tag-sitemap.xml

پس از نصب و راه اندازی افزونه رنک مث، از بخش نوار مدیریت وردپرس وارد قسمت مدیریت رنک مث شده و بر روی تنظیمات نقشه سایت کلیک فرمایید. سپس از صفحه سمت چپ از قسمت طبقه بندی ها بر روی تب برچسب ها کلیک کرده تا تنظیمات آن پدیدار شود. سپس گزینه قرار دادن در نقشه سایت را فعال کرده و گزینه شامل دسته های خالی را نادیده بگیرید و بر روی ذخیره کلیک کنید تا نقشه سایت برچسب نوشته ها تولید شود.

n9zjbstfvhfj.png

2- فعال سازی ایندکس برچسب نوشته ها Index Post tag

حالا به مهم ترین بخش این دستورالعمل می رسیم. اغلب پس از تولید نقشه سایت و ثبت آن در کنسول گوگل با خطا مواجه می شوند که در واقع حاصل عدم فعال سازی ایندکس متا ربات ها برای برچسب ها می باشد.

پس از اینکه نقشه سایت را تولید کردیم به بخش عنوان ها و متا رفته و از بخش POST بر روی تب برچسب ها کلیک نمایید تا تنظیمات مربوطه نمایان شود. حال میبینیم که برچسب متا ربات های بایگانی بر روی نو ایندکس قرار دارد و باید این تیک را برداشته و بر روی ایندکس تیک بزنید. پس از این کار بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا فرآیند بروز رسانی شود.

xjvmzp4if13h.png

حال ما یک نقشه سایت رای برچسب نوشته ها ایجاد کرده ایم و متا تگ ربات های آن را در حالت ایندکس یا نمایه سازی قرار دادیم. باقی کار این است که به کنسول جستجو رفته و نقشه سایت مربوط به برچسب نوشته ها را در قسمت نقشه های سایت مان قرارداده و ذخیره نماییم.

https://yoursite.com/post_tag-sitemap.xml

نکته : آدرس نقشه برچسب نوشته را در سایت xml-sitemaps.com چک کرده و با سبز شدن اعتبار سنجی از سلامت نقشه تولید شده اطمینان حاصل فرمایید. گاها گزارش شده در بعضی سایت یک خطا در ردیف 2 مشاهده شده که به مرور با تولید محتوی بیشتر و نمایه سازی توسط گوگل این موضوع برطرف می گردد.

تایید اعتبار و سلامت نقشه سایت برای برچسب محصولات و نوشته ها

3- تولید نقشه سایت برای برچسب محصولات product_tag-sitemap.xml

از بخش نوار مدیریت وردپرس وارد قسمت مدیریت رنک مث شده و بر روی تنظیمات نقشه سایت کلیک فرمایید. سپس از صفحه سمت چپ از قسمت طبقه بندی ها بر روی تب برچسب محصولات کلیک کرده تا تنظیمات آن پدیدار شود. سپس گزینه قرار دادن در نقشه سایت را فعال کرده و گزینه شامل دسته های خالی را نادیده بگیرید و بر روی ذخیره کلیک کنید تا نقشه سایت برچسب محصولات تولید شود.

product_tag-sitemap.xmlفعال سازی و تولید

product_tag-sitemap.xmlفعال سازی و تولید

 

پس از اینکه نقشه سایت برچسب محصول را تولید کردیم به بخش عنوان ها و متا رفته و از بخش PRODUCT بر روی تب برچسب محصولات کلیک نمایید تا تنظیمات مربوطه نمایان شود. حال میبینیم که برچسب متا ربات های بایگانی بر روی نو ایندکس قرار دارد و باید این تیک را برداشته و بر روی ایندکس تیک بزنید. پس از این کار بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا فرآیند بروز رسانی شود.

همانند روش قبل برای برچسب نوشته ها حال ما یک نقشه سایت برای برچسب محصولات ایجاد کرده ایم و متا تگ ربات های آن را در حالت ایندکس یا نمایه سازی قرار دادیم. باقی کار این است که به کنسول جستجو رفته و نقشه سایت مربوط به برچسب محصولات را در قسمت نقشه های سایت مان قرارداده و ذخیره نماییم.

فعال کردن ایندکس برای برچسب نوشته ها

فعال کردن ایندکس برای برچسب نوشته ها

حال ما یک نقشه سایت رای برچسب محصولات ایجاد کرده ایم و متا تگ ربات های آن را در حالت ایندکس یا نمایه سازی قرار دادیم. باقی کار این است که به کنسول جستجو رفته و نقشه سایت مربوط به برچسب محصول را در قسمت نقشه های سایت مان قرارداده و ذخیره نماییم.

https://yoursite.com/product_tag-sitemap.xml

همانطور که عنوان کردم پس از تولید نقشه سایت برای برچسب و فعال سازی ایندکس و وارد کردن در کنسول گوگل می توانید به سایت xml-sitemaps.com رفته و آدرس نقشه سایت را بررسی کنید. اگر نتیجه سبز بود یعنی نقشه سایت سالم و فعال است.

برای تولید سایر برچسب ها نیز می توانید از دستورالعمل این مقاله استفاده کنید منتهی کل موضوع بر تولید نقشه سایت و سپس فعال سازی ایندکس و بعد از آن قرار دادن در کنسول گوگل می باشد. در نظر داشته باشید حتما سایت تان باید دارای محصولات و برچسب محصولات و دارای نوشته ها و برچسب نوشته ها باشد.

 

از شما بابت مطالعه این محتوی سپاسگزارم .

نویسنده، مترجم و بررسی فنی : علیرضا ناجی

instagram , telegram , website

برای ترجمه و تالیف مقالات و محتوی غنی به زبان پارسی نیازمند | حمایت شما | هستم . از مهرتان سپاسگزارم . آدرس من در ریمیت

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید