پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال

sararahimi72 7 ماه پیش

بازار ارز دیجیتال به صورت 24 ساعته و در کل روزهای سال باز است. در حقیقت، این بازار اکنون باعث شده تا فشارها برای بازگشایی 24 ساعته بازارهای بورس نیز افزایش یابد، امری که حاکی از تأثیر بالای رمزارزها بر روی صنعت مالی جهانی است.

اگر بازارها همیشه باز باشند، بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال یا سهام چه زمانی خواهد بود؟ این مشکلی است که تریدرهای بازار ارز دیجیتال همچنان با آن روبرو هستند، اما رویکردهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید بر اساس میزان تحمل ریسک و اهداف سرمایه‌گذاری خود از آن‌ها استفاده کنید. بیایید نگاهی به چند مورد از آنها بیندازیم.

میانگین کم کردن ​​ (DCA)

میانگین کم کردن یک استراتژی سرمایه‌گذاری است که در آن یک معامله‌گر بدون توجه به نوسانات بازار، به طور مرتب مبلغ معینی از پول خود را در یک دارایی سرمایه‌گذاری می‌کند. وقتی قیمت‌ها افزایش می‌یابد، شما مقدار کمتری از دارایی مورد نظر را خریداری می‌کنید و برعکس، وقتی قیمت‌ها کاهش می‌یابد، با همان مبلغ خود مقادیر بیشتری از یک دارایی را خریداری می‌کنید.

به همین دلیل به آن «سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی‌شده» نیز گفته می‌شود. این استراتژی معاملاتی در درجه اول با هدف کاهش خطرات مرتبط با نوسانات قیمت در بازارهای مالی انجام می‌شود. با سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی‌شده، شما به طور مرتب و طولانی‌مدت سرمایه‌گذاری می‌کنید تا از عواقب خرید یک باره در زمان اشتباه در امان بمانید.

مزایای میانگین کم کردن

مزیت اصلی استراتژی میانگین کم کردن این است که اثرات روانشناسی سرمایه‌گذار و زمان‌بندی بازار روی سبد وی کاهش می‌یابد.

مناسب برای تمامی سرمایه‌گذاران

DCA به هر فردی امکان می‌دهد تا با یک سرمایه‌ نسبتاً کم ​​در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند و بسته به اهداف مالی خود، به تدریج دارایی‌های مورد نظر خود را خریداری کند.

کاهش اثر نوسانات قیمت و به حداکثر رساندن سود در بلندمدت

در استراتژی DCA، خریدهای متناوب با مبالغ ثابت تأثیر نوسانات قیمت را کاهش می‌دهد. این امر DCA را به یک استراتژی سودمند به خصوص برای سرمایه‌گذاران ریسک گریز تبدیل می‌کند.

معایب استراتژی میانگین کم کردن

میانگین کم کردن به رغم مزایای فراوانی که دارد، دارای برخی معایب نیز هست.

نامناسب بودن برای پوزیشن شورت

استراتژی DCA برای اندوختن یک دارایی در یک مدت زمان طولانی طراحی شده است، به این معنی که فقط برای سرمایه‌گذارانی مناسب است که نسبت به یک ارز دیجیتال دیدگاه صعودی دارند.

کاهش سود به نفع کاهش ریسک

همان‌طور که اشاره کردیم، DCA برای سرمایه‌گذاران ریسک گریز یک استراتژی ایده‌آل است. دلیل این امر آن است که اثرات نوسانات قیمت را کاهش می‌کند.

زمان‌بندی بازار

یکی از محبوب‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری یا ترید در بازار ارز دیجیتال شامل زمان‌بندی بهترین زمان برای ورود به بازار است. این جایی است که تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و استراتژی‌های معاملاتی الگوریتمی به صورت خودکار انجام می‌شود.

تحلیل تکنیکال شامل استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال برای تعیین روند و شتاب حرکتی یک رمزارز است. شما با استفاده از این اندیکاتورها الگوهای نمودار را تجزیه و تحلیل کرده و روندهای تاریخی را برای پیش‌بینی آینده قیمت بررسی می‌کنید. صدها روند، مومنتوم و اندیکاتور مختلف وجود دارد که می‌توانید بسته به سبک معاملاتی خود آن‌ها را تنظیم کنید تا بهترین زمان ورود و خروج را تعیین کنید.

مزایای زمان‌بندی بازار

·       با استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال می‌توانید از بازارهای صعودی و نزولی سود ببرید.

·       میزان دقت شما به خصوص هنگام ترید کردن با اخبار بالا می‌رود.

·       هم معامله‌گران کوتاه‌مدت و هم معامله‌گران بلندمدت و سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن استفاده کنند.

معایب زمان‌بندی بازار

·       زمان‌بندی بازار امری وقت‌گیر است به این علت که فرد باید روندهای بازار را رصد کند و با آخرین تحولات حوزه ارز دیجیتال به روز باشد.

·       بیشتر اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال با تأخیر همراه هستند و مستعد سیگنال‌های کاذب هستند.

·       برای زمان‌بندی دقیق بازار باید به مهارت بالایی در تحلیل تکنیکال برسید.

بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال

این تایم بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال هنگام همپوشانی ساعات کاری در سطح جهان است. بهترین زمان ترید ارز دیجیتال بین ساعت 1 بعدازظهر تا 3 بعدازظهر GMT (معادل 5:30 تا 7:30 عصر به وقت تهران) است که ساعات کاری اروپا و آمریکا با یکدیگر همپوشانی دارد و همچنین بین ساعت 11 بعدازظهر تا 1 صبح GMT (معادل 2:30 تا 5:30 عصر به وقت تهران) که نشانگر پایان روز کاری در آمریکا و شروع ساعات بازار استرالیا و آسیا است.

عواملی که باید در نظر بگیرید

دو عامل روی بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارد: عرضه و تقاضا و جریان سرمایه.

این امر چگونه روی بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارد؟

در طول ساعت 1 بعدازظهر تا 3 بعدازظهر GMT (معادل 5:30 تا 7:30 عصر به وقت تهران)، معامله‌گران روزانه اروپا پوزیشن خود را می‌بندند که این به معنای افزایش عرضه و کاهش قیمت است. با نزدیک شدن به روز کاری در آمریکا تقاضا نیز افزایش می‌یابد و لذا قیمت‌ها بالاتر می‌رود.

بهترین زمان ماه برای ترید ارز دیجیتال

در مقیاس کلان، اخبار بازار روند قیمت میان‌مدت ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کنند. این یعنی برای شناسایی بهترین زمان ماه برای خرید ارزهای دیجیتال مجدداً باید از تحلیل فاندامنتال استفاده کرد. اخبار مهمی که روی یک ارز دیجیتال خاص تأثیر می‌گذارد ممکن است روند آن را در طول یک ماه آینده یا حتی طولانی‌تر تعیین کند.

نتیجه‌گیری

حال بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال چه زمانی است؟ همان‌طور که بحث کردیم، پاسخ کاملاً به استراتژی معامله‌گری شما بستگی دارد. تریدرها و سرمایه‌گذاران بلندمدت ممکن است استراتژی میانگین کم کردن را ترجیح دهند، اما تریدرهای کوتاه‌مدت ممکن است روش زمان‌بندی بازار را ترجیح دهند.

به طور کلی، هیچ راهی آسان برای تشخیص زمان دقیق ورود به بازار وجود ندارد چراکه عوامل مختلفی بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیرگذار هستند. با این حال، هنگامی که معامله‌گران کمتری در بازار فعال هستند، قیمت ارزهای دیجیتال معمولاً پایین‌تر است. به همین خاطر معمولاً آخر هفته‌ها و آخر شب‌ها بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال است. ناگفته نماند که هیچ وقت نباید از تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و سنتیمنتال غافل شوید و همیشه باید تحقیقات خودتان را انجام دهید.

منبع: فکت کوینز

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید