پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

جایگاه پلتفرم در کسب‌وکارهای آنلاین

boomrun_platform 3 سال پیش

اگر قصد ورود به کسب‌ و کارهای مجازی را دارید، قبل از هرکاری باید ابزار مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید. این ابزار اطلاعات مخاطبان شما را مدیریت می‌کنند، امکان معاملات اینترنتی را برای شما فراهم می‌کنند و بین تیم شما هماهنگی ایجاد می‌کنند. انتخاب ابزار مناسب یک چالش مهم در کسب و کارهای اینترنتی است و اینجا است که جایگاه پلتفرم مطرح میشود. در ادامه پلتفرم بازاریابی دیجیتال بومران همراه باشید.

platform-1-scaled-1.jpg

 

 پلتفرم چیست؟

پلتفرم‌ها اکوسیستمی هستند که امکان تبادل اطلاعات، محتوا و یا محصولات را بین دوگروه مرتبط با یکدیگر فراهم می‌کنند. معمولا این ابزار برای ارتباط بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به‌کار می‌رود. پلتفرم‌ها امکان ارتباط بین داده‌ها، محصولات و تیم‌های مختلف را در فضای دیجیتال زیر یک سقف فراهم می‌کند.

پلتفرم مجموعه‌ای از نرم‌افزارها است که با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار می‌کند. پلتفرم‌ها به رشد کسب و کار شما کمک می‌کنند. این مجموعه با برقراری ارتباط با نرم‌افزارهای دیگر همگام با کسب و کار شما رشد می‌کندبرای انتخاب بهترین مشاور بازاریابی آنلاین با بومران تماس بگیرید.

جایگاه پلتفرم در کسب و کار شما

امروزه بسیاری از نرم‌افزارها با برخورداری از قابلیت API امکان برقراری ارتباط با نرم‌افزارهای دیگر را دارند. با این وجود پلتفرم‌ها نقش بسیار فعال‌تری را در این حوزه بازی می‌کند. در واقع پلتفرم‌ها نقش یک مرکز یا نقطه‌ی اتصال را بازی می‌کنند که می‌تواند نرم‌افزارهای متفاوت را به یکدیگر متصل کند و آنها را در راستای پیشبرد یک هدف مشخص مدیریت کند.

پلتفرم‌ها شما را از خرید نرم‌افزارهای گوناگون بی نیاز می‌کنند. درست مانند یک پریز برق که خروجی‌های متعددی داشته باشد و امکان اتصال چندین دستگاه را به برق فراهم کند. پلتفرم هم امکان ارتباط چندین نرم‌افزار را با یکدیگر فراهم می‌کند و برای شما این امکان را فراهم می‌کند که اطلاعات خود را بین نرم‌افزارها به اشتراک بگذارید.

علاوه بر این ویژگی پلتفرم‌ها امکان ایجاد یک شبکه پیشرفته و بهم پیوسته را برای شما فراهم می‌کنند. شما می‌توانید با انتخاب بهترین ابزار از مزایای تمام آنها بهره‌مند شوید و با برقراری ارتباط بین آنها کاستی‌های هر یک را از طریق نرم‌افزار دیگری برطرف کنید. به این ترتیب یک شبکه‌ی منسجم خواهید داشت که شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می‌کند.

پلتفرم‌ها چگونه کار می‌کنند؟

 روش‌های کسب و کار پلتفرمی از مدل دایره‌ای در تجارت خود بهره می‌برند. براساس این مدل لازم نیست شما تولیدکننده محصول و یا ارائه دهنده‌ی خدمات باشید. شما تنها فضایی را برای انجام معاملات دو طرف فراهم می‌آورید. در این فضا مشتریان برای خرید کالا و خدمات وصاحبان کسب و کار برای ارائه‌ی محصول خود، به این ابزار مراجعه می‌کنند.

پلتفرم‌ها در بازار کسب و کار امروزی بسیار ارزشمند هستند. این روش از کسب و کار به حدی مورد استقبال قرار گرفته که شش شرکت از 10 شرکت برتر بازار از نظر سرمایه پلتفرم هستند. این ده شرکت عبارتند از :

Apple, Microsoft, Amazon, Alphabet (Google), Facebook, Alibaba

پلتفرم‌ها علاوه بر قابلیت ایجاد فضای مناسب بین دو گروه وابسته به یکدیگر باید توانایی جذب تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را داشته باشد و آنها را به بهترین شکل با یکدیگر مرتبط کند. همه‌ی این فرآیند باید در سایه قوانین و استانداردهای در نظر گرفته شده برای هر دو گروه انجام شود. با این کار پلتفرم به محیطی امن برای معاملات شما تبدیل خواهد شد.در سایت فریلنسری دورکار بومران میتوانید پروژه دریافت کنید.

خدمات پلتفرم موفق

  • مدیریت دارایی‌های شما در فضای مجازی
  • تجارت الکترونیکی
  • مدیریت محتوای وب
  • مدیریت تبلیغات و اطلاعات مرتبط با آن

مزایای استفاده از پلتفرم‌ها 

رشد همزمان پلتفرم‌ها با کسب و کار 

از آنجایی که پلتفرم‌ها وظیفه‌ی تامین منابع را به عهده ندارند بنابراین برای رشد و گسترش دامنه‌ی فعالیت خود به منایع و سرمایه‌ی زیادی نیازمند نیستند.

 امکان معاملات خودکفا و متقابل

یکی از ویژگی‌های عالی پلتفرم‌ها امکان ایجاد فضای تعامل متقابل است. به این معنی که امکان ثبت تقاضا از طرف خریداران و فروشندگان، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و ارائه دهندگان خدمات و کاربران وجود دارد.

این ویژگی باعث می‌شود تا شما برای یافتن مخاطبان هدف خود نیازمند تبلیغات کمتری باشید. زیرا پلتفرم‌ها با استفاده از روش‌های بازاریابی دهان به دهان به شما در پیداکردن مخاطبان هدف کمک می‌کنند. از طرفی مشارکت هر دو گروه تولیدکننده و مصرف کننده در این ابزار رضایت هر دو گروه را فراهم می‌کند.

سایت انجام پروژه محل مناسبی برای برون سپاری پروژه تبلیغاتی است.
 

حل مشکلات مربوط به کارایی و ارتباط

به عنوان بازاریاب و یا فروشنده‌ی یک مجموعه حتما برای انجام فعالیت‌های خود به نرم‌افزارهای مختلفی نیازمندید. پلتفرم‌ها به شما کمک می‌کنند تا تمامی نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های کاربردی در کسب و کار خود را با یکدیگر مرتبط کنید. به این ترتیب زمان و انرژی شما به هدر نمی‌رود. 

فیس‌بوک

این نرم‌افزار بدون اینکه شخصا مسئولیت تولید محتوا را بر عهده داشته باشد. به انتشار محتوای کاربران خود می‌پردازد. به این ترتیب با ایجاد یک فضای مهیج و تفریحی افراد را به حضور در نرم افزار خود تشویق می‌کنند. در کنار این فضای مهیج صاحبان کسب و کار نیز می‌توانند کالا و خدمات خود را به کاربران معرفی کنند. فیس بوک نیز با ایجاد امکان تبلیغات در پیداکردن مخاطبان هدف به آنها کمک می‌کند. تقریبا تمامی شبکه های اجتماعی به همین منظور راه‌اندازی شده‌اند.

آمازون

آمازون در حال حاضر بیش از12 میلیون محصول را به بیش از 200میلیون بازدید کننده در ماه به فروش می‌رساند. این پلتفرم انواع محصولات و خدمات را به مخاطبان ارائه می‌دهد.

نکته قابل توجه اینست که آمازون مالک اکثر قریب به اتفاق اجناسی که می‌فروشد نیست و تنها محیطی را برای معرفی، تبلیغ و فروش اجناس فراهم می‌کند. به این ترتیب این پلتفرم شرایط قابل اطمینان و پرسرعتی را برای معاملات شما فراهم می‌کند.

آمازون میلیاردها میلیارد دلار از طریق تبلیغات، درصد فروش و حق اشتراک عضویت، درآمد دارد.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید