پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

طراحی سایت پویا با وب اور

webever1234ir 2 سال پیش

در طراحی سایت گزینه های زیادی برای مدیریت وب سایت وجوددارد. و سیستم های زیادی جهت مدیریت آن استفاده می شود. به این گونه سیستم ها، سیستم های مدیریت محتوای وب یا CMS گفته می شود. CMS ها در ساختار کلی به دو دسته تقسیم می شوند. سیستم های متن باز (open source) رایگان و سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی که در زیر به توضیه هر بخش می پردازیم.

سیستم های متن باز (OPEN SOURCE)

این سیستم ها با برند ها و ساختار های مختلف در بازار وجود دارند و بسیاری از طراحان وب، با استفاده از آنها اقدام به طراحی و ارائه وب سایت می نمایند. این سیستم ها معمولا متن باز هستند و کاربر اگر دارای دانش فنی بالا در مورد زبان برنامه نویسی آنها داشته باشد، می تواند در کدهای آن ها دستکاری کرده و نیاز کاربر را برطرف گرداند.

متاسفانه در کشور ما افراد انگشت شماری دارای تخصص فنی واقعی در مورد سورس آنها هستند و بیشتر طراحان وب در واقع، اپراتور های حرفه ای با این سیستم می باشند. این گونه سیستم ها با توجه به اینکه در چارچوب جهانی استفاده می شوند، دارای پویایی کاملی از نظر دسترسی به داده ها و اطلاعات دارند ولی مشکل اصلی آنها پشتیبانی کاملی است که باید از طرف طراح وب ارائه شود.

سیستم های اختصاصی

شرکت های مختلفی در ایران اقدام به طراحی و ارائه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی کرده اند و سیستم های مختلف با قابلیت های مختلف ایجاد شده است. یکی از گزینه های مهمی که در این گونه سیستم های مدیریت محتوا اهمیت فراوانی دارد، موضوع پویایی سیستم است. برخی از این سیستم ها برای توسعه سریع خود بخش هایی از وب سایت ها را بصورت استاتیک قرار می دهند و کاربران امکان ایجاد تغییرات در این بخش ها را ندارد و گاهی این عدم دسترسی در فرآیند مدیریت وب سایت ایجاد مشکل می نماید. در هنگام استفاده از سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی، بهتر است از سیستم هایی استفاده کنید که پویایی کاملی را در اختیار شما قرار می دهند.

سیستم مدیریت محتوای وب اور، یکی از سیستم های کاملا پویا در عرصه طراحی سایت است و این امکان را ایجاد می کند که هر بخش از وب سایت با ساختاری که مد نظر شماست طراحی گردد.

ادامه در لینک زیر:

https://webever.ir/bloginfo/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D9%88%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%A8-%D8%A7%D9%88%D8%B1

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید