پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

تکتیک‌های کلاه سیاه در بک لینک سازی

safine_net 1 سال پیش

در اینجا به متداول‌ترین روش‌های سئو کلاه سیاه در بک لینک سازی خواهیم پرداخت.

دریافت بک لینک با پرداخت پول

پرداخت پول در ازای دریافت بک لینک‌ از نظر موتورهای جستجو کار درستی نیست. گوگل بک‌لینک‌های پولی را ممنوع کرده است اما هنوز اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند، به همین دلیل است که گوگل گفته است:

″هر لینکی که قصد دستکاری پیج رنک یا رتبه‌بندی یک سایت در نتایج جستجوی گوگل را داشته باشد، می‌تواند بخشی از خرابکاری یک لینک و نقض دستورالعمل‌های گوگل وب‌مستر باشد.″

برای اینکه این اتفاق نیفتد، باید از پرداخت پول به هر سایت دیگری برای بک لینک گرفتن اجتناب کنید. به منظور کاهش این عمل، موتورهای جستجو کاربران را تشویق به گزارش دادن این موارد می‌کنند.

اگر برای وب‌سایت شما چنین اتفاقی افتاد و می‌خواهید آن را اصلاح کنید، خودتان میتوانید با استفاده از ابزار Google disavow tool این بک‌لینک‌ها را حذف کنید.

اسپم نظر وبلاگ

این تکنیک سئو کلاه سیاه شامل افزودن لینکی از وب‌سایت شما در قسمت نظرات وبلاگ سایت دیگری است.

درحال حاضر از آنجایی که بک‌لینک‌های بخش نظرات معمولا nofollow هستند، این عمل دیگر کارساز نیست.

اگر صاحب یک نشریه یا انجمن هستید که افراد می‌توانند نظرات خود را بیان کنند، باید مطمئن شوید که قسمت نظرات شما توسط ربات‌ها یا افراد مورد فعالیت‌های اسپم قرار نمی‌گیرند.

مزرعه لینک یا لینک فارم

لینک فارم شامل وب‌سایت یا مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها است که تنها به منظور بک لینک دادن به وجود آمده‌اند.

در این روش وب‌سایتی به سایت یا سایت‌هایی مختلف در ازای پرداخت پول یا تبادل لینک، لینک می‌دهد تا بالاترین رتبه را در موتورهای جستجو به دست آورند.

تعداد لینک‌هایی که به یک وب‌سایت می‌رود، یکی از عواملی است که موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی آنها استفاده می‌کنند.

تبادل لینک

تبادل لینک یکی از تکنیک‌های رایج در سال‌های گذشته بود که امروزه خیلی کمتر استفاده می‌شود. اگر یادتان باشد در گذشته در ستون کناری یا فوتر اکثر سایت‌ها بخشی تحت عنوان لینک دوستان یا لینک‌های مرتبط وجود داشتکه مصداق تبادل لینک بود.

در این روش؛ توافق می‌شود که لینک وب‌سایت A در وب‌سایت B قرار گیرد و بالعکس. این روش معمولا بین وب‌سایت‌های هم سطح انجام می‌شد.

شبکه‌ وبلاگ (دامنه) خصوصی PBN

یک شبکه وبلاگ خصوصی (Private Blog network) یا شبکه دامنه خصوصی (Private Domain Network) مجموعه‌ای از وب‌سایت‌های مرتبط به هم است که تنها برای ساخت بک لینک ایجاد شده‌اند.

در واقع PBN یا PDN نوعی لینک فارم است که تمام وب‌سایت‌ها یا وبلاگ‌های موجود، حول یک موضوع خاص ساخته و مرتب می‌شوند و سپس از تمام آن‌ها برای قوی کردن یک سایت اصلی استفاده می‌شود.

برای ایجاد یک PDN؛ از دامنه‌های منقضی شده‌ای استفاده می‌شود که بعضا قبلا دارای اعتبار بوده‌اند و شاید مرتبط هم بوده‌اند.

سئوکارهای کلاه سیاه؛ این دامنه‌ها را با ایجاد محتوایی مشابه آنچه که قبل از منقضی شدن دامنه بود ایجاد می‌کنند و لینک‌هایی را به وب‌سایت خود می‌دهند.

اما در PBN؛ وبلاگ‌های مرتبط به هم ساخته می‌شوند که هزینه بسیار پایین‌تری نیز دارد.

استفاده بیش از حد از انکر تکست دقیق

به نظر شما منطقی است که همه بک لینک ها، با انکر تسکت دقیق به صفحه داده شوند؟

شاید بگویید چون عنوان صفحه همان چیزی است که صفحه شما در مورد آن است پس انکر تکست دقیق می‌تواند دلالت بر ارتباط داشته باشد.

اما پاسخ منفی است.

طبیعتا امکان چنین اتفاقی در دنیای واقعی نزدیک به صفر است. بنابراین باید انکر تسکت‌هایی که به یک صفحه لینک شده‌اند مختلف باشند. اگر لینک، بخشی طبیعی از محیط اطرافش باشد، انکرتسکت‌ها متفاوت می‌شوند.

حمله بک لینکی

برخی از متخصصان سئو کلاه سیاه سعی می کنند از سیستم جریمه گوگل بر علیه رقبای خود استفاده کنند. بدین صورت که از وبسایت‌های بی کیفیت بک‌لینک‌های زیادی به سایت رقبای خود می‌دهند تا صفحه رقیب توسط گوگل جریمه و حذف شود.

گوگل بخشی را به نام disavow links در گوگل سرچ کنسول قرار داده که وبمستران می‌توانند بک‌لینک‌های مخرب را گزارش دهند تا از لیک پروفایل آن‌ها حذف شود.

بک‌لینک‌های فوتر

قسمت فوتر وب‌سایت از آنجا که در تمام صفحات سایت تکرار می‌شود بخش مناسبی برای قرار دادن لینک است. بعضی از وب‌سایت‌های فروش بک‌لینک با دریافت پول؛ لینک وبسایت‌های زیادی را در فوتر خود قرار می‌دهند.

اینکار علاوه بر اینکه ممکن است باعث جریمه سایت بک لینک دهنده شود؛ می‌تواند باعث پنالتی سایت‌های دریافت کننده بک لینک نیز بشود.

لینک های مخفی

لینک مخفی یعنی رنگ انکر تکست دقیقا شبیه رنگ پس زمینه باشد یا اینکه با استفاده از کدهای CSS لینک مخفی شود.

ممکن است بعضی از افراد فکر کنند که گوگل متوجه نمی‌شود، اما گوگل متوجه می‌شود و احتمالا صفحه مورد نظر را جریمه می‌کند.

بک لینک پست مهمان

پست مهمان یک مقاله است که در سایت دیگر منتشر می‌شود. اما بک لینکی که درون این پست قرار می‌گیرد؛ می‌تواند به صورت کلاه سیاه و کلاه سفید استفاده شود.

به زبان ساده اگر همه چیز طبیعی و بدون پرداخت پول باشد، این روش می‌تواند کاملا کلاه سفید باشد.

اما چنانچه با پرداخت پول در سایت‌های دیگر مقاله منتشر می‌شود و بک لینک فالوو نیز دریافت می‌کنید این نوع بک لینک جز بک لینک سازی کلاه سیاه است.

البته اشکالی ندارد با پرداخت پول از سایت‌های دیگر بک لینک بگیرید اما طبق گفته گوگل باید این نوع بک‌لینک‌ها به صورت نوفالوو باشند.

منبع مقاله کامل: سئو کلاه سیاه چیست

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

کار اصلی ما در آموزشگاه سئو سفینه؛ آموزش سئو است. آموزش‌های رایگان ما شامل مقالات، پادکست و فیلم‌های آموزش سئو است. آموزش‌های حرفه‌ای ما شامل دوره‌های آموزش سئو و محصولات آموزشی سئو (وبینار، کتاب و فیلم‌، همایش و کارگاه) است. کار دیگر ما در آکادمی سئو سفینه؛ تولید ابزارهای سئو است.