پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

نقش موبایل در بازاریابی دیجیتال

boomrun_platform 3 سال پیش

جستجوهای اینترنتی جز جدایی ناپذیر زندگی امروزی ما شده است . به همین علت است که تاثیر تلفن همراه را به عنوان یک ابزار برای دسترسی  به اینترنت نمی توان نادیده گرفت. آموختن در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو برای تلفن همراه می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند در پلتفرم بازایابی دیجیتال بومران میتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

جذب کاربران تلفن همراه

برای شروع باید وب سایت خود را با موبایل سازگار کنید. تلفن‌های همراه این وب سایت ها را تشخیص داده و در اولویت های بالاتری قرار می دهند.

بیایید دوباره به موضوع بازاریابی محلی توجه کنیم . همانطور که قبلا اشاره شد تلفن همراه نقش بسزایی در جذب مشتریان محلی دارد. برای مثال می توانید از طریق تلفن همراه با مشتریانی که در نزدیکی شما هستند ارتباط برقرار کنید. در وب‌سایتتان برای مشتریانی که برای اولین بار از شما خرید می کنند تخفیفات ویژه ای در نظر بگیرید. لینک ها می توانند کوچک شوند تا برای به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مناسب باشند. همه‌ی این فعالیت‌ها باعث می‌شود تا کاربران تلفن همراه  با کسب و کار شما ارتباط بهتری برقرار کنند.

در سایت فریلنسری دورکار میتوانید با افراد متخصص همکاری کنید.

 

موبایل فرندلی کردن وب سایت 

در دنیای امروزی داشتن یک وب سایت همه ی نیازهای شما را برای حضور در فضای مجازی رفع نمی کند. استفاده ی روز افزون از موبایل به عنوان یک وسیله ی در دسترس و پر کاربرد باعث شده تا بیشتر جستجوها و بازدیدها از طریق این وسیله انجام شود. بنابراین لازم است وب سایت شما قابلیت نمایش در صفحه ی تلفن های همراه را داشته باشد .

در این بخش قصد داریم نکاتی را در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو برای موبایل(mobile SEO) بیان کنیم. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه موتورهای جستجو کاربران موبایلی را شناسایی می کنند. و چگونه وب سایت خود را برای استفاده این کاربران آماده سازی کنید.

بسیاری از مشتریان بالقوه ی شما از موبایل برای جستجو استفاده می کنند. این افراد معمولا  با محدودیت زمان مواجه اند و به دنبال خدماتی در نزدیکی خود می گردند. موتورهای جستجو نتایجی را که با عبارت جستجو و منطقه ی جغرافیایی آنها همخوانی دارد در اختیار کاربر قرار می دهد. هم چنین موتورهای جستجو وب سایت‌هایی را که با تلفن همراه سازگارند را در اولویت قرار می دهد.سایت انجام پروژه بومران این موارد را در تلفن همراه پیاده میکند.

 سازگاری وب سایت با موبایل چگونه است

تکنولوژی طراحی وب سایت گزینه هایی را تحت عنوان responsive design در اختیار طراحان قرار می دهد. گیرنده ای که قرار است وب سایت شما را نمایش دهد،ابعاد مشخصی دارد. شما به عنوان طراح وب سایت نمی‌توانید دو وب سایت جداگانه طراحی کنید که برای موبایل و کامپیوتر کارایی داشته باشند. بنابراین باید در طراحی خود اصولی را رعایت کنید که وب سایت شما برای تلفن های همراه نیز کارایی داشته باشد.

وب سایتی با تلفن همراه سازگار است که در ابعاد کوچک قابل نمایش باشد. نوشته باید در این ابعاد خوانا باشد و دکمه ‌ها قابلیت کلیک داشته باشند. همچنین لینک‌های مربوط به صفحات بعدی باید کاملا واضح و قابل استفاده باشند. اطلاعاتی از قبیل آدرس و تلفن برای کاربران خوانا باشد و امکان استفاده ار نقشه و تماس از طریق لمس شماره تلفن وجود داشته باشد.

از طرفی باید امکانی را فراهم کنید که موتور جستجو وب سایت شما را به عنوان یک وب سایت سازگار با تلفن همراه تشخیص دهد و در نتایج جستجوهای موبایلی نمایش دهد. فاکتورهای بهینه سازی موتور جستجو برای موبایل  مشابه بهینه سازی موتور جستجو برای وب سایت‌ها است. تنها  نکته‌ی حیاتی در مورد سئوی موبایل کارایی و قابلیت استفاده است. منظور از کارایی سرعت بارگذاری وب سایت شما است. موارد بسیاری بر روی سرعت بارگذاری وب سایت تاثیر گذار است. برای مثال تعداد عکس ها و حجم آنها مستقیما بر سرعت بارگذاری اثر گذار است.

Google’s Mobile Friendly Test استفاده کنید

اپلیکیشن های تلفن همراه 

در بخش قبل در مورد بهینه سازی موتور جستجو برای تلفن های همراه صحبت کردیم . برای بازاریابی تلفن همراه علاوه بر استفاده از ظرفیت موتورهای جستجو باید از قابلیت‌های نرم افزارهای قابل نصب بر روی تلفن همراه نیز بهره برد. بازاریابی تلفن همراه با استفاده از این نرم افزارها کارایی فوق العاده پیدا می کند.

باید بدانید که اپلیکیشن های تلفن همراه به چه هدفی بوجود آمده اند و چگونه می توانید با استفاده از این اپیکیشن‌ها کسب و کار خود را توسعه دهید.

 تفاوت اپلیکیشن موبایل ووب سایت‌های سازگار با موبایل

همانطور که در بخش قبل گفتیم وب سایت‌های مختص موبایل در واقع همان وب سایت اصلی شما هستند که  قابلیت سازگاری با تلفن همراه را دارند. در واقع شما وب سایت خود را به گونه ای طراحی می کنید که در ابعاد کوچک تلفن همراه نیز قابلیت‌های خود را حفظ کند و کارایی لازم را داشته باشد. در مقابل اپلیکیشن‌های تلفن همراه ، نرم‌افزارهایی هستند که می توانید با دانلود و نصب آنها بر روی تلفن همراه از قابلیت‌های آن بهره مند شوید. 

. برای بهره مندی از بهترین مشاور بازاریابی آنلاین بومران با تماس حاصل نماید. اپلیکیشن‌ها خصوصیات منحصر به فردی دارند که توسط جستجوهای اینترنتی قابل دستیابی نیست. این نرم افزارها معمولا توسط برخی از قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند مانند دوربین و یا GPS پشتیبانی می ‌شوند.

رونق کسب و کار با اپلیکیشن‌های تلفن

تصور کنید شما صاحب یک سالن نمایش هستید و برای افزایش فروش بلیط از یک اپلیکیشن موبایلی استفاده می‌کنید.  بیایید در مورد کارایی‌های این اپلیکیشن ها صحبت کنیم.

اگر مشتریان، اپلیکیشن ارائه شده توسط شما را نصب کنند، می‌توانید پیام‌هایی را در موقعیت و یا زمان مشخص برای آنها ارسال کنید. برای مثال می‌توانید زمان اکران فیلم جدید به همراه ویدئوی تبلیغاتی آن برای مشتریان ارسال کنید. به این ترتیب مشتریان خود را به ادامه ی ارتباط با کسب و کارتان دعوت کرده و آنها را به مشتری دائم خود تبدیل می کنید.

شما می‌توانید از اپلیکیشن خود به عنوان مشوق مشتریان وفادار استفاده کنید برای مثال مشتریانی که از طریق اپلیکیشن بلیط خریداری می کنند در خریدهای بعدی مشمول تخفیف 20% خواهند شد.

همچنین مشتریان می‌توانند با روشن کردن GPS  تلفن همراه از طریق اپلیکیشن مسیرهای دسترسی به سالن نمایش شما را پیدا کنند.

با توجه به نیاز مشتریان می‌توانید نرم افزار خود را به روز رسانی کنید و خدمات جدیدی را به آن اضافه نمایید.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید