پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

یکپارچه سازی نرم‌افزارها

boomrun_platform 3 سال پیش

یکپارچه سازی نرم‌افزارها یا software-integration به منظور اشتراک اطلاعات بین چند نرم‌افزار انجام می‌شود. استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها جز جدایی ناپذیری از زندگی روزمره ما شده است. حتما برای شما هم پیش آمده که نیاز داشته باشید از اطلاعات یک نرم‌افزار در نرم‌افزار دیگر استفاده کنید. خروجی گرفتن از یک نرم‌افزار و ورود اطلاعات به نرم‌افزار دیگر کاری زمان‌بر است. استفاده از یکپارچه سازی نرم‌افزار برای رفع این مشکل کارساز است. در ادامه با پلتفرم بازاریابی دیجیتال بومران در مورد این موضوع بیشتر اطلاعات کسب کنید.

 نرم‌افزارهایی که قابلیت یکپارچه‌سازی دارند

کسب‌وکارها بزرگ معمولا از نرم‌افزارهای شخصی برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند. در مقابل کسب‌وکارهای کوچک از نرم‌افزارهای موجود که برای آنها کارایی دارد بهره می‌برند.

اگر جز آن دسته از کسب‌وکارهایی هستید که از نرم‌افزارهای درون سازمانی استفاده می‌کنید. برای یکپارچه سازی سیستم های سازمانی خود می‌توانید از تیم برنامه‌نویسی کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که برای اینکار با پروژه‌ی پیچیده‌ای رو‌به‌رو خواهید بود که برای حل آن به دانش و زمان بسیار زیادی احتیاج دارید. اما راه ساده‌تری هم وجود دارد. نرم‌افزارهای یکپارچه‌سازی سازمانی از پیش آماده‌ای وجود دارند که می‌توانید از آنها بهره ببرید.برای مشاهده لیست خدمات دیجیتال مارکتینگ بومران از وب سایت ما دیدن فرمایید.

بهره مندی از نرم‌افزارهای یکپارچه سازی 

اگر نرم افزارهای را مانند شهرها در نظر بگیریم .API هر نرم‌افزار مجموعه‌ی راه‌های دسترسی به آن است. برخی از نرم افزارهای از APIهایی استفاده می‌کنند که مانند بزرگراه بین نرم افزارهای مختلف عمل می‌کنند. این نرم افزارها قابلیت ادغام درون برنامه‌ای دارند که اصطلاحا  native or in-app integrations نامیده می‌شود.

این نرم‌افزار با داشتن کدهای برنامه نویسی خاص چنین قابلیتی را با خود حمل می‌کنند. اما توجه داشته باشید که ایجاد چنین قابلیتی نیازمند صرف زمان و هزینه است. از طرفی این نرم‌افزارها قادرند تنها با نوع خاصی از برنامه‌های موجود ارتباط برقرار کنند.

همه‌ی این نارسایی‌ها باعث شده تا پلتفرم‌های یکپارچه‌سازی خدمات (iPaaS) وارد بازار شوند.

iPaaS ها بهترین راه را برای اتصلال به نرم افزار مختلف را پیدا می‌کنند. این پلتفرم‌ها مانند چسبی عمل می‌کنند که همه‌ی بخش‌های نرم‌افزاری مورد استفاده‌ی شما را به هم متصل می‌کنند.

هنگامی که کسب‌وکار شما برای انجام امور خود از نرم‌افزارهای مختلفی استفاده می‌کند، حضور iPaaS ها ضروری است. قبل از اینکه پلتفرم iPaaS مناسب کسب‌وکار خود را انتخاب کنید، باید در مورد یک طرفه یا دو طرفه بودن این پلتفرم تصمیم بگیرید.

قابلیت  یکپارچه‌سازی اطلاعات

ابرای انجام یکپارچه سازی نرم افزارها اطلاعاتی باید به این نکته توجه کنید که در بخش‌های مختلف کسب‌وکار شما به‌کار می‌روند بر اساس نیاز آن بخش انواع مختلفی دارند. برای مثال اطلاعات عددی، اطلاعات افراد، اطلاعات محصولات و ... همگی اطلاعاتی هستند که در کسب‌وکار شما کاربرد دارند.  اما برای اینکه بتوانید اطلاعات مختلف را با هم متمرکزکنید باید بین آنها نقطه‌ی مشترکی وجود داشته باشه.

برای مثال اگر گروه تبلیغاتی شما اطلاعات آقای ایکس را در اختیار دارد و بخش مالی خریدها و پرداختی‌های آقای ایکس را در اختیار دارد. شما می‌توانید اطلاعات مربوط به آقای ایکس را در دو بخش به اشتراک بگذارید. اگرچه جنس اطلاعات به اشتراک‌ گذاشته شده یکسان نیست اما همه‌ی اطلاعات مربوط به یک نقطه‌ی مشترک یعنی آقای ایکس است. در سایت فریلنسری دورکار  میتوانید پروژه دریافت کنید.

 

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید