پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

آشنایی با نرم افزارهای موشن گرافیک

boomrun_platform 3 سال پیش

موشن گرافیک یکی از شاخه‌های جذاب رشته گرافیک است که در این مقاله 5 نرم افزار موشن گرافیک را به شما معرفی می‌کنیم که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده.
تسلط بر ابزارهای موشن گرافیک یکی از فاکتورهای اصلی برای پیاده کردن ایده‌ها می‌باشد.در ادامه با پلتفرم بازاریابی دیجیتال بومران همراه باشید.

 

PhotoShop

فتوشاپ را نه تنها هنرمندان گرافیست، بلکه اکثریت مردم میشناسند و مورد استفاده قرار می‌دهند. این نرم‌افزار که به راحتی قابل دسترسی و استفاده است؛ قابلیت‌های فراوانی دارد. از انجام کارهای گرافیکی خیلی ساده مانند ویرایش عکس، تا ساخت طراحی‌های مورد نیاز موشن. تغییر اندازه تصاویر، برش عکس‌ها، استفاده از فیلتر‌های مختلف و ... کارهاییست که برای انجام آن، افراد به سراغ فتوشاپ می‌روند.

مزایا

برای موشن گرافیست‌ها مزیت استفاده از فتوشاپ نسب به نرم افزارهای دیگر، این است که خروجی‌های فتوشاپ را به راحتی می‌توانند وارد نرم‌افزار افترافکت(After Effects) کنند. به طور کل باید گفت، سازگاری Photoshop با سایر نرم‌افزارهای گرافیکی مانند After Effects و Illustrator بسیار بالاست. در سایت فریلنسری دورکار گرافیستها از این ابزارهای استفاده میکنند.

 Illustrator

Illustrator یکی دیگر از ابزارهای مشهور برای موشن گرافیست‌ها در صنعت طراحی است. ایلاستریتور، بسیار شبیه به فتوشاپ است. تفاوت عمده این دو نرم‌افزار این است که فتوشاپ با Bitmap(تصاویری که از گریدهای پیکسلی تشکیل می‌شوند و اندازه‌هایشان قابل تغییر نیست) سرو کار دارد؛ در حالی که ایلاستریتور کاملاً مبتنی بر Vector (طرح‌های قابل ویرایشی که از فرمول‌های ریاضی ساخته می‌شوند) است.

مزیت اصلی

مزیت اصلی ایلاستریتور همین تصاویر مبتنی بر وکتور آن است، که کیفیت طراحی را حفظ می‌کند. در این نرم‌افزار می‌توان طراحی اولیه را انجام داد و سپس برای انیمیشن آن را به After Effects وارد کرد. در لیست خدمات دیجیتال مارکتینگ میتوانید از برخی امکانات گرافیکی بهره مند شوید.

 

 After Effects

After Effects ابزار اصلی موشن گرافیست‌ها و مهمترین نرم افزار موشن گرافیک است. اگر می خواهید به عنوان یک هنرمند گرافیکی در Motion مهارت پیدا کنید باید Adobe After Effects را یاد بگیرید. این نرم‌افزار بسیار انعطاف‌پذیر است و تقریباً تمام کارهایی که برای تولید موشن نیاز باشد را انجام می‌دهد.

افتر افکت یک نرم افزار 2.5 بعدی است که به شما امکان طراحی در فضای دو بعدی و سه بعدی را می‌دهد. می‌توانید طراحی خود را در Photoshop و Illustrator انجام دهید و بعد برای اضافه کردن حرکت به طرح‌هایتان، پروژه خود را به After Effects انتقال دهید. یکی از دلایل محبوبیت افتر افکت وجود پلاگین‌های مختلف است که به کارایی بیشتر آن هم کمک می‌کند.

 

 Cinema4D

وقتی صحبت از Cinema4D می‌شود اولین ویژگی‌ آن را می‌توان محیط کاربرپسندانه آن دانست. این نرم‌افزار قوی، به دلیل سازگاری که با موتورهای رندر مختلف دارد، می‌تواند با کیفیت‌ترین مدل‌های سه بعدی را به شما تحویل دهد. قدرت Cinema4D به قدری زیاد است که در تمام استودیوهای هالیوود و استودیوهای محلی حرفه‌ای استفاده می‌شود.

 Adobe Animate CC

نام قدیمی این نرم‌افزار Adobe Flash بوده که علاوه بر تغییر نام، تغییرات دیگری هم در عملکرد برنامه ایجاد کرد؛ از جمله اضافه کردن طیف گسترده‌ای از قابلیت‌های پیشرفته مانند پشتیبانی از WebGL Canvas HTML5 & .

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید