پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

بازی ویدئویی محبوب شما، تیپ شخصیتی شما را لو می‌دهد!

میم مثل مهسا 9 ماه پیش

همه سرگرمی‌ها و کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید از شخصیتتان نشأت می‌گیرد. از کتاب‌هایی که می‌خوانید تا انیمه‌ها و سریال‌هایی که می‌بینید و حتی بازی ‌های ویدئویی محبوبتان، همه و همه بخشی از هویت شما هستند. اما آیا تا حالا به این فکر کرده‌اید که بر اساس شخصیتتان هم می‌توانید بازی ویدئویی مورد علاقه‌تان را پیدا کنید؟ با ما همراه باشید تا این بار با یک تست شخصیت‌شناسی ساده، بازی‌های محبوبتان را به شما پیشنهاد کنیم!

تست شخصیت‌ شناسی

این تست شخصیت‌شناسی با اینکه ساده به نظر می‌رسد اما احتمالاً انجامش برایتان چالشی باشد و شما را به‌فکر وادارد. در هر گزینه دو کلمه وجود دارد، تنها کاری که باید انجام دهید، انتخاب کلمه‌ای است که حس می‌کنید با شخصیتتان همخوانی بیشتری دارد. به حستان اعتماد کنید و همان گزینه‌ای را انتخاب کنید که اولین بار به نظرتان درست می‌آید. کنجکاو شدید که بدانید نتیجه تست چه می‌شود؟ پس، بدون هیچ معطلی به سراغ تست برویم:

  1. با برنامه‌ریزی (۳) یا فی‌البداهه (۱)؟
  2. قاطع (۲) یا وفادار(۵)؟
  3. ارتباط (۱۰) یا تمرکز (۲۰)؟
  4. فکر (۲) یا احساس (۵)؟
  5. دنیای بیرونی (۱۰) یا دنیای درونی (۲۰)؟
  6. حال (۳) یا آینده (۱)؟
  7. تحلیل (۲) یا همدردی (۵)؟
  8. آزمون و خطا (۳) یا جستجوی مفهوم پنهان (۱)؟
  9. ابراز کردن احساسات (۱۰) یا تودار بودن (نگه‌داشتن احساساتتان برای خودتان) (۲۰)؟

حالا باید اعدادی داخل پرانتز کنار هر کلمه را با هم جمع بزنید و در نهایت به امتیاز نهایی خود برسید. توجه داشته باشید که نمره بالاتر شما نشان‌دهنده شخصیت بهتر نیست و این اعداد صرفاً تفاوت تایپ شخصیتی شما را نشان می‌دهند.

اگر امتیاز شما بین ۰ تا ۳۰ باشد، بازی ‌های ویدئویی اکشن ماجراجویی مناسب شما هستند:

شعار شما در زندگی احتمالاً چنین چیزی است: “زندگی من هیجان‌انگیز است زیرا من کارهای چالش‌برانگیز زیادی دارم.” شما درباره آینده دور دید خوبی دارید. نوآفرین هستید و همیشه ایده‌ها و پروژه‌های جدیدی در ذهن خود دارید. گاهی اوقات اطرافیانتان فکر می‌کنند شما به همه چیز علاقه‌مندید، در صورتی که صرفاً به دنبال یک چیز منحصر به فرد می‌گردید.

izR4Pra54CZycWsN1aBAlkGw12pPED5MFKXu6tko.jpg

بازی‌ های ماجراجویی چه بازی‌ هایی هستند؟

در بازی‌ های ماجراجویی، همه چیز از یک ماجرا یا دردسری که برایتان پیش آمده شروع می‌شود و شما باید آن را حل کنید. چرا این نوع بازی ویدئویی مناسب شخصیت شماست؟ به دلیل اینکه شما عاشق هیجان و چالش هستید و این بازی‌ها دقیقاً همان چیزی هستند که به آن نیاز دارید. پنج بازی اکشن ماجراجویی که احتمالاً عاشقشان می‌شوید، گاد آف وار، Ghost of Tsushima ،It Takes Two، لجند آف زلدا و Horizon Zero Dawn هستند.

اگر امتیاز شما بین ۴۰ تا ۴۵ باشد، بازی‌ های شوتر مناسب شما هستند:

شما مصمم و قاطع هستید و می‌دانید چطور بر دیگران تأثیر بگذارید و آن‌ها را رهبری کنید. معمولاً اهداف شما بزرگ هستند و هرچقدر هم هدفتان بزرگ باشد، شما باز به آن دست پیدا می‌کنید. شما استاد تاکیتیک‌ها هستید و به وقتش آن‌قدر با سیاست هستید که تمام قدرتتان را جمع کرده و در زمان مناسب استفاده می‌کنید.

AHpm5XS1V1qrDLcOensUHKzQQk0jgAptK45zazkX.jpg

بازی‎ های شوتر چه بازی‌هایی هستند؟

بازی ‌های شوتر اول شخص به ژانری از بازی‌ های ویدئویی می‌گویند که شما کنترل شخصیت اصلی را برعهده گرفته و با دشمنان مبارزه می‌کنید. چرا این بازی مناسب شماست؟ چون شما خدای تکنیک، تاکتیک و مبارزه هستید و می‌توانید در چنین بازی‌هایی حتی اگر چندنفره باشند، رهبری دوستانتان را هم بر عهده بگیرید. بهترین بازی‌ های شوتر مناسب شما، رزیدنت ایول، Doom و هیلو هستند. این بازی‌ها بدون نیاز به سیستم قوی، در کنسول بازی ابری پلی‌ پاد آماده اجرا هستند.

اگر امتیاز شما بین ۵۴ تا ۶۶ باشد، بازی ‌های پلتفرمر مناسب شما هستند:

اگر چنین امتیازی گرفته‌اید، یعنی شما احساساتی و اجتماعی هستید و می‌دانید چطور اطرافیانتان را بخندانید. ارزشمندترین دارایی شما ارتباط با دوستان و آشنایانتان است. احساسات تخصص شماست: یعنی شما نه تنها احساسات دیگران را درک می‌کنید، بلکه بر احساسات خودتان هم مسلط هستید.

uJ5UYMv56odfeaZc0ecCyNmLvSra8YKmcC076pxv.jpg

بازی های‌ پلتفرمر چه بازی‌هایی هستند؟

در بازی‌های پلتفرمری شما در نقش شخصیت اصلی، سفر خود را با پریدن از روی سکوها و موانع آغاز کرده و پیش می‌برید. چرا این نوع بازی ویدئویی مناسب شخصیت شماست؟ چون در این بازی‌های ذاتاً شاد، کاراکترهای اصلی معمولاً شخصیت‌هایی اجتماعی هستند که دوستان بامزه‌ و زیادی دارند. بازی‌‌های پلتفرمر برتری که به شما پیشنهاد می‌کنیم: سوپر ماریو، LittleBigPlanet و کراش باندیکوت.

اگر امتیاز شما بین ۶۶ تا ۷۵ باشد، بازی ‌های پازلی مناسب شما هستند:

شعار زندگی شما چیزی شبیه به این جمله است: “من می‌توانم هرکاری را به بهترین شکل انجام دهم.” شما منطقی هستید و تواناییتان در تجزیه و تحلیل داده‌ها و موقعیت‌ها خارق‌العاده است. ساختارها، طبقه‌بندی‌ها و مفاهیم قطعاً برای شما مثل آب خوردن هستند. در همین حین، شما ترجیح می‌دهید بدون قانون، قاعده و دستورالعمل پیش بروید. زمانی که راه‌حل‌های جدید هوشمندانه برای مشکلات نیاز هستند، این شما هستید که ایده‌های جدیدی در دست دارید.

JAwL1iitGCnI4FrB4DC32kyYao83gexU9de9bfkL.jpg

منظور از بازی های پازلی چیست؟

در بازی‌های پازلی، شما در نقش کاراکتر اصلی، معمایی دارید که باید آن را حل کنید. چرا این نوع بازی‌ مناسب شخصیت شماست؟ به دلیل اینکه شما همیشه برای حل مشکلات راه‌حل‌های مبتکرانه‌ای ارائه می‌دهید. پنج بازی پازلی که به درد شما می‌خورد، تتریس، لومینس، Portal 2 ،Majotori ،Limbo هستند.

اگر امتیاز شما بین ۷۵ تا ۸۸ باشد، بازی‌های استراتژی یا استراتژیک مختص شما هستند!

اگر چنین امتیازی گرفته‌اید، شعار شما در زندگی اینست: ” کاری که لازم است را باید انجام دهم.” شما خیلی مسئولیت پذیر، دقیق و منظم هستید، مخصوصاً وقتی حرف کار در میان باشد. شما همیشه مراقب قوانین و مقررات هستید و آن‌ها را رعایت می‌کنید. اراده، پشتکار و سخت‌کوشی شما مثال‌زدنی است. همچنین، توضیح مسائل پیچیده به دیگران برای شما لذت‌بخش است. شما به شدت واقع‌گرا هستید و با فانتزی‌های بی‌معنی میانه خوبی ندارید.

7KIJ5XaErcpJCzM6qo1NL2XiNyg6WfbTdQPCZayt.jpg

بازی‌ های استراتژی چه بازی‌هایی هستند؟

در بازی استراتژی یا استراتژیک، انتخاب استراتژی درست رمز موفقیت در بازی و رسیدن به هدف است. پس، تصمیم‌گیری و انتخاب استراتژی درست در چنین بازی‌هایی نقش اساسی را ایفا می‌کنند. چرا بازی استراتژی مناسب شماست؟ چون شما دقیق و منظم هستید و چیدن و دنبال کردن استراتژی‌های پیچیده برای شما مثل آب خوردن است. پنج بازی ویدئویی استراتژی مناسب شما Dune Spice Wars ،Starcraft ،Endless Legend ،Age of Empires 4 و Gears Tactics هستند.

راستی Gears Tactics را می‌توانید بدون کنسول گیمینگ و صرفاً به کمک اینترنت در وب‌سایت پلی پاد تجربه کنید!

اگر امتیاز شما بین ۸۸ تا ۱۰۰ باشد، بازی‌ نقش‌آفرینی مختص شماست:

رویابافی، کنجکاوی و استقبال از موارد جدید از ویژگی‌های بارز شما هستند. سماجت هم همین‌طور، مخصوصاً وقتی پای هدفی در میان باشد. شما می‌توانید با گفتن جک و موارد غیرمنتظره‌، اطرافیانتان را تحت تأثیر قرار دهید. تسلی و شاد کردن دیگران تخصص‌ شماست!

qV5zdRwF83zSGBCGVdW09PhV8w29qtaUiKg5zH2x.jpg

بازی‌ های نقش‌ آفرینی چه بازی‌هایی هستند؟

بازی نقش آفرینی معادل واژه Role-playing game یا به اختصار RPG است. در بازی نقش آفرینی، شما در نقش شخصیت اصلی بازی، نه تنها مسئولیت ایفای نقش را در داستان برعهده می‌گیرید، بلکه با اقدامات یا تصمیم‌‌های خود به رشد او هم کمک می‌کنید. بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی مناسب شخصیت شما، The Witcher ،Elden Ring، الدر اسکرولز، دراگون ایج و پوکمون هستند.

اگر امتیاز شما بین ۱۰۰ تا ۱۱۵ باشد، بازی‌های سندباکس مناسب شخصیت شما هستند!

شعار شما در زندگی اینست: “من همه چیز را می‌بینم و متوجه می‌شوم اما دخالت نمی‌کنم.” شما رفتار دوستانه‌ای دارید و صحبت کردن با شما دلنشین است. شما خیلی حواستان جمع راحتی خودتان و دیگران است و مراقب عزیزانتان هستید. در کار گروهی، احتمالاً شما نقش میانجی را ایفا می‌کنید. محیط‌های زیبا و راحت برای شما اهمیت زیادی دارند.

X2QvnnpcyuYxtlFzqdEwLu8lyzHzdEQwgOftUDKk.jpg

بازی ‌های سندباکس چه بازی‌هایی هستند؟

در بازی‌های سندباکس (sandbox) یا همان بازی‌های شناور، شما آزادید هرطور دلتان می‌خواهد در دنیای مجازی عمل کنید و بر اساس تمایلات و خلاقیت خود، چیزهای مختلفی را تجربه کرده و جهان بزرگی را کاوش کنید. چرا این بازی مختص شماست؟ چون شما می‌توانید به فکر راحتی خودتان در بازی باشید و هرچه که بخواهید را تجربه کنید! بهترین بازی سندباکس که مناسب شخصیت شماست، Red Dead Redemption ،GTA V و ماینکرافت هستند.

منبع: پلی پاد تی وی 

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید