پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

آموزش تغییر پورت دایرکت ادمین DirectAdmin

zoipserver 2 سال پیش

کنترل پنل DirectAdmin یکی از قویترین و پایدارترین کنترل پنل های میزبانی وب میباشد. این کنترل پنل به سبب داشتن امکانات فراوانی از جمله فایروال قدرمند CSF، امکان ایجاد پکیج و کاربر، امکان ایجاد حساب نماینده، دسترسی کافی برای کاربر و… با وجود غیر رایگان بودن، توانسته جایگاه خود را در میان کنترل پنل های رایگان امروزی حفظ نماید. پورت پیشفرض دایرکت ادمین ۲۲۲۲ می باشد. این مسئله از نظر امنیتی میتواند تا حدودی خطرآفرین باشد و ما را در معرض نفوذ افراد سودجو قرار دهد. البته ناگفته نماند، چنانچه شما به عنوان ادمین از رمز عبور قوی استفاده کنید، هکر به آسانی نمی تواند به پنل شما نفوذ کند ولی در هر حال تغییر پورت نیز میتواند اقدام مفیدی در راستای ارتقا امنیت باشد. در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر دادن پورت ورودی دایرکت ادمین را به شما کاربران گرامی آموزش دهیم.

تغییر پورت دایرکت ادمین

قبل از شروع حتما پورت جدید را در فایروال باز کنید.

قصد داریم برای تغییر پورت از ویرایشگر nano استفاده کنیم. اگر این ویرایشگر را قبلا روی سرور خود نصب نکرده اید، از طریق فرمان زیر آن را نصب نمایید.

در CentOS:

yum install nano -y

در Ubuntu:

sudo apt-get install nano -y

سپس فرمان زیر وارد نمایید تا وارد فایل تنظیمات اصلی دایرکت ادمین شوید.

nano /usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf

پس از ورود به تنظیمات باید به دنبال عبارت port بگردید، برای این منظور میتوانید با زدن کلید Ctrl+W وارد سرچ صفحه شده و عبارت Port را جستجو نمایید.
پس از یافتن عبارت پورت لازم است علامت # را از ابتدای آن حذف و مقدار آن را از ۲۲۲۲ به عدد دیگری تغییر دهید. مثلا عدد ۱۸۲۳ میتواند جایگزین مناسبی باشد.

درصورتیکه موفق به یافتن عبارت port نشدید، میتوانید در انتهای عبارات مربوط به کانفیگ دایرکت ادمین این عبارت را تعریف و اضافه نمایید، به عنوان مثال در انتهای عبارات در خط جدیدی بنویسید:
port=1823

زمانی که مقدار را تغییر دادید با زدن کلید Ctrl+X و سپس کلید Y و در آخر کلید Enter، تغییرات خود را ذخیره نمایید.

در آخر با استفاده از دستور زیر دایرکت ادمین را ری استارت کنید تا تنظیمات جدید اعمال شوند.

service directadmin restart

پس از پایان مراحل فوق، میتوانید پورت 2222 را نیز در فایروال ببندید.


امیدواریم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

زویپ سرور با بهره گیری از کادری متخصص و متعهد آماده ارائه خدمات وب از قبیل ثبت دامنه، سفارش هاست، سرور مجازی و خرید لایسنس با کیفیت بالا و تعرفه اقتصادی می باشد.