آموزش اتصال به سرور مجازی از طریق کنسول VNC

zoipserver 1 ماه پیش

بعضا ممکن است در اثر بروز اشتباهاتی در هنگام اعمال برخی تنظیمات شبکه و تنظیمات امنیتی، دسترسی شما از سرور قطع شده و دیگر نتوانید با روش های معمولی به سرور خود متصل شوید. این مسئله ارتباطی به نوع سیستم عامل سرور شما نداشته و میتواند برای سرور های لینوکس، ویندوز و یا هر نوع سیستم عامل دیگری اتفاق بیافتد. علت این قطعی ارتباط این است که دسترسی سرور مجازی به اینترنت قطع شده است. در چنین مواقعی باید از طریق کنسول VNC که توسط شرکت ارائه دهنده در اختیارتان قرار گرفته است به سرور متصل شده و تنظیمات درست را اعمال نمایید. در ادامه نحوه اتصال به سرور مجازی از طریق کنسول VNC را به شما کاربران گرامی آموزش خواهیم داد.

اتصال به سرور از طریق کنسول VNC

در ابتدا نرم افزار را VNC viewer بر روی سیستم خود نصب نمایید.

لوگوی وی ان سی ویوور

اکنون نرم افزار را اجرا کرده و اطلاعات ورود به وی ان سی را در وارد نمایید. این اطلاعات شامل یک آیپی به همراه پورت و یک پسورد میباشد. میتوانید این اطلاعات را در تیکتی که از سوی شرکت ارائه دهنده هنگام تحویل سرور مجازی برایتان ارسال شده است پیدا کنید. در غیر این صورت باید از شرکت ارائه دهنده درخواست نمایید تا این اطلاعات برایتان ارسال شود.

در قسمت Address، آدرس آیپی به همراه پورت VNC را وارد نمایید. قسمت Picture Quality را نیز در حالت Automatic رها کرده و Connect را بزنید.

صفحه اول وی ان سی

در این هنگام پیغامی مانند تصویر زیر مبنی بر احتمال نا امن بودن این اتصال برای شما ظاهر میشود. آن را نادیده گرفته و Connect را بزنید.

خطای وی ان سی

سپس نوبت وارد کردن پسوورد میرسد که باید مانند تصویر زیر پسوورد خود را وارد کرده و OK را بزنید.

پسوورد وی ان سی

پس از وارد کردن پسوورد، مانند تصویر زیر به صفحه لاگین سرور هدایت خواهید شد.

ورود به سیستم عامل

در این آموزش از سیستم عامل ویندوز استفاده شد. اما همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، تفاوتی میان سیستم عامل ها وجود ندارد. فقط کافیست قابلیت برقراری اتصال وی ان سی روی آن توسط شرکت ارائه دهنده فعال شده باشد.


امیدواریم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

zoipserver

زویپ سرور با بهره گیری از کادری متخصص و متعهد آماده ارائه خدمات وب از قبیل ثبت دامنه، سفارش هاست، سرور مجازی و خرید لایسنس با کیفیت بالا و تعرفه اقتصادی می باشد.