پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

اکشن بلاک (action blocked) اینستاگرام

sorena789 11 ماه پیش

اکشن بلاک (action blocked) اینستاگرام، زمانی اتفاق می افتد که شما به دلیل فالو/آنفالو کردن زیاد، استفاده از ربات های مختلف و غیره از سوی اینستاگرام دچار محدودیت در فعالیت شده باشید. در چنین شرایطی احتمالا از سوی اینستاگرام برای شما پیغام هایی نظیر This Action was Blocked Instagram یا You have been temporarily blocked و یا It looks like you were misusing this feature by going too fast ارسال خواهد شد. در این مواقع تنها کافیست نحوه خارج شدن از اکشن بلاک اینستاگرام را بدانید تا مشکل شما حل شود.

این مشکل معمولا برای پیج های کاری و حساب هایی با فالور زیاد اتفاق می افتد. اما دلیل اصلی آن چیست؟

در این حالت اینستاگرام برای مدتی حدودا چند روز تا یک ماه و یا حتی ممکن است بصورت دائمی، شما را از فعالیت های معمول در اینستاگرام مانند فالو کردن، لایک، کامنت گذاری و دایرکت و…محروم خواهد کرد. این پیشامد، دلایل متعددی دارد که می توان به لایک کردن بیش از حد، کامنت گذاری غیر اصولی، زیاده روی در هشتگ گذاری و… اشاره کرد که در ادامه مطلب، مفصل به شرح تمامی این موارد خواهیم پرداخت.

در این مقاله سعی کردیم به بررسی عواملی که باعث اکشن بلاک اینستاگرام می شود پرداخته و نحوه رفع اکشن بلاک را برای شما شرح دهیم.

اگر سایت های زیادی را جستجو کرده اید ولی قادر به حل مشکل خود نشده اید می توانید با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید تا کارشناسان آن در سریع ترین زمان ممکن، مشکل شما را مرتفع سازند.

دلایل اکشن بلاک(action blocked) اینستاگرام چیست؟

اگر شما فعالیتی در این برنامه انجام داده که بر خلاف قوانین اینستاگرام بوده، و یا با الگوریتم های این پلتفرم سازگاری نداشته باشد، حساب کاربری شما ممکن است با محدودیت های خاصی مواجه شود که در اصطلاح به آن، اکشن بلاک می گویند.

این موضوع را هم در نظر داشته باشید، که تکرار این موارد باعث می شود، تا اینستاگرام در نحوه اکشن بلاک کردن شما تغییری ایجاد کرده، یعنی ممکن است زمان اکشن بلاک شما بخواهد از ۲۴ ساعت تا حتی یک ماه به طول بیانجامد.

در نتیجه بهتر است با الگوریتم ها و قوانین این پلفترم آشنا شده و دلایل رخ دادن اکشن بلاک را بدانید تا بتوانید حد الامکان از درگیری با آن پیشگیری نمایید. در ادامه برایتان نحوه خارج شدن از اکشن بلاک را شرح خواهید داد.

نحوه خارج شدن از اکشن بلاک اینستاگرام

روش های زیادی نیز برای خارج شدن از اکشن بلاک اینستاگرام موجود است که با انجام آن ها، پیج شما از بلاک خارج می شود. در ادامه سعی میکنیم ۸ مورد از روش های رفع اکشن بلاک در اینستاگرام رابرایتان توضیح دهیم.

۱.اینستاگرام خود را حذف و دوباره نصب کنید

با حذف این برنامه، تمامی حافظه و کش اینستاگرام، پاک شده و در بیش تر مواقع، مشکل شما برطرف می شود. با توجه به اینکه این کار بسیار آسان است، پس در قدم اول حتما آن را امتحان کنید.

۲.لینک موجود در صفحه بیوی اینستاگرام را بردارید

قرار دادن لینک در بیوی اینستاگرام، با در نظر گرفتن برخی شرایط خاص، منجر به اکشن بلاک شدن پیج فوق می شود. در صورتی که شما نیز از لینک در بیوگرافی حساب کاربری خود استفاه کرده اید، بهتر است این پیوند را حذف نمایید.

۳.روی گزینه tell us کلیک کنید

پس از اکشن بلاک شدن اکانت شما توسط اینستاگرام، برای شما یک پیغامی روی صفحه ظاهر می شود که دارای دو گزینه است. شما می بایست گزینه tell us را انتخاب نمایید.

سپس اینستاگرام یک ایمیل برای شما می فرستد که حاوی چند سوال است، با پاسخ به این سوالات، اینستاگرام متوجه می شود که شما ربات نبوده و این پیج متعلق به یک شخص حقیقی است. احتمالا بعد از گذشت چند روز حساب کاربری شما به حالت عادی باز خواهد گشت.

۴.با اینترنت خط همراتان وارد اینستاگرام شوید

در برخی شرایط، ممکن است اینستاگرام با ip که شما با آن وارد برنامه می شود، مشکل داشته باشد، به عنوان مثال، به جای استفاده از اینترنت وای فای بهتر است با دیتای خط خود، از این اپلیکیشن استفاده نمایید. البته این راه حل، تنها برای موارد نادری پاسخ گو بوده، ولی امتحان آن هیچ هزینه ای ندارد.

۵.گذرواژه اینستاگرام خود را تغییر دهید

اگر حساب شما به علت استفاده از ربات اکشن بلاک شده، می توانید گذر واژه اینستاگرام خود را تغییر دهید. سپس یک رمز دوم هم برای اکانت خود انتخاب نمایید. با انجام این کار، به اینستاگرام ثابت می شود که یک شخص واقعی بر روی این اکانت فعالیت می کند، و هیچ ربات و برنامه ای روی حساب شما فعال نیست.

۶.حساب اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل کنید

در صورتی که حساب کاربری خود را به فیسبوک متصل کنید، اینستاگرام تشخیص می دهد که شما ربات نیستید و یک کاربر عادی هستید. پس تا حدود زیادی نسبت به پیج شما خوش بین شده، و محدودیت ها را از پیج شما برمیدارد.

۷.گزارش دادن هک شدن پیج

برای دور زدن اینستاگرام، می توانید گزارشی مبنی بر هک شدن پیجتان ارائه داده و در این گزارش اعلام نمایید که مسئول هیچ کدام از فعالیت هایی که در پیجتان صورت گرفته نیستید، زیرا پیج شما در دسترس خودتان نمی باشد. در این شرایط، شما یک قربانی محسوب خواهید شد.

۸.حذف برنامه های افزایش فالوور

استفاده نکردن و حذف، تمامی برنامه هایی از قبیل آنفالویاب و یا افزایش فالوور باعث می شود تا از سوی اینستاگرام، به عنوان اسپمر شناخته نشوید.

فعالیت هایی که باعث اکشن بلاک در اینستاگرام می شوند

۱.ورود به یک اکانت اینستاگرام با ip های مختلف

با توجه به فیلتر بودن برنامه اینستاگرام، استفاده از فیلتر شکن برای استفاده از این برنامه ضروری می باشد. گاهی ممکن است به علت اینکه شما با ip کشورهای مختلف به پیج وارد می شوید، پیج شما مسدود شود.

۲.کامنت گذاری بیش از حد در پست ها

برخی از پیج های موجود بر روی این پلتفرم به دلایلی مانند؛ افزایش فالور و بازاریابی، روزانه کامنت های بی شماری را پست می کنند، کامنت گذاری بی رویه یکی از موضوعاتی است که اینستاگرام حساسیت زیادی روی آن دارد و پیج فوق را بلاک خواهد کرد.

۳.تکمیل نکردن پروفایل

از آنجایی که اینستاگرام با پیج های فیک مشکل دارد، پس اگر پیجی پروفایل خود را در همان روزهای ابتدایی ساخت اکانت تکمیل نکند، احتمالا اینستاگرام، آن پیج را اکشن بلاک خواهد کرد. پس حتما بخش هایی مانند؛ عکس پروفایل، بیوی و نام کاربری و…را در اولین فرصت کامل کنید.

۴.انتشار بی رویه پست

چنانچه شما قصد ساخت یک پیج کاری و یا یک حساب شغلی فعال بر روی اینستاگرام دارید، بهتر است تمامی محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید را در مدت زمان کوتاه، چند روزه به صورت پست بر روی این پلتفرم بارگذاری نکنید. زیرا ممکن است توسط اینستاگرام دچار محدودیت شوید.

۵. منتشر نکردن پست

اینستاگرام برای جلوگیری از ایجاد پیج های فیک، ممکن است پیج هایی که جدید هستند را اکشن بلاک کند؛ در صورتی که می خواهید اکشن بلاک نشوید، بعد از ساخت پیج اینستاگرام جدید، فعالیت داشته، تا به عنوان پیج فیک شناخته نشوید.

۶.لایک کردن بیش از حد پستها

ممکن است اینستاگرام شمارا ربات تشخیص داده و پیج شما را مسدود سازد.

۷.نقض قانون کپی رایت

در صورتی که شما، محتوایی از پیج دیگر، بدون منشن کردن حساب مذکور منتشر نمایید، قطعا اکشن بلاک خواهید شد. زیرا این پلتفرم به شدت بر روی موضوع کپی رایت حساس می باشد.

۸.فالو کردن و آنفالوکردن بیش از حد

۹.استفاده از برخی رباتهای افزایش فالور در اینستاگرام

۱۰.رعایت نکردن قوانین و الگوریتم های اینستاگرام

۱۱.ریپورت کردن پیج از طرف کاربران

۱۲.زیاده روی در هشتگ گذاری

محدودیت اکانت های اینستاگرام

محدودیت برای اکانت های قدیمیمحدودیت برای اکانت های جدید محدودیت تعداد فالو در هر ساعت= ۶۰محدودیت تعداد فالو در هر ساعت = ۳۰محدودیت تعداد لایک در هر ساعت= ۶۰محدودیت تعداد لایک در هر ساعت = ۳۰محدودیت تعداد دایرکت در هر ساعت= ۶۰محدودیت تعداد دایرکت در هر ساعت = ۳۰محدودیت تعداد کامنت در هر ساعت= ۶۰محدودیت تعداد کامنت در هر ساعت = ۳۰

انواع اکشن بلاک

اکشن بلاک موقت

در اکشن بلاک موقت، مسدود بودن حساب کاربری، تنها ۲۴ ساعت طول خواهد کشید.

نکته : در صورت تکرار خطاهایی که باعث بلاک شدن پیج اینستاگرام می شوند، ممکن است حساب شما دچار اکشن بلاک زمان دار شود.

اکشن بلاک زمان دار

ممکن است پیج اینستاگرام شما با توجه به فعالیتی که انجام داده اید، برای یک بازه مشخصی مسدود شود. رفع این نوع از اکشن بلاک، حدود دو هفته تا یک ماه زمان می برد.

در این شرایط اینستاگرام یک تاریخ خاصی را تعیین کرده، و تا تمام شدن مهلت مشخص شده، باید صبر کرد.

اکشن بلاک دائمی

در صورت نقض قوانین اینستاگرام ممکن است، پیج شما برای همیشه اکشن بلاک (مسدود) شود.

آیا اکشن بلاک به پیجتان آسیب می زند؟

اکشن بلاک نمی تواند به پیج شما آسیب قطعی برساند و فقط شما را از انجام فعالیت های مانند؛ لایک و کامنت و فالو کردن، باز می دارد، ولی اگر مرتب اکشن بلاک شوید و هیچ تلاشی برای رفع این موضوع نکنید، ممکن است پیج شما برای همیشه اکشن بلاک شود. در این صورت دسترسی به پیجتان غیر ممکن خواهد بود.

جمع بندی

اکشن بلاک یا همان مسدود سازی پیج توسط اینستاگرام ممکن است برای اکانت شما هم اتفاق بیفتد و نگران از دست دادن پیج خود شوید.بخصوص اگرپیج مورد نظر شما کاری باشد و کسب در امد شما از این راه باشد.

ما در این مقاله سعی کردیم به شرح انواع اکشن بلاک و راه های جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی بپردازیم، همچنین روش ها و ترفندهایی را برای رفع این محدودیت معرفی کردیم و درباره نحوه خارج شدن از اکشن بلاک نیز صحبت کردیم. فراموش نکنید، حتما با دقت فعالیت های خود را بررسی نمایید تا بتوانید به سادگی، این موضوع را رفع نمایید. بعد از گذر و خارج شدن از اکشن بلاک اینستاگرام، و آشنایی با خط قرمزهای این پلفترم، خواهید توانست از بروز چنین خطایی جلوگیری نمایید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید