پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

نحوه گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 و 11

پیکسلر بلاگ 7 ماه پیش

نحوه گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 و 11

گاهی اوقات به دلایلی، لازم است یک اسکرین شات کامل یا جزئی از از صفحه کامپیوتر ویندوز 10 یا 11 بگیرید. برای انجام این کار می توانید از ابزارهای ساده داخلی ویندوز یا میانبرهای صفحه کلید استفاده کنید. در این پست چند روش مناسب برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 و 11 را به شما نشان خواهیم داد. 

دکمه چاپ صفحه (Print Screen)

8cs51jnBNQvv56nUp0XteILTIKYqvkQIc01D-scGLnNzcAnua8AJVSmaIpmbM9M2eOIdzgKeKWObbtl457F_iG9V4f17CLF9QMQiaZMnyTlzyEyZTyplzGQl30-GFsuAWEMFrluUiizWhwo4DVXyPZg

کلید Print Screen روی صفحه کلید وجود دارد و برای چاپ صفحه فعلی کامپیوتر استفاده می شود. اگر از صفحه کلید سیمی استفاده می کنید، معمولا در سمت راست بالای صفحه کلید قرار دارد. اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، می توانید آن را در خط بالایی یا پایین صفحه کلید پیدا کنید. دکمه Print Screen به صورت Print Screen یا PrtSc بر روی صفحه کلید نشان داده می شود.

1- کلید Print Screen را فشار دهید و یک منوی کوچک در سمت وسط بالای صفحه نمایش کامپیوتر خود خواهید دید.

2- منطقه ای را که می خواهید عکس بگیرید انتخاب کنید. اسکرین 3- شات در کلیپ بورد ذخیره می شود. البته با توجه به نیاز خود برای گرفتن اسکرین شات می توانید یکی از آیکون های موجود در منو را کلیک کنید.

3- یک برنامه مانند Paint یا Word را باز کنید و اسکرین شات را روی آن قرار دهید.

4- اسکرین شات را ویرایش کنید یا در مکانی مناسب ذخیره کنید.

اسکرین شات در کلیپ بورد شما کپی می شود. برای ذخیره فایل، اسکرین شات را در هر برنامه ای که به شما امکان درج تصاویر را می دهد، مانند Microsoft Word یا Paint قرار دهید.

im165GwtSK3CTGREfe2wfXZVxp0zOY5gq3AgACRiTvu_bsH9YKVha0SN6FXnRRFdKVKZ9qesvDy43styfsrxZUVm-7pEWXsd3wbu7i9p2yHpJUQapgiD-usXPu1MpKzmM7NHZbambBH6r9ZZ01C2PRc

نکته: می توانید برای مشاهده اسکرین شات هایی خود، کلید Windows + V را فشار دهید.

کلید Windows + Print Screen

cy72Gu0BPHOiJA-qPGenaNsF5OUflvraUGVlV3Nuv27JPWWEKdYpaSiQo4pWJlWAE7Cz2fdDKCbVolDFs1XHuKuT15TilapDF7twcxZLD359t4JvZDScffllxAuyqhIqRjVPvSfMcTB8xffJ79R16HQ

برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 و 11 و ذخیره خودکار فایل در پوشه Screenshots، کلید Windows + PrtScn را فشار دهید. صفحه شما کم نور و یک اسکرین شات از کل صفحه شما در پوشه ذخیره می شود.

نکته: با باز کردن File Explorer (کلید Windows + E) و کلیک کردن روی Pictures در پنل سمت چپ (navigation pane) می‌توانید پوشه Screenshots را پیدا کنید. اگر OneDrive را فعال کرده اید، اسکرین شات در آنجا نیز ذخیره می شود.

Alt + Print Screen

برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 و 11 از پنجره فعالی که در آن کار می کنید، Alt + PrtScn را فشار دهید. اسکرین شات در کلیپ بورد شما کپی می شود و برای ذخیره آن باید آن را در برنامه دیگری جایگذاری کنید.

ابزار Snip & Sketch در ویندوز 10

اگر به دنبال سفارشی‌سازی، حاشیه‌نویسی یا اشتراک‌گذاری عکس‌های گرفته شده از صفحه خود هستید، Snip & Sketch Windows 10 بهترین راه برای گرفتن اسکرین‌شات در ویندوز است.

برای فعال کردن Snip & Sketch، از میانبر صفحه کلید Windows Key + Shift + S استفاده کنید. صفحه شما کم نور و یک منوی کوچک در بالای صفحه ظاهر می شود که به شما این امکان را می دهد تا یک پنجره مستطیلی، آزاد یا عکس تمام صفحه داشته باشید.

با این گزینه های Snip & Skitch، می توانید انتخاب کنید که چگونه می خواهید اسکرین شات بگیرید:

(Function) عملکرد

(Mode) حالت


 

مستطیل را به اندازه اسکرین شات خود تنظیم کنید.


 

 

مستطیل شکل (Rectangular )

با free-hand با مکان نما بکشید.


 

 

فرم آزاد (Free-form )


 

یک پنجره خاص را برای گرفتن عکس انتخاب کنید.


 

 


 

پنجره (Window)

تصویری از کل صفحه نمایش خود بگیرید.


 

 


 

تمام صفحه (Full-screen )


 

eDvdtZjop8E48CEYTPok59rq3yrZnkrIXNa8gXRvMCQJbAoW-Bc_HbuT9Dg_ofGmuvYuoHxeil6VDqOcYZSJMmmXRlJz7ggzg0QV5x8VJkQiSHaqy2-Ya-fd30pXmUlXrUgU56Dh9XGJ_ai3GUtguDU

پس از گرفتن اسکرین شات، در کلیپ بورد شما ذخیره می شود و یک اعلان پیش نمایش در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش ظاهر می گردد.

روی اعلان پیش نمایش کلیک کنید تا برنامه Snip & Sketch باز شود و اسکرین شات را با ابزارهای طراحی موجود ذخیره کرده، به اشتراک بگذارید یا ویرایش کنید.

ابزار Snipping در ویندوز 11

اگرچه برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 و 11 می توانید از Snipping Tool استفاده کنید، اما در ویندوز 11، ابزار Snipping یک ارتقاء اساسی کرده و اکنون بهترین راه برای گرفتن اسکرین شات های سفارشی است.

برای راه اندازی Snipping Tool در ویندوز 11، می توانید آن را جستجو کنید یا کلید Windows + Shift + S را فشار دهید. مانند Snip & Sketch، صفحه شما کم نور و نوار ابزاری از گزینه های اسکرین شات در بالای صفحه ظاهر می شود. این نوار ابزار به شما امکان می دهد عکسی مستطیلی، آزاد، تمام پنجره یا تمام صفحه بگیرید.

JIOY51x20pA0pV7J1eefN_ekFNhVAeO6ZSDCSizT8QDp6Tiaf8HQeHdc11xJ1TA6WQZ28ocXV8-jMb5QIBtRYqSrCB_zlO9tzNvrAM33t1PgWO5zoij8cbLh8AIhgIDpvQJjUgLUwnvUvUvKZZyk1hE

هنگامی که اسکرین شات خود را گرفتید، در کلیپ بورد شما کپی می شود تا بتوانید فورا آن را به اشتراک بگذارید و در پوشه Screenshots ذخیره می شود. اگر روی پیش نمایشی که در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش شما ظاهر می شود کلیک کنید، می توانید آن را ذخیره و ویرایش کنید.

از نوار بازی (Game Bar) استفاده کنید

نوار بازی (Game Bar) پوششی است که می توانید در اکثر برنامه ها و بازی های ویندوز برای گرفتن اسکرین شات و ضبط ویدیو استفاده کنید. برای باز کردن و استفاده از آن مراحل زیر را دنبال کنید:

1- Windows Key + G را فشار دهید.

نکته: اگر نوار بازی باز نشد، مطمئن شوید که فعال است. برای انجام این کار، کلید Windows + I را فشار دهید تا برنامه تنظیمات باز شود و به Gaming > Xbox Game Bar بروید. سپس، برای فعال کردن Game Bar برای «ضبط کلیپ‌های بازی(recording game clips)، گپ زدن با دوستان (chatting with friends) و دریافت دعوت‌نامه‌ها (receiving game invites)»، کلید را روشن کنید.

2- در منوی همپوشانی (overlay)، روی دکمه Capture - نماد دوربین - در منوی بالا کلیک کنید تا منوی Capture ظاهر شود.

Mueo7ndUv54jwEutijBZazJhcay4LGd1I15VGmcpPKJTF7jJ35xqOkRsAxUCLubzE4wWR-5QdXlj6tWY2ugf6OT0S-Y3KrTQzRQ9CW27PhAr7fg7HEKKXMFh0ZIPQ5hMBPiKQ0NrPuJbuBEMUX7_fs8

3- در منوی Capture، روی نماد دوربین کلیک کنید تا اسکرین شات بگیرید. همچنین می‌توانید با فشار دادن دکمه ضبط، یک کلیپ ویدیویی ضبط کنید، می توانید با کلیک کردن روی نماد میکروفون اضافه کنید.

اسکرین شات ها و کلیپ های ویدیویی گرفته شده توسط Game Bar در فرمت PNG و MP4 ذخیره می شوند و می توانید آن ها را در پوشه Videos > Captures در File Explorer پیدا کنید. همچنین می‌توانید آن ها را از طریق گالری Game Bar، با کلیک کردن روی Show my captures > See captures در زیر اسکرین‌شات و دکمه‌های ضبط در منوی Capture، پیدا کنید.

دکمه پاور + افزایش صدا

برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 با دستگاه های لمسی مایکروسافت، دکمه پاور + دکمه افزایش صدا را فشار دهید. صفحه کم نور و اسکرین شات شما در پوشه Pictures > Screenshots ذخیره می شود.

مهم: برای گرفتن اسکرین شات روی دستگاه های Surface 3 یا نسخه قبلی، باید لوگوی ویندوز + دکمه کاهش صدا را فشار دهید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید