پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

چگونه بیت کوین بخریم؟

bitbuy 2 سال پیش

بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال در جهان و یکی از محبوب ترین ارزها در ایران است. تمایل به خرید بیت کوین در ایران روز به روز در حال افزایش است و بسیاری خواهان سرمایه گذاری در تجارت ارزهای دیجیتال هستند. برای ورود به چرخه معاملات بیت کوین، باید اصول خرید و فروش این ارز دیجیتال را بدانید.
خرید بیت کوین در ایران و سایر ارزهای دیجیتال به روش های مختلفی توسط وب سایت های معتبر جهانی انجام می شود. تبدیل ارزهای دیجیتال به واقعی و خرید ارزهای دیجیتال واقعی (خرید و فروش ارزهای دیجیتال به ارز ایرانی) همواره یکی از بزرگترین دغدغه های ما به عنوان یک ایرانی بوده است.

خرید مستقیم با صرافی آنلاین

 • اولین کاری که برای خرید بیت کوین در صرافی باید انجام دهید، ثبت نام در سایت صرافی است. صرافی های قابل اعتمادی وجود دارد که هیچ کدام به کاربران ایرانی سرویس نمی دهند. تنها صرافی معتبر جهانی که برای ایرانیان نیز فعال است، «بی کوین محلی» نام دارد. یکی از ویژگی های سایت «لوکال بیت کوین» این است که قیمت های متفاوتی را برای خرید و فروش بیت کوین در اختیار کاربران قرار می دهد. البته در محدوده قیمت بورس است. بنابراین می توانید با مراجعه به انواع آگهی های خرید و فروش بهترین قیمت را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.
  صرافی ها ارز دیجیتال مورد نیاز را از دو طریق تامین می کنند. در حالت اول، شما مستقیماً با صرافی معامله می کنید و بیت کوین را از آنجا خریداری می کنید. اما در حالت دوم، صرافی به عنوان بستری برای معرفی فروشندگان و خریداران و دریافت کارمزد دلالی خودش عمل می کند.

بازارهای معاملات

 • بازارهای معاملاتی مانند بازارهای سهام و بازارهای فارکس هستند. در این بازارها، طرف های معامله می توانند از طریق یک سامانه معاملاتی (مشابه به اصطلاح کارگزاران بورس) با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته باشند و سفارشات تمامی فعالان بازار را به صورت آنی در یک صفحه مشاهده کنند. 
  اختلاف قیمت بین خریداران و فروشندگان در این بازارها بسیار ناچیز بوده و به نفع طرفین معامله است. شرکت های دارای این سیستم های معاملاتی اغلب کارمزدهای بسیار پایینی برای این معاملات دریافت می کنند. معمولا حجم معاملات در این بازارها بسیار بیشتر از صرافی ها است، بنابراین این سیستم ها به شما این امکان را می دهند که قیمت های بسیار بهتری را بیابید و به نفع طرفین معامله شوید. این روش دیگری برای خرید بیت کوین در ایران و سایر ارزهای دیجیتال است.

بهترین صرافی های ایرانی ارزهای دیجیتال

 • * صرافی تبدیل
  صرافی تبدیل یک صرافی ایرانی و ی آنلاین ارز دیجیتال است. می‌توانید با صرافی روی یک پلتفرم امن کار کنید که 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته پشتیبانی می‌شود. شما می توانید با ایجاد کیف پول دیجیتال خود با صرافی تبدیل، بارگذاری مجدد کیف پول به ریال و خرید ایمن بیت کوین، تراکنش های ارز دیجیتال خود را وارد کنید. 
 • * صرافی نویتکس
  صرافی نوبیتکس اولین صرافی ایرانی مورد تایید معاونت فناوری ریاست جمهوری است. شما می توانید تمام ارزهای دیجیتال را در این صرافی معامله کنید. ممنوع کردن این صرافی بسیار آسان است، اما هزینه زیادی دارد.
  * صرافی بیت 24
  صرافی بیت 24 یک صرافی رمزگذاری شده در ایران است که با هدف حذف واسطه ها فعالیت خود را آغاز کرد. کاربران ایرانی این صرافی می توانند انواع ارزهای دیجیتال واقعی را با ریال خرید و فروش کنند. 
  * صرافی ایکس کینو 
  صرافی اکس کوینو با نمایش لوگوی سایت پلیس فتا و سایت سازمان هدف سعی در اثبات خود دارد. اما این لوگوها فقط یک برداشت هستند. با این حال، هزینه های دریافتی برای مبادله تراکنش های ارز دیجیتال ثابت است و از همه ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.

صرافی های خارجی بیت کوین قابل استفاده در ایران

 • به عنوان یک ایرانی، تنها در صورتی می توانید بیت کوین را در فارکس خریداری کنید که در سیستم های «پرفکت مانی» و «وب مانی» حساب کاربری داشته باشید. البته صرافی های زیادی به این نوع حساب ها خدمات ارائه نمی دهند.
  ناگفته نماند که اگر "ویزا کارت" یا "مستر کارت" دارید، هیچ محدودیتی در انتخاب صرافی شما وجود ندارد. در حال حاضر سایت «لوکال بیت کوین» تنها صرافی فعالی است که بدون محدودیت در اختیار کاربران ایرانی قرار می گیرد و شما می توانید از طریق کارت شتاب نیز اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنید.
   
0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

سلام دنیا