پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

هاست ابری چیست؟

mosenth 2 سال پیش

هاست ابری چیست؟ از پرسش های متداول این روز های میزبانی وب و خرید هاست کاربران فضای مجازی می باشد. هاست ابری و ساختار و عملکرد آن مسئله ای است که کاربرانی که قصد خرید آن را دارند باید بدانند. تفاوت هایی میان هاست ابری و هاست معمولی وجود دارد که باعث می شود هر کاربر جهت خرید هاست برای سایت خود از میان این دو یکی را انتخاب کند.

در آموزش هاست ابری چیست؟ خواهید آموخت:

  • هاست ابری چیست؟
  • ساختار هاست ابری
  • ویژگی های هاست ابری
  • قیمت هاست ابری
  • هاست ابری بخریم یا هاست عادی

هاست ابری چیست؟

امروزه بدلیل استفاده بسیار زیاد کاربران و ورود آن ها به دنیای مجازی، تنوع هاست ها در میزبانی های وب افزایش چشمگیری داشته است. از این رو هاستینگ ها هاست های مختلفی را ارائه می دهند که کاربران می توانند بسته به نیاز خود این هاست ها را تهیه و استفاده کنند. هاست ابری یکی از جدیدترین و ترند ترین گزینه های حال حاضر میزبانی های وب می باشد. با دهاستینگ با آموزش هاست ابری چیست؟ همراه باشید.

هاست ابری چیست؟

هاست ابری چیست؟

هاست ابری که آن را با کلاد یا cloud hosting هم می شناسیم، نوعی سرویس در شبکه ای کوچک یا بزرگ می باشد که با در آن چند سرور با استفاده از تکنولوژی کلاستر به یکدیگر متصل می شوند. در اصل دیگر هاست ابری یک سرور نیست، چند سرور است. در حالت عادی میزبانی یک وب سایت در یک هاست توسط یک سرور انجام می شود. حال آنکه این میزبانی در هاست ابری بر روی چند سرور انجام می شود.

ساختار هاست ابری

در میزبانی های معمولی، یک سرور میزبان چندین هاست و سایت می باشد. تمام پردازش ها توسط یک مجموعه از سخت افزارها در یک سرور انجام می شود. اما در هاست ابری به جای یک سرور چند سرور استفاده می شود که این سرور ها می توانند بصورت واقعی یا مجازی به یکدیگر متصل شده باشند. به این شکل عملیات یک هاست ابری Cloud Computing نیز گفته می شود.

ویژگی های هاست ابری

هاست ابری بر خلاف هاست هایی مثل هاست وردپرس، ویژگی های متفاوت تری را داراست. در هاست ابری همانطور که در آموزش هاست ابری چیست؟ گفته شد، میزبانی یک هاست توسط چند سرور انجام می شود. این باعث می شود تا یک هاست ابری ویژگی های متحصربفردی نسبت به هاست های دیگر داشته باشد. در ادامه با آموزش هاست ابری چیست؟ این ویژگی ها را مرور می کنیم.

هاست ابری بخریم یا هاست عادی؟

یک پرسشی که بسیاری از کاربران می پرسند این است که هاست ابری تهیه کنند یا هاست عادی. با توجه به آموزش هاست ابری چیست؟ که متوجه تفاوت میان یک هاست ابری و هاست عادی شده اید، انتخاب کاملاً بستگی به خودتان دارد. البته باید این مورد را متذکر شد که یک هاست عادی هم کاملاً نیاز های شما را براورده می کند. پس هیچ اجباری برای تهیه یک هاست ابری وجود ندارد.

ادامه مطلب هاست ابری چیست؟

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

هاست / هاست لینوکس / هاست ایران / هاست وردپرس / هاست اروپا / هاست دانلود / هاست بکاپ / سرور مجازی