پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

هولوگرام چیست

fatemerazavi 2 سال پیش

هولوگرام چیست؟

به معنی تمام نگار یا بعد نگار است.

هولوگرام برچسبی است با قابلیت افزودن آیتم های امنیتی و فوق امنیتی، یک محصول تصویری با قابلیت ایجاد تصاویر سه بعدی ، که با تکنولوژی هولوگرافی و با استفاده از لیزر به صورت برچسب تولید می شود و دارای جلوه های بصری منحصر به فرد از نام  آرم و یا طرح های گرافیکی در لایه های مختلف می باشد که دارای یک ساختار تقریبا مسطح است که از پستی و بلندی هایی در حد میکرون و یا کوچکتر تشکیل شده است.

که بر اثر نوردهی مناسب طی فرآیندی پیچیده و بسیار دقیق اپتیکی بصورت یک تصویر سه بعدی ایجاد میگردد و در واقع نور منعکس شده از آن تداعی کننده  شی واقعی است.

لیبل امنیتی برچسبی است حاوی اطلاعات، تصاویر و بارکد که محصول مورد نظر را از لحاظ امنیتی گارانتی میکند و باعث جلوگیری از جعل و کپی ضمانت میشود.

 علاوه بر این، هولوگرام موجب تبلیغ برند و برندسازی شرکت شما نیز میشود.

تکنولوژی هولوگرافی چیست؟

به طور کلی می توان گفت، هولوگرافی پروسه ای است که طی این فرآیند اطلاعات به صورت سه بعدی ضبط می شود و بعد با ذخیره سازی آنها امکان دیدن مجدد به صورت سه بعدی فراهم می شود.

کاربرد هولوگرافی در صنعت ؟

جلوگیری از جعل  :  شما میتوانید با طراحی و چاپ هولوگرام و استفاده از این تکنولوژی به صورت برچسب های هولوگرام یکی از اصلی ترین و امن ترین راه های جلوگیری از سودجویی برخی افراد است پیشگیری کنید.

جنبه تزیینی : که در صنعت مد کاربرد بیشتری دارد.

 

انواع هولوگرام و بررسی  برخی آنها

هولوگرام عمومی و آماده : از ارزان قیمت ترین محصولات برچسبی است اما از لحاظ امنیتی امنیت بالایی ندارد.

هولوگرام دو بعدی/سه بعدی : هولوگرام های دو بعدی/سه بعدی رایج ترین نوع هولوگرام هستند، در این هولوگرام ها دو یا چند تصویر به کار رفته که با تغییر زاویه دید یکی از این تصاویر قابل رویت خواهد بود و یک افکت چند رنگی، چند سطحی خاص و منحصر به فرد خلق می کنند، در چنین حالتی فرد گمان می کند یک یا دو لایه گرافیکی بر روی سطح هولوگرام شناور شده اند و هولوگرام عمق می یابد.

هوگرام ماتریس نقطه ای : دستگاه لیزر در تولید این دست از برچسب ها حکم مولد را دارند. این هولوگرام ها با تخلخل تصاویر و کد ها، دارای امنیت بسیار بالایی برای جلوگیری از جعل هستند.

هولوگرام فلیپ فلاپ و طرح مخفی و هولوگرام های شفاف و هولوگرام دارای QR code و ....

 

خصوصیات هولوگرام :

غیر قابل کپی‌برداری و تکثیر حتی با استفاده از جدیدترین روشهای کپی و اسکن می باشد

غیر قابل جداسازی و انتقال از محلی به محل دیگر

قابلیت گنجاندن تصاویر یا کدهای مخفی درون هولوگرام که در زیر نور معمولی غیر قابل رؤیت می‌باشند و فقط تولیدکننده و صاحب هولوگرام از محل آن آگاه است

 

قابلیت گنجاندن تصاویر یا متون میکرونی در داخل هولوگرام که بسته به اندازه آنها فقط با ذره‌بین یا میکروسکوپ قابل مشاهده هستند

قابلیت تولید در اندازه، شکل، تیراژ و رنگهای مختلف

برای تهیه تصویر اولیه هولوگرام احتیاج به تجهیزات خاص اپتیکی می‌باشد که با ترتیب خاصی باید در کنار هم چیده شوند و کوچکترین تغییر در چیدمان این تجهیزات باعث ایجاد تغییر در تصویر می‌گردد و به همین دلیل امکان تولید مجدد یک هولوگرام برای تولید کننده اولیه آن نیز وجود ندارد

 

کاربردهای هولوگرام:

برخی موارد استفاده ی هولوگرام عبارتند از :

     لوازم و قطعات برقی و الکترونیکی

موبایل

کامپیوتر و لپ تاپ

       مواد غذایی و نوشیدنیها

لوازم التحریر

کارتهای اعتباری و عضویت

ضمانت نامه‌ها و کارتهای گارانتی

نرم‌افزار و محصولات صوتی و تصویری

       قطعات یدکی و صنعتی

پوشاک

گواهینامه‌ها و اوراق بهادار

کتاب

دارو و تجهیزات پزشکی

لوازم و مصالح ساختمانی

محصولات شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی

اسباب بازی و لوازم ورزشی

لوازم خانگی و اداری

و......

 

 

 

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

سلام دنیا