پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

طراحی وب سایت

number1text 2 سال پیش
ldgcVU66Dc9Yr5UzYGwOIrnozaLIorot8Kxo72dy.jpg

 

بسیاری از افراد و طراحان ایده های متفاوتی درباره بهترین روش طراحی  سایت دارند ، زیرا طراحی تا حدودی سلیقه ای و شخصی است.

گاهی ممکن است به نظر برسد طراحی وب سایت بسیار ساده است ، اما واقعیت ندارد.

طراحان برای طراحی یک سایت موفق باید مهارت های مختلفی را در زمینه طراحی و توسعه وب سایت کسب کنند و همچنین تجربه کافی در این زمینه داشته باشند.

طراحی وب از مهمترین جنبه های یک وب سایت برای موفقیت است، زیرا از نظر اعتماد سازی ، نرخ تبدیل ( درصد تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان ) و نرخ پرش (درصد خروج کاربرانی که پس از بازدید یک صفحه از سایت شما خارج شده اند ) برای وبسایت حائز اهمیت میباشد.

1. هنگام طراحی سرعت سایت را در اولویت قرار دهید.

از میان تمام نکات مورد نیاز در زمینه طراحی سایت ، قطعاً سرعت یک ضرورت میباشد و در همه چیز از نرخ پرش گرفته تا نرخ تبدیل و درآمد سایت تأثیر می گذارد.

اگر وب سایت شما کند باشد ، بازدید کنندگان به سرعت از آن خارج می شوند.

همچنین به دلیل اینکه کاربران سایت شما را ترک میکنند و به رتبه بعدی در گوگل مراجعه میکنند. گوگل نیز سرعت بارگذاری صفحه شما را در رتبه بندی های خود اعمال می کند.

برای رسیدن به سرعت مناسب از قالب سایت سبک و با کمترین کد نویسی استفاده نمایید و همچنین از تصاویر بهینه و کمترین تعداد فونت و آیکون استفاده نمایید.

سایر تنظیمات و نکات مربوط به سرعت سرور و وبسایت را نیز در جهت افزایش سرعت لود وب سایت فراموش نکنید.

2. کاربران سایت را همیشه در ذهن داشته باشید.

وب سایت ها برای کاربران و استفاده کنندگان آن طراحی می شوند ، بنابراین طراحان وب سایت در تمام مدت طراحی بخش های مختلف سایت باید آنها را لحاظ نمایند.

یک وب سایت باید بتواند هر چه را که کاربران آن به دنبال آن هستند در سریعترین زمان ممکن به آنها ارائه دهد.

بنابراین یکی از نکات مهم طراحی این است که وب سایت شما چه مربوط به خدمات یا محصولی باشد و یا صرفاً مطالب آموزشی و سرگرمی باشد. باید حرکت کردن در میان صفحات بسیار ساده و سریع باشد و کاربر را به هدف برساند.

در غیر این صورت و در نتیجه نادیده گرفتن خواست کاربران ، شما بازدید کننده خود را از دست می دهید و به وب سایت دیگری مراجعه میکند.

3- از ابزارهای مختلف موجود جهت طراحی سایت استفاده کنید.

جهت طراحی پس زمینه ها و طرح کلی سایت احتمالاً در خیلی از موارد از فتوشاپ استفاده می کنید ، اما ابزارها و برنامه های دیگری نیز وجود دارد که می تواند در ایجاد یک طراحی وب سایت کارآمد بسیار مفید باشد.

در حال حاضر انواع ابزار های حرفه ای جهت طراحی لوگو ، فونت و آیکون های مورد نیاز یک وبسایت وجود دارد..

4. در سایت خود قانون هیک Hick را اعمال کنید.

قانون هیک ادعا می کند که اگر فرد گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشد ، انتخاب برای او سخت تر خواهد بود و هرچه گزینه ها کمتر باشد ، احتمال انتخاب و تکمیل فرآیند خرید بیشتر است.

این یکی از نکات ضروری برای طراحی سایت موفق است، زیرا ممکن است فقط با محدود کردن گزینه هایی که به کاربران ارائه می دهید ، بتوانید نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

به عنوان مثال موارد زیر را میتوانید در سایت خود اعمال کنید:

کاهش تعداد مطالبی که در هر صفحه از لیست مطالب نمایش میدهید.
کاهش فیلد ها حذف فیلد های غیر ضروری در فرم های موجود در سایت مانند ثبت نام ، سفارش کالا و معرفی سرویس ها و خدمات .
تمرکز خود را بر روی یک لندینگ پیج یا صفحه فرود بگذارید.
آدرس شبکه های اجتماعی که کاملا در آن فعال هستید را در سایت بگذارید.
هر صفحه از سایت را به یک هدف اختصاص دهید و در محتوا نویسی صفحه کاملا به آن هدف پایبند باشید.

بسیار موارد دیگری نیز وجود دارد که می توانید با محدود کردن آن به گزینه های اصلی و ضروری ، کاربران را به انتخاب گزینه هایی که به آنها احتیاج دارند ترغیب نمایید.

5. از فضاهای سفید در وبسایت به طور هوشمندانه استفاده نمایید.

برخی از مردم بر این باورند که فضای سفید در طراحی وب مچیزی بیشتر از یک فضای خالی بدون استفاده و منفی نیست.

پس یکی دیگر از نکات طراحی سایت این است که در واقع فضاهای سفید بدون کاربرد نیستند و واقعاً نقشی حیاتی در ایجاد یک تجربه کاربری عالی دارد.

فضاهای سفید در تصاویر ، پاراگراف ها و بخش های مختلف سایت یک عنصر مهم در طراحی وب است ، زیرا کمک میکند که صفحه سایت شما را از یک ظاهر درهم با مطالب انباشته بر روی هم نجات دهد.

اگر شما بیش از حد از گرافیک و متون استفاده نمایید ، مشاهده محتوا سخت خواهد بود ، که به طور معمول منجر به خستگی و خروج کاربران از سایت شما خواهد شد.

6. صرف آشنایی با وردپرس به معنی طراح سایت بودن نیست.

با گسترش روزافزون استفاده از وردپرس ، همه چیز راحت تر شده و اکنون با کمی تلاش هرکسی می تواند یک وب سایت ایجاد کند.

اما نکته این است که برای طراحی یک سایت موفق و پویا ، باید با مهارت های لازم برای طراحی وب سایت نیز آشنا باشید.

استفاده از وردپرس به تنهایی امکان داشتن یک سایت جذاب را برای شما بوجود نمی آورد و در کنار آن حتما باید یک طراح کارآزموده و با تجربه داشته باشید.

مطمئن باشید اگر از شخصی بی تجربه جهت طراحی سایت استفاده نمایید با آزمون و خطا های مکرر و اشتباهات مختلف ، موفقیت سایت شما را به خطر خواهد انداخت.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید