پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

چطور می‌توانید یک برنامه‌نویس انگولار شوید؟ راهنمای استخدام برنامه‌نویسی انگولار

karjoo 2 سال پیش

انگولار یکی از بهترین و محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب و برنامه‌های تک صفحه‌ای شناخته شده است. شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و بزرگی مانند سامسونگ و حتی گوگل از این فریمورک استفاده می‌کنند. این روزها، شرکت‌های زیادی نیازمند استخدام برنامه نویس Angular هستند. اگر مهارت، تجربه و دانش کافی در زمینه JS (جاوا اسکریپت) و انگولار داشته باشید، می‌توانید با حقوق بسیار بالا در شرکت‌ها مشغول به کار شوید. از طرفی برنامه‌نویسان انگولار می‌توانند به صورت پروژه‌ای با شرکت‌های فعال خارج از ایران کار کنند یا به صورت دورکاری مشغول به کار شوند.

انگولار یک وب فریم‌ورک فرانت اند و منبع باز است. این وب فریم‌ورک، یکی از محبوب‌ترین فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت می‌باشد که عمدتا توسط گوگل نگهداری می‌شود.در گذشته بیشتر برنامه نویسان برای توسعه و طراحی نرم‌افزارهای تک صفحه‌ای سطح بالا به مشکل بر می‌خوردند؛ اما امروزه برنامه‌نویسان انگولار این مشکلات را تا حد زیادی برطرف کرده‌اند. SPA یا نرم‌افزارهای تک صفحه‌ای به برنامه‌های تحت وبی گفته می‌شود که در یک صفحه قرار دارند. یعنی زمانی که شما روی یک لینک یا دکمه کلیک می‌کنید، صفحه برای شما رفرش نمی‌شود؛ در واقع بدون بارگذاری مجدد، صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد.

uG4BtkKfLy3XLuUwX5v4G9oGxV4cLVldGQG8VR02.png

 

این فریم‌ورک، پلتفرمی برای توسعه ساده اپلیکیشن‌های تحت وب فرآهم می‌آورد و برنامه‌نویسان فرانت اند را قادر می‌سازد تا اپلیکیشن‌های چند-پلتفرمی (cross-platform ) را توسعه دهند و نگهداری کنند. این فریم‌ورک، دارای قابلیت‌های قدرتمندی مثل تمپلیت‌های دکلراتیو، تجهیز انتها به انتها، تزریق وابستگی و بسیاری دیگر از امکانات عالی است که مسیر توسعه اپلیکیشن را بسیار راحت می‌کنند.

هم‌چنین برنامه‌نویس انگولار که با کمک HTML و کدهای TypeScript (بر اساس جاوا اسکریپت) نوشته شده، می‌تواند علاوه بر تولید برنامه‌های تحت وب، اپلیکیشن‌های موبایل یا دسکتاپ را توسعه دهد و در اختیار سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار دهد.

پس از ارسال رزومه برای یک آگهی استخدام برنامه نویس انگولار، اگر رزومه شما مورد توجه کارفرما قرار گیرد ممکن است از شما خواسته شود در یک یا حتی دو جلسه مصاحبه شرکت کنید. جلسه مصاحبه از حساسیت بالایی برخوردار است و اگر بتوانید عملکرد خوبی در این جلسه داشته باشید، به احتمال زیاد، استخدام خواهید شد.

آیا برای برنامه‌نویسی انگولار باید دارای مدرک تحصیلی مهندسی نرم‌افزار یا علوم کامپیوتر باشم؟

به‌طور کلی بسیاری از کارفرمایان زمان استخدام برنامه نویس انگولار به تحصیلات و داشتن مدرک دانشگاهی توجه زیادی نمی‌کنند و چیزی که برای آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، مهارت و دانش تخصصی شما است. البته فراموش نکنید که اگر در رشته‌های مرتبط با زبان برنامه‌نویسی مانند علوم کامپیوتر یا مهندسی نرم‌افزار شرکت کرده باشید، شانس استخدام شما در شرکت های معتبر و بزرگ بالا می‌رود. هرچند برخی از الزامات در آگهی‌های استخدام منتشر شده در خارج از ایران نشان می‌دهد که داشتن مدرک تحصیلی آنچنان هم بی‌اهمیت نیست و برخی از شرکت‌ها به دنبال استخدام نیروی تحصیل‌کرده هستند.

در جلسه مصاحبه برنامه‌نویس انگولار چه سوالاتی از من پرسیده می‌شود؟

ScfmOnwmJeYNA8SXEU6hwsA7jfUkO9qsGDDdnn6b.jpg

 

اینکه چه سوالاتی در جلسه مصاحبه از شما پرسیده شود، به سطح شما بستگی دارد. برای مثال اگر برنامه‌نویس جونیور باشید ممکن است سوالات زیر را از شما بپرسند:

  • انگولار چیست؟
  • انگولار چه فرقی با انگولار جی اس دارد؟
  • منظور از Expressionها در انگولار چیست؟
  • درون‌یابی رشته‌ای در انگولار چیست؟
  • و ...

این در حالی است که اگر یک برنامه‌نویس سنیور باشید، ممکن است سوالات عمیق‌تری مثل سوالات زیر از شما پرسیده شود:

  • در انگولار چگونه می‌توان کوکی‌ها را مدیریت کرد؟
  • دایرکتیو app-ng را در انگولار توضیح دهید.
  • فرایند درج یک ویو نشانده‌شده از یک TemplateRef آماده چیست؟
  • چگونه می‌توان یک عنصر HTML را فقط به وسیله یک کلیک در انگولار حذف کرد؟

در هر صورت شما باید خودتان را برای سوالات در هر سطحی آماده کنید. سوالاتی که در بالا برای شما آوردیم، اصلی‌ترین سوالاتی هستند که ممکن است در جلسه مصاحبه انگولار از شما پرسیده شوند. شما علاوه بر این سوالات، باید خود را برای پاسخگویی به سوالات شخصیت‌شناسی و سوالات مرتبط با حقوق و دستمزد نیز آماده کنید. همچنین، باید اطلاعاتی نیز در رابطه با سازمان داشته باشید. در صورتی که بتوانید به خوبی به این سوالات پاسخ دهید، احتمالا مصاحبه را با موفقیت پشت سر خواهید گذاشت.

آیا انگولار بازار کار خوبی دارد و حقوق یک برنامه‌نویس انگولار در ایران و جهان چقدر است؟

زبان برنامه‌نویسی انگولار در GitHub به‌عنوان محبوب‌ترین زبان‌ برنامه‌نویسی شناخته شده است. بالا بودن حقوق و دستمزد، افزایش تقاضا برای استخدام برنامه نویس انگولار و توسعه تکنولوژی باعث شده تا تعداد شرکت‌هایی که آگهی‌های فرصت شغلی و استخدام برنامه نویس انگولار را ثبت می‌کنند بیشتر شود. از این موضوع می‌توانیم نتیجه بگیریم که این زبان برنامه نویسی در ایران و جهان از وضعیت کاری خوبی برخوردار است.

حقوق یک برنامه نویس انگولار به پارامترهای مختلفی مثل موقعیت جغرافیایی و سطح تجربه شما بستگی دارد. طبق آمار منتشر شده، حقوق برنامه‌نویس انگولار در ایالات متحده خیلی بالا است. به‌طور میانگین یک برنامه‌نویس انگولار حدود ۷۲۰۰۰ دلار درآمد دارد. در حالی که طبق گزارش MobilUnity میانگین حقوق برنامه‌نویس انگولار حدود ۱۰۴۰۰۰ دلار است. میانگین درآمد یک برنامه‌نویس انگولار در هند بر اساس گزارش Glassdoor حدود ۴۵۲۰۰۰ روپیه است.

این در حالی است که درآمد برنامه نویسان انگولار در کشور ما بسیار پایین‌تر است. به جدول زیر نگاه کنید:

سطح ارشدیتمیانگین حقوق و دستمزد
برنامه‌نویس مبتدی (Junior)۴ میلیون تومان
برنامه‌نویس میان رده ( Mid-level)۸ میلیون تومان
برنامه‌نویس ارشد (Senior)۱۰.۴ میلیون تومان

 

جی کوئری چه تفاوت‌هایی با انگولار دارد؟

قابلیتjQueryAngular
دستکاری DOMبلهبله
RESTfull APIخیربله
پشتیبانی انیمیشنبلهبله
روتینگ از نوع دیپ لینکینگخیربله
اعتبارسنجی فرمخیربله
دیتا بایندینگ دو طرفهخیربله
AJAX/JSONPبلهبله

 

کجا می‌توانم آگهی‌های استخدام برنامه نویس انگولار را پیدا کنم؟

شما می‌توانید وارد سایت استخدام جاب ویژن شوید و از قسمت جستجو مشاغل، فیلتر توسعه نرم‌افزار و برنامه‌نویسی را انتخاب کنید تا تمامی فرصت‌های شغلی برنامه‌نویسی به شما نمایش داده شود. اگر می‌خواهید به‌طور اختصاصصی آگهی‌های استخدام برنامه‌ نویس انگولار را ببینید، می‌توانید عنوان شغلی خودتان یعنی انگولار را انتخاب کنید. از طرفی به صورت روزانه آگهی‌های استخدامی زیادی در کانال تلگرامی جاب ویژن گذاشته می‌شود که می‌توانید رزومه خود را برای آنان ارسال کنید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید