پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

کاربرد افزونه یواست برای سئو

boomrun_platform 3 سال پیش

تولید محتوا بدون سئو کردن آن بی فایده است؛ چرا که اگر محتوای شما دارای سئو مناسبی نباشد، در نتایج جستجوی کاربران، نمایش داده نمی‌شود. سئوی محتوا کاری تخصصی است که باید توسط یک تیم حرفه‌ای انجام شود، اما در سیستم مدیریت محتوای (CMS) وردپرس وجود افزونه یا پلاگین Yoast در این زمینه کمک زیادی به شما می‌کند. در ادامه با پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران همراه باشید.

 چرا از پلاگین یواست استفاده کنیم

Yoast با بیش از 5 میلیون بار، نصب فعال در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، یکی از محبوبترین پلاگین‌های رایگان وردپرس به شمار می‌رود. یواست، با محیطی کاربرپسند به راحتی اشکالات سئو محتوا را به شما نشان می‌دهد، و شما را در جهت رفع آن‌ها راهنمایی می‌کند.

پشتیبانی ار زبان فارسی

یکی از مهمترین ویژگی یواست برای کاربران ایرانی، وجود زبان فارسی این پلاگین است. این افزونه محبوب، که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است، به صورت کامل از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند؛ به گونه‌ای که از منو تا سئو کردن محتوای فارسی در حد مطلوب، همگی به زبان فارسی هستند. از این رو یکی از کاربردی ترین افزونه هاییست که می‌تواند به کمک سئو محتوای فارسی بیاید.

ایجاد نقشه سایت

یواست بدون استفاده از پلاگین های اضافی می تواند یک نقشه سایت برای شما ایجاد کند. این کار تنها با فعال کردن این ویژگی صورت می‌گیرد. نقشه سایت برای کمک به موتورهای جستجو مانند گوگل است که محتوای شما را جستجو کند و به دست کاربران برساند. به همین دلیل وجود نقشه سایت، برای سئو آن اهمیت ویژه‌ای دارد.

تنظیم سئوی محتوا

گوگل الگوریتم‌ هایی برای شناسایی محتوای خوب و مناسب دارد که در نتایج جستجوها، محتوا بهتر را در رتبه های بالاتر به کاربران نشان دهد. به همین دلیل لازم است که محتوای سایتمان را بر اساس قوانین این الگوریتم ها بهینه سازی کنیم. افزونه Yoast عوامل موثر بر سئو محتوا را به صورت موردی یادآور می‌شود. تعیین عبارت کلیدی، طول عبارت کلیدی، تراکم عبارت کلیدی، مشابه نبودن عبارت کلیدی با سایر مقالات سایت، استفاده از عبارت کلیدی در سطوح بالاتر از زیر شاخه‌ها، لینک های داخلی و خروجی، وجود تصویر با متن جایگزین مرتبط، مطابقت عنوان با عبارت کلیدی، طول متن مقاله و عنوان سئو از جمله مواردی هستند که در آنالیز سئو یواست، به آن‌ها توجه می‌شود.سایت فریلنسری دورکار بومران عضو شوید و و پروژه محتوا دریافت کنید.

اگر هر یک از فاکتورها به درستی رعایت شود، با علامت سبز و اگر فاکتوری نیاز به بهبود داشته باشد با رنگ زرد آن را نشان می‌دهد. فاکتورهای قرمز قوانینی از سئو محتوا را یادآور می‌شوند که در محتوا رعایت نشده است. علاوه بر این، افزونه Yoast به ما قابلیت تعیین SEO Title و Meta Description را می‌دهد و آن‌ها را به لحاظ وجود کلمات کلیدی و دارا بودن طول مناسب از نظر گوگل بررسی می‌کند

خوانایی محتوا

افزونه یواست به بررسی خوانایی متن مقاله می‌پردازد که برای مقالات انگلیسی قابل استناد است. اما برای محتوای فارسی خیر! دلیل آن این است که در این پلاگین محتوایی را خوانا می‌داند که بیش از 50% جملات آن، بیشتر از 20 کلمه نداشته باشد. جملات فارسی در مقایسه با جملات انگلیسی داری طول بیشتری است که همین باعث می‌شود از کلمات بیشتری در جملات استفاده گردد. به همین دلیل اگر خوانایی محتوای فارسی شما در این افزونه نارنجی باشد هم قابل قبول است.برای مشاهده لیست خدمات بازاریابی دیجیتال از وب سایت ما دیدن کنید.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید