پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

علت پریدن بیرون از تلگرام چیست ؟

elvanazjan 1 سال پیش

با پیشرفت فناوری و گسترش شبکه های اجتماعی، ارتباط با دوستان، خانواده و همکاران از طریق اینترنت و اپلیکیشن های گوناگونی مانند تلگرام به سادگی امکان پذیر شده است.

اما متأسفانه، گاهی اوقات کاربران با مشکلاتی مانند بیرون پریدن ناگهانی از اکانت تلگرام مواجه می شوند، این مشکل باعث عدم دسترسی افراد به اطلاعات، چت ها و فایل های مهم کاربران می شود.

با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع تلاش کرده ایم تا در این مطلب، به شرح تمامی دلایل پریدن بیرون از تلگرام به همراه روش هایی برای جلوگیری از رخداد این اتفاق، بپردازیم، تا پاسخ مناسبی به سوالات شما نیز داده باشیم.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله نتوانستید مشکل خود را حل کنید، می توانید با کارشناسان مرکز ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان پشتیبانی اینستاگرام در ایران و رفع آنی و تلفنی تمام مشکلات مربوط به اینستاگرام خود میتوانید از سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

خدمات حتی در زمان های فیلترینگ اینستاگرام نیر قابل انجام میباشند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

از سراسر کشور فقط از تلفن ثابت عینا شماره فوق را بدون کد و صفر شماره گیری نمایید

کارشناسان پشتیبانی اینستاگرام در ایران، همه روزه (حتی جمعه و ایام تعطیل) از ساعت ۸ صبح الی ۱ بامداد آماده پاسخگویی به سوالات شما و رفع آنی تمام مشکلات اینستاگرام شما میباشند

n0vxn45ifjdj.jpg


 

علت پریدن بیرون از تلگرام چیست؟

۱_ عدم اطمینان از هویت کاربر : تلگرام یک سیستم پیام رسان پایدار است و برای حفظ امنیت کاربران، سیاست‌های خاصی را دنبال می‌کند. به همین دلیل، در صورتی که تلگرام از هویت کاربر اطمینان نداشته باشد، ممکن است حساب کاربری فرد را بلافاصله پاک نماید.

۲_ فعالیت های مشکوک یا نقض قوانین تلگرام : اگر شما به عنوان یک کاربر، فعالیت هایی خارج از چارچوب قوانین تلگرام را به عمل آورید، اکانت شما مسدود می شود.

۳_ نصب و استفاده از برنامه های نامعتبر و خطرناک : برخی از برنامه های غیر رسمی تلگرام که افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند، ممکن است به منظور جمع آوری اطلاعات و یا نفوذ به حساب کاربری اشخاص برنامه نویسی شده و در صورت استفاده از آن ها، دسترسی شما به تلگرام محدود می شود.

۴_ اتصال به شبکه های عمومی و آزاد : اتصال به شبکه های عمومی و آزاد همچون وای فای رایگان، ممکن است باعث افت کیفیت و ایجاد مشکلاتی برای ارتباط با سرورهای تلگرام شود که نهایتاً منجر به بسته شدن حساب کاربری شما خواهد شد.

۵_ محدودیت های داخلی و خارجی کشور : ممکن است در برخی از کشورها، به دلیل محدودیت های داخلی و خارجی، دسترسی افراد به این پلتفرم محدود باشد.

۶_ به روز نبودن نسخه تلگرام : در صورت عدم به روزرسانی، و ایرادات امنیتی و ناسازگاری با سیستم عامل دسترسی شما به تلگرام محدود می شود.

۷_ استفاده از تلگرام در دستگاه‌های مختلف : استفاده از یک حساب کاربری در چندین دستگاه و ورود همزمان افراد، به دلیل ایجاد تداخل باعث خارج شدن شما از تلگرام می شود.

۸_ نقص در امنیت حساب کاربری : در صورتی که فردی به رمز عبور و یا شماره تلفن شما دسترسی پیدا کند، می‌تواند شما را از حساب کاربری تلگرامتان بیرون بیاندازد.

۹_ اشتباه در ورود اطلاعات کاربری : درج اشتباه شماره تلفن و یا رمز عبور یکی از دلایلی است که می تواند باعث عدم دسترسی شما به حساب کاربری تلگرامتان شود.

۱۰_ تنظیمات پیشرفته تلگرام : فعال کردن برخی تنظیمات پیشرفته تلگرام مانند تنظیمات امنیتی، تنظیمات ورود دو مرحله ای و … .

۱۱_ تغییرات در قوانین و مقررات : شرکت تلگرام در حالتی که قوانین و مقررات خود را تغییر دهد، ممکن است کاربران را از اکانت خود حذف نماید. به عنوان مثال، در سال ۱۳۹۹ اکانت افراد زیادی به دلیل تصویب قانون جدید، حذف گردیده است.

۱۲_ نقض شرایط استفاده : اگر کاربران شرایط استفاده از تلگرام را نقض کنند، مانند ساخت اکانت با شماره‌ی تلفن شخص دیگر، ارسال اطلاعات نادرست در مورد خودشان و…، کمپانی سازنده می‌تواند اکانت آن‌ها را حذف کند.

i7aswmbvsmoz.jpg


 

حل مشکل بیرون پریدن از تلگرام

۱_ به روز رسانی تلگرام : ابتدا مطمئن شوید که نسخه جدید تلگرام را نصب کرده‌اید.

۲_ حذف کش و داده‌های ذخیره شده تلگرام : برای انجام این کار، از تنظیمات تلگرام وارد بخش “حافظه و ذخیره‌سازی” شده و سپس گزینه “حذف کردن کش” و “حذف کردن داده‌های ذخیره شده” را انتخاب کنید.

۳_ حذف و نصب مجدد تلگرام : با حدف و نصب مجدد این برنامه ممکن است مشکل شما بر طرف شود.

۴_ بررسی دقیق دسترسی‌های داده شده به برنامه : برخی برنامه‌های جعلی، از طریق دسترسی‌های غیرمجاز به تلگرام، امکان دسترسی به اکانت شما و انجام عملیات‌های نامناسب را دارند.

۵_ استفاده از نسخه رسمی تلگرام : برای حفاظت از اکانت تلگرام خود، بهتر است از نسخه رسمی تلگرام استفاده نمایید و اپلیکیشن های غیر رسمی را دانلود نکنید.

۶_ استفاده از شماره تلفن دوم : در صورتی که برای کاربرانی که نگران حفاظت از اکانت تلگرام خود هستند، استفاده از شماره تلفن دوم به عنوان شماره تلفن اصلی پیشنهاد می‌شود. با استفاده از این روش، در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌توانید با استفاده از شماره تلفن دوم، دسترسی به اکانت خود را بازیابی کنید.

۷_ تماس با پشتیبانی تلگرام : در صورتی که مشکل شما همچنان ادامه دارد، بهتر است با پشتیبانی تلگرام تماس بگیرید و مشکل را با آن‌ها مطرح کنید.

شماره تماس : ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

از طریق تلفن ثابت، بدون کد و صفر تماس بگیرید

برای تماس با کارشناسان پشتیبانی اینستاگرام در ایران و رفع آنی و تلفنی تمام مشکلات مربوط به اینستاگرام خود میتوانید از سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

خدمات حتی در زمان های فیلترینگ اینستاگرام نیر قابل انجام میباشند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

از سراسر کشور فقط از تلفن ثابت عینا شماره فوق را بدون کد و صفر شماره گیری نمایید

کارشناسان پشتیبانی اینستاگرام در ایران، همه روزه (حتی جمعه و ایام تعطیل) از ساعت ۸ صبح الی ۱ بامداد آماده پاسخگویی به سوالات شما و رفع آنی تمام مشکلات اینستاگرام شما میباشند

mf7nytuwmszx.jpg


 

در حالت کلی، جهت جلوگیری از حذف اکانت تلگرام خود، باید تمامی فعالیت های خود را در راستای قوانین و مقررات تلگرام انجام داده و نکات زیر را نیز برای جلوگیری از حذف و یا مسدود شدن اکانت تلگرام خود، رعات نمایید؛

شماره تلفن همراه ثبت شده بر روی اکانت خود باید فعال و در دسترس شما باشد.

از ارسال محتوای غیرقانونی یا تبلیغاتی خودداری نمایید و به جای آن، محتوای مفید و قانونی ارسال کنید.

از ربات های ناشناس استفاده نکنید.

به نکاتی مانند سرعت ارسال پیام‌ها، فعالیت بیش از حد، استفاده از کلمات نامناسب و غیره توجه داشته باشید، تا به عنوان یک ربات شناخته نشوید.

از دو فاکتور احراز هویت در تلگرام استفاده کنید.

بیرون پریدن از تلگرام به علت هک شدن

آیا بیرون پریدن از تگلرام می تواند به دلیل هک شدن اکانت رخ دهد؟

نکته اصلی این موضوع است که امکان هک کردن به معنای واقعی و بدون متوجه شدن کاربر در تلگرام وجود ندارد، مگر در شرایطی که فرد تلفن همراه خود را جهت تعمیر به مراکز ناشناس برده و در این حالت مورد سو استفاده قرار می گیرد. (البته این یک احتمال است)

سخن نهایی

بیرون پریدن ناگهانی از اکانت تلگرام ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ورود به اکانت از دستگاه های مختلف، استفاده از نسخه های قدیمی اپلیکیشن، مشکلات امنیتی و… رخ دهد.

همان طور که مطالعه کرده اید، با انجام اقداماتی مانند؛ به روز رسانی اپلیکیشن، استفاده از رمز عبور قوی، تغییر رمز عبور به طور منظم، استفاده از تایید دو مرحله ای و… می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

همچنین در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، می توانید با دنبال کردن روش هایی که در این مقاله بیان شد، اقدام به بازیابی اکانت خود کنید و از اطلاعات و فایل های خود محافظت کنید.

در صورتی که موفق به رفع مشکل خود نشده اید، می توانید با کارشناسان مجموعه الو رایانه کمک در ارتباط باشید.

منبع

مطالب مرتبط؛

راهنمای خارج شدن از ریپورت تلگرام

آموزش برگرداندن یا بازیابی اکانت هک شده تلگرام

چگونه از تلگرام پیام به واتساپ بفرستیم ؟

حالت روح تلگرام چیست ؟

چگونه تیک دوم تلگرام را برداریم ؟

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید