پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

قیمت بیت کوین در چه وضعیتی قرار دارد؟

bitimen 10 ماه پیش

در اواخر فروردین ماه، قیمت بیت کوین پس از چند ماه مجددا به سطح 30 هزار دلار رسید و چند روزی در ناحیه بالای 30 هزار دلار نوسان کرد. در پی افزایش قیمت BTC، سایر رمز ارزها نیز روندی صعودی را در پیش گرفتند و رشد خوبی را تجربه کردند. با اصلاح قیمتی بیت کوین تا 27 هزار دلار، آلت کوین ها هم دچار ریزش قیمت شدند و اکنون قیمت پایین تری نسبت به روزهای گذشته دارند. در ادامه به بررسی وضعیت قیمت بیت کوین در روزهای اخیر و احتمالات موجود برای آینده می پردازیم. علاقه مندان به خرید بیت کوین می توانند با مطالعه اطلاعات این مقاله، تصمیم بهتری در قبال سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال مطرح بگیرند.

 

وضعیت قیمت بیت کوین در هفته های اخیر

بیت کوین که مدت ها دچار رکود شده بود و از اوج قیمت تاریخی (ATH) خود فاصله زیادی داشت، در هفته های اخیر بخشی از این اختلاف را جبران کرد. افزایش قیمت بیت کوین تا جایی ادامه پیدا کرد که این ارز دیجیتال توانست مرز 30 هزار دلار را رد کند. این رشد قیمتی وضعیت آلت کوین ها را هم تحت تاثیر قرار داد و کل بازار را با یک جهش مثبت همراه کرد. با این حال، موج جنبشی اخیر موقتا متوقف شد و رمز ارزها در وضعیت اصلاحی قرار گرفتند. بیت کوین به عنوان رهبر بازار نیز، تا حدود 27 هزار دلار پایین آمد تا اصلاح لازم برای قیمت آن صورت گیرد.

با توجه به نظر کارشناسان، وضعیت قیمت بیت کوین در بازه طولانی مدت و در ادامه سال 2023 صعودی خواهد بود. بنابراین به نظر می رسد که اصلاح فعلی موقتی و طبیعی باشد و روند کلی بازار تغییری نکند. به همین خاطر، سرمایه گذاران تازه وارد باید ترس ناشی از کاهش قیمت را کنترل کنند تا معاملات آن ها تحت تاثیر قرار نگیرند. به هر حال باید در نظر داشت که قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نوسانگر، متغیر است و گاهی دچار کاهش نیز می شود. اما چه دلیلی برای صعودی شدن قیمت بیت کوین در بازه بلند مدت وجود دارد؟

 

چرا وضعیت قیمت بیت کوین بهتر خواهد شد؟

داده های تاریخی به ما نشان می دهند که ارزهای دیجیتال همواره دچار افت و خیزهای زیادی بوده اند و هیچ کاهش و افزایش قیمتی برای همیشه پایدار نبوده است. بعضی موج ها جنبشی و برخی اصلاحی هستند و تشخیص این امواج می تواند به سرمایه گذاران در جهت سرمایه گذاری مطمئن تر کمک کند. از طرفی در ماه های آینده، باید منتظر هاوینگ بیت کوین و نصف شدن میزان پاداش ماینرها و عرضه BTC نیز باشیم. بنابراین احتمالا قیمت بیت کوین خود را برای یک جهش دیگر آماده می کند.

به عقیده تحلیلگران، این جهش می تواند تا ثبت سقف قیمتی جدید برای بیت کوین ادامه پیدا کند. در این صورت، قیمت بیت کوین افزایشی حداقل دوبرابری خواهد داشت و مرز 70 هزار دلار را رد خواهد کرد. با این حال، اکتفا به نظر تحلیلگران در بازار پر افت و خیز ارز دیجیتال چندان عقلانی به نظر نمی رسد. پیگیری اخبار بازار و آموزش دیدن برای کسب توانایی تحلیل شخصی نیز لازم است. همه این ها در کنار عنصر تجربه، به پیش بینی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کمک می کند. با این حال باز هم هیچ چیز قطعی نیست و احتیاط در هر شرایطی موجب کاهش ریسک سرمایه گذاری شما خواهد شد.

 

آیا هنوز برای خرید بیت کوین فرصت هست؟

تجربه ثابت کرده که معمولا پس از افزایش قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها، سرمایه گذارانی که از خرید در قیمت های پایین اجتناب کرده اند حسرت می خورند. با این حال، حفظ اعتماد به نفس و تمرکز، در تشخیص موقعیت های بعدی سرمایه گذاری کارآمد است. بر این اساس، همچنان برای خرید بیت کوین فرصت کافی وجود دارد و سرمایه گذاران می توانند به صورت اصولی نسبت به خرید مجدد BTC اقدام کنند. در این شرایط، صرافی ارز دیجیتال بیت ایمن نیز امکان خرید بیت کوین با قیمت مناسب را به سرمایه گذاران می دهند. به همین جهت، کسانی که می خواهند روی BTC سرمایه گذاری کنند، می توانند با افتتاح حساب در صرافی آنلاین بیت ایمن این کار را به سادگی انجام دهند.

علاوه بر این، در صرافی بیت ایمن امکان بررسی وضعیت قیمت بیت کوین به صورت لحظه ای نیز وجود دارد. بنابراین هر زمان که مایل به خرید ارز دیجیتال باشید، می توانید ابتدا قیمت آن را بررسی کنید و سپس سفارش خود را به صورت عادی یا فوری ثبت کنید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

صرافی ارز دیجیتال بیت ایمن یک بازار آنلاین خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران می باشد که با توجه به چارچوب های تعیین شده توسط پلیس فتا فعالیت می کند. این صرافی ارز دیجیتال در سال 98 راه اندازی شد و امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین، اتریوم، تتر و... را برای سرمایه گذاران ایرانی فراهم کرد.