پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

دلایل استفاده از گوگل آلرت

dmavid 3 سال پیش

گوگل آلرت Google Alert یا هشدار گوگل یکی دیگر از ابزارهای کاربردی در دنیای دیجیتال مارکتینگ است.این ابزار شاید به اندازه سایر ابزارها شناخته شده نباشد اما بسیار کاربری و مفید است. توسط این ابزار میتوانید کلمات کلیدی مورد خود را جستجو کنید، مقالات منتشر شده رقبا رو رصد کنید و... که  همرا ه با شرکت بازاریابی دیجیتال آوید  در ادامه به آنها میپردازیم.

تنظیمات گوگل آلرت 

برای استفاده از گوگل آلرت وارد سایت آن شده و کلمه کلیدی مورد نظر خود را داخل باکس جستجو وارد میکنید و رقبای حوزه کاری خود را مشاهده میکنید .تنظیمات مورد نظر خود را نیز میتوانید ایجاد کنید.

می توانید انتخاب کنید که هشدارها هر چند وقت یک بار نشان داده می شود و اینکه آیا می خواهید همه نتایج مربوط به عبارت وارد شده را ببینید یا فقط موارد جدید و مرتبط را. گزینه latter option فاکتورهای زیادی را برای نمایش دادن در نظر می گیرد از جمله سایت هایی که رقبای شما در مورد  کلمه کلیدی منتشر شده مقاله منتشر کردند و تعداد دفعاتی که کاربران روی آن کلیک می کنند.

اگر به دنبال کلمه کلیدی و یا عبارتی هستید که بازدیدهای زیادی را به همراه داشته باشد  این گزینه بسیار مفیداست.میتوانید در قسمت تنظیمات مشخص کنید که اخبار جدید هر روز یا هر هفته برای شما ایمیل شوند.

از پکیچ دیجیتال مارکتینگ نیز میتوانید برای سئوی سایت خود بهره مند شوید.

اطلاع از اخبار جدید 

گوگل آلرت برای اطلاع از اخباربه ویژه در مورد موضوعاتی که غالباً خبرساز نیستند  بسیار ایده آل است. شاید شما به حفاری های باستان شناسی در بخشی از جهان یا نوع خاصی از هنر یا روند مد خاصی علاقه مند باشید. هوشدار گوگل می تواند مقالات در مورد این موضوعات را مستقیماً به شما ارائه دهد.

جلوگیری از سرقت ادبی مقالات 

اگر شما در زمینه تولید محتوا و یا نویسندگی فعالیت می کنید  Google Alerts یک روش خارق العاده برای مراقبت از نوشته های شما و جلوگیری از سرقت ادبی را نشان میدهد. به راحتی می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ کس دیگری آثار شما را به نام خود منتشر نمی کند یا سعی در جعل هویت شما ندارد.

برای جلوگیری از این کار با استفاده از نام خود یا عنوان مقاله هایی که منتشر کردید یا قسمتی از متن مقالات خود هشدار ایجاد کنید تا متوجه شوید چه کسی قصد سرقت ادبی از مطالب شما را دارد یا کشف  کنید چه کسی مطالب شما را نقل می کند.

کشف نظر افراد در مورد کسب و کار

می توانید برای نظارت بر آنچه دیگران در مورد شرکت شما می گویند  چه خوب یا بد  از هشدار گوگل استفاده کنید. این ابزار برای اطلاع از اخبار دیجیتال مارکتینگ بسیار مفید است. اگر در زمینه کاری خود برند و شناخته شده هستید میتوانید در مورد نظرات مشتریان و دیگران در مورد شرکت خود اطلاعات زیادی بدست آورید.

اگر نمی خواهید  نظرات مربوط به نام برند شرکت را به صورت آنلاین دریافت کنید، می توانید به جای آن نام خود را وارد کنید (این یکی از هشدارهای توصیه شده توسط خود گوگل است). ممکن است این کار تا حدودی شایسته به نظر نرسد اما حداقل می دانید که افراد دیگر در مورد شما چه نظراتی دارند و در صورت نیاز تغییراتی برای بهبود کسب و کار خود انجام دهید.

جلوگیری از هک شدن احتمالی 

آیا آدرس پستی یا  ایمیل شما در وب سایت شما و در معرض هک شدن قرار دارد؟ یک هشدار گوگل می تواند به شما آن را بگوید. توجه داشته باشید هیچ کس دیگری جز شما نمی تواند این هشدارها را ببیند، بنابراین حریم خصوصی شما در اینجا در معرض خطر قرار ندارد.

اگر متوجه شوید که آدرس ایمیل شما برای همه افراد قابل مشاهده است، ممکن است شما هک شده باشید . با گوگل آلرت میتوانید همه این موارد را متوجه شوید و پس ورد خود را تغییر دهید.

اطلاع از اخبار افراد مورد علاقه

به چه افرادی علاقه مند هستید؟ یک سیاستمدار خاص، یک  فوتبالیست مشهور یا یک سوپر استار سینما ؟؟ Google Alerts اخبار مربوط به این اشخاص را مستقیماً در اختیار شما قرار میدهد.

برای محبوب ترین جستجوها اعلان ها را تغییر دهید و گزینه Only the best results را انتخاب کنید. اگر فردی به صورت ناگهانی مورد توجه عموم مردم قرار بگیرد شما به سرعت از آن اطلاع پیدا میکنید.

اطلاع از اخبار منطقه ای 

اخبار منطقه ای برای شما میتواند بسیار مفید باشد. در برخی از نقاط جهان ، اطلاع دقیق از اخبار در مورد شهر خود همیشه آسان نیست، اما گوگل آلرت می تواند به شما در این زمینه کمک کند. اگر اتفاق مهمی در منطقه شما رخ دهد در مورد آن مطلع خواهید شد.

اگر در جایی زندگی می کنید که اخبار زیادی را تحت پوشش خبری خود قرار می دهد و به دنبال کلمه کلیدی در مورد حوادث و اخبار جرم و جنایات هستید توسط این ابزار به راحتی از آنها آگاه خواهید شد. برای اطلاعات بیشتر و کسب و مشاوره رایگان آنلاین مارکتینگ با ما تماس حاصل نمایید.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

آخرین پست های من
چک لیست تولید محتوا 3 سال پیش چک لیست سئو آن پیج 3 سال پیش چک لیست سئو پایه 3 سال پیش اینستاگرام مارکتینگ 3 سال پیش