پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

فرصت‌های استخدامی شهر کرج و استان البرز و شرایط کار در این استان

karjoo 2 سال پیش

یکی از شرکت‌های داروسازی واقع در شهر کرج، آریوژن فارمد است که به طور تخصصی در زمینه‌ی تولید واکسن و آنتی‌بادی‌های مونوکلونال فعالیت دارد. این شرکت نیز نیروهای انسانی خود را از میان فارغ‌التحصیلان رشته‌های شیمی، زیست‌شناسی، بیوتکنولوژی و داروسازی، جذب می‌کند و از بهترین فرصت‌های استخدام کرج برای فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها است.

مهم‌ترین صنعت استان البرز، صنعت داروسازی است. همچنین بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی و تولید فرآورده‌های بیولوژیک در شهرک‌های صنعتی اطراف شهر کرج قرار دارند. یکی از مهم‌ترین این شرکت‌ها، گروه داروسازی برکت است که یکی از مهم‌ترین محصولات دارویی آن، واکسن کرونا به نام کووبرکت است که به زودی وارد بازار خواهد شد. شرکت دارویی برکت با نماد «برکت» یکی از قوی‌ترین نمادهای فعال در بورس اوراق بهادار کشور نیز است.

شرکت داروسازی سیناژن نیز به طور تخصصی در زمینه‌ی تولید داروهای نوترکیب و فرآورده‌های بیولوژیک فعالیت دارد و یکی از بهترین شرکت‌ها برای استخدام فارغ‌التحصیلان رشته‌های بیوتکنولوژی و زیست‌شناسی در ایران است.

میهن کرج

گروه صنایع غذایی میهن، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنایع غذایی در ایران است که سهم بالایی از استخدام نیروی انسانی در کارخانه های کرج دارد. این شرکت، علاوه بر نیروی کار غیرتخصصی و کارگر ساده، نیاز بالایی به استخدام مهندس شیمی، مهندس صنایع غذایی و مهندس کشاورزی دارد.

fiGf2TZTrCM8gZ69NtyFmCyYdaxHpHq5u7wuExV6.jpg

 

صنعت شهر کرج و استان البرز

استان البرز هر چقدر در بخش کشاورزی ضعیف عمل کرده اما در بخش صنعت، بسیار قوی است؛ به‌طوری‌که بیش از ۴۲ درصد از نیروی کار فعال استان البرز، در بخش صنعت مشغول به کار هستند و این آمار، حاکی از فرصت‌های متعدد استخدام در کارخانه های کرج است. همچنین فرصت‌های زیادی برای کار در کارخانه های کرج برای نیروهای کار متخصص نیز وجود دارد.

کارخانه‌های ماشین آلات، صنایع غذایی و نوشیدنی و مواد دارویی و شیمیایی، به ترتیب، بیشترین میزان ارزش افزوده را در استان البرز به خود اختصاص داده‌اند.

آیا فرصت‌های استخدام کرج برای افراد تحصیل‌کرده بیشتر وجود دارد؟

اگر می‌خواهید شانس بالایی برای استخدام شدن در این استان داشته باشید، نیازی به مدرک تحصیلی دیپلم یا مدرک دانشگاهی نیست؛ زیرا در سال ۱۳۹۸، بیش از ۴۹ درصد از آمار بیکاری در استان البرز، مربوط به قشر دارای تحصیلات دانشگاهی بوده است و تنها 8/31 درصد از آمار شاغلین در این استان دارای تحصیلات دانشگاهی بوده‌اند. همچنین فارغ‌التحصیلان مقطع دبیرستان و پیش‌دانشگاهی نیز دقیقا سهم‌های مشابهی از آمار بیکاری و اشتغال استان را به خود اختصاص می‌دهند. با اینکه این استان یک استان صنعتی است و مشاغل خدماتی زیادی نیز دارد و بسیاری از فرصت‌های شغلی در این استان تخصصی هستند؛ اما همچنان آمار استخدام شدگان با مدارک تحصیلی پایین‌تر از دیپلم بسیار بالا است که نشان از فرصت‌های شغلی زیاد برای کارگران ساده دارد.

از ۲۷۵۵ نفر آمار استخدام کرج، بیش از ۱۰۰۰ نفر دارای مدرک تحصیلی دبیرستانی و بیش از ۱۲۰۰ نفر دارای مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم بوده‌اند. با توجه با به بالاتر بودن آمار متقاضیان کار دارای تحصیلات بالاتر از دیپلم در مقایسه با متقاضیان کار دارای تحصیلات دبیرستانی، می‌توان گفت که خیلی از فرصت‌های کار ثبت شده در شهر کرج، فرصت‌های کار غیرتخصصی و عمدتا نیازمند استخدام کارگر ساده بوده‌اند.

از تعداد حدود ۱۷ هزار و ۸۰۰ نفر ثبت نام کرده در مراکز کاریابی کرج در سال ۱۳۹۸، بیش از ۵ هزار نفر دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر و بیش از ۶ هزار و ۱۰۰ نفر دارای مدرک دیپلم بوده‌اند.

داروسازی سها شهر کرج

ehSScSWeTAQLDvNsQsjKJlga7BAjEGHhTjlCqBpb.jpg

 

شرکت داروسازی سها یکی از قدیمی‌ترین داروسازی‌های ایران است که تاریخ تأسیس آن نیز سال ۱۳۲۷ بوده است. کارخانه داروسازی سها در 19 کیلومتری جاده مخصوص کرج و رو به روی شهرک وردآورد قرار دارد. شرکت داروسازی سها واقع در کمال‌شهر کرج، از بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی است که فاز یک آن به تازگی افتتاح شده و فازهای دیگر آن در دست ساخت است. فرصت‌های شغلی متعددی برای نیروهای کار تخصصی و غیرتخصصی به منظور اشتغال در این شرکت داروسازی بزرگ وجود دارد.

اگر در حد فاصل تهران تا کرج زندگی می‌کنید، می‌توانید برای فرصت‌های استخدامی این شرکت داروسازی رزومه بفرستید. 

چه موقعیت‌های شغلی ای در کرج برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی شیمی وجود دارد؟

 

گفتنی است که وجود کارخانه‌های متعدد صنایع غذایی در شهرک‌های صنعتی استان البرز، شانس استخدام در شهر کرج برای رشته‌های مهندسی صنایع غذایی و مهندسی شیمی را بسیار بالا برده است.

بخشی از صنایع غذایی کشور نیز در شهرک‌های صنعتی حاشیه‌ی شهر کرج تولید می‌شود. از مهم‌ترین کارخانه‌های صنایع غذایی کرج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کارخانه چای دبش
  • کارخانه شیلتون (تن ماهی جنوب)
  • زر ماکارون
  • پیدا کردن موقعیت‌های شغلی کارگر تولیدی در شهر کرج

روزانه تعداد زیادی آگهی استخدام کارگر در کارخانه های کرج منتشر می‌شود. شما می‌توانید در جاب ویژن، به صورت رایگان برای این آگهی‌های استخدامی، رزومه بفرستید.

برای جستجوی آگهی‌های استخدام کارگر خط تولید در کرج می‌توانید به وب‌سایت کاریابی جاب ویژن سر بزنید. در صفحه‌ی اول ‌سایت و در بالای صفحه، فیلتر «شهر» را روی گزینه‌ی «کرج-البرز» یا «تمامی شهرهای البرز» قرار دهید و سپس روی دکمه‌ی «جستجو در مشاغل» کلیک کند. 

جمع‌بندی

شهر کرج از صنعتی‌ترین شهرهای ایران و قطب داروسازی کشور است. بزرگ‌ترین شهرک صنعتی ایران، یعنی شهرک صنعتی اشتهارد به همراه تعداد زیادی شهرک صنعتی دیگر که میزبان کارخانه‌های متعدد ماشین آلات صنعتی، صنایع غذایی، صنایع پلاستیک و پلیمر و لوازم الکترونیکی و … هستند، در حاشیه‌ی شهر کرج وجود دارند.

در سال‌های گذشته، یکی از دلایل اصلی آمار بالای مهاجرت به شهر کرج، مجاورت این شهر با پایتخت، وجود خط متروی تهران-کرج و پایین‌تر بودن قیمت خانه در این شهر، در مقایسه با شهر تهران بود. به مرور زمان، با توسعه‌ی کسب‌وکارها و ساخت کارخانه‌های متعدد در حاشیه‌های شهر کرج، فرصت‌های شغلی متعددی نیز در این شهر ایجاد شد و با گسترش هر چه بیشتر این شهر، نهایتا در سال ۱۳۸۸، مجلس شورای اسلامی با تشکیل استان البرز و انتخاب شهر کرج به عنوان مرکز این استان موافقت کرد. این تغییرات منجر به بالا رفتن قیمت مسکن در شهر کرج شد.

صنایع غذایی، صنایع داروسازی و صنایع پلیمری از مهم‌ترین صنایع استان البرز هستند و شانس استخدام کرج را برای رشته‌های زیست‌شناسی، داروسازی، زیست‌فناوری، مهندسی شیمی و شیمی، بسیار بالاتر برده است.

برای مشاهده این فرصت‌های استخدامی، به سایت کاریابی آنلاین جاب ویژن مراجعه کنید و در صورت تمایل برای آن‌ها رزومه بفرستید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید