پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

چرا از پراجکت سرور استفاده کنیم؟

techran 5 ماه پیش

پراجکت سرور از سال ۲۰۰۰ به یکی از بهترین راهکارهای مدیریت پروژه تبدیل شد و برای مدیریت تمامی پروژه ها و منابع سازمان کاربرد دارد. پراجکت سرور راهکار بسیار انعطاف پذیر و مقیاس پذیری می باشد که از مایکروسافت شیرپوینت (Microsoft Sharepoint) به عنوان پایه و اساس استفاده می کند.

به مرور زمان، استفاده از متد های یکپارچه مدیریت پروژه در شرکت ها و سازمان هایی که ساختار های گوناگونی دارند، یکی از مزیت های رقابتی و از عوامل اصلی است که مدیران ارشد، متخصصین و مشاوران مدنظر خود قرار داده اند. به این شکل تمام افرادی که در پروژه ها شرکت دارند، بر اساس سمت و مسئولیت خود، باید امکان ارسال و دریافت اطلاعات مربوط به پروژه را به صورت آنلاین و تحت وب به زبان پروژه دارا باشند. در این صورت نحوه تاثیرگذاری و ارتباط با کل پروژه بسیار آسان و دقیق می شود.

بنابراین میتوان اصلی ترین رمز موفقیت یک مدیر پروژه را در دست داشتن اطلاعات کافی در طول مدت اجرای پروژه دانست. در درجه دوم پردازش صحیح، سریع و عملکرد دقیق در تهیه شاخص های کنترلی حائز اهمیت است. از این رو پراجکت سرور (Project Server) راهکاری مناسب جهت پیاده سازی رویکرد های یکپارچه مدیریت پروژه می باشد. این ابزار توانایی ذخیره سازی، تولید، جمع آوری، طبقه بندی، پردازش، انتشار و به روز رسانی اطلاعات به مدیران پروژه ها و سایر افراد سازمان را دارا می باشد و راهکاری مناسب جهت دستیابی به هدف های برنامه ای با صرف کوتاهترین زمان و کمترین هزینه و بالاترین میزان کیفیت است.

tFlq0R9lPVdaQtj0DvMosVkf56ByKqXliCY2Y0jW.gif

مایکروسافت پراجکت سرور از سال ۲۰۰۰ تا کنون هشت نسخه از محصول خود را روانه بازار کرده است. آخرین ورژن آن تا به حال مربوط به سال ۲۰۱۶ می باشد که تحت عنوان پراجکت سرور ۲۰۱۶ یا پراجکت آنلاین (Project Online) معرفی شد.

مایکروسافت پراجکت از ارتباطات الکترونیکی تحت وب از طریق PWA پشتیبانی می کند. علاوه بر این، اطلاعات پروژه را در یک پایگاه داده مرکزی SQL Server ذخیره می کند و از دسترسی های غیرمجاز محافظت می کند. یک مدیر پروژه می تواند امنیت تعریف کاربران و دسترسی ها را کنترل کند و وظایف اعضای تیم را در این سامانه تعریف کند که هر شخص می تواند وظایف تعیین شده را در کارتابل شخصی اش مشاهده نماید. همچنین امکان پرداخت حقوق پرسنل از طریق اطلاعات این سامانه وجود دارد.

پراجکت سرور یک ماژول برنامه ریزی منابع نیز می باشد که برنامه ریزی در سطح کلان منابع، برای پروژه ها را تسهیل می کند. همچنین حجم کار منابع را می توان تجزیه و تحلیل کرد، این امر به سازمان ها امکان پیش بینی نیازهای منابع آتی و استفاده بهینه تر از منابع موجود ، را می دهد. پراجکت سرور تقویم ها، نمایش ها، جداول، فیلتر و زمینه های سفارشی را در یک منطقه تجارت جهانی (Enterprise Global area) ذخیره می کند. جایی که کاربران با هر بار Restart کردن مایکروسافت پراجکت به آخرین ورژن آن دسترسی پیدا می کنند.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

سلام تکران هستم و دوست دارم تجربیات خودم رو در مورد راهکارهای سازمانی با شما در میان بگذارم.