پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

کاریابی و استخدام شهر تبریز و آذربایجان شرقی و راهنمای جستجوی کار در این استان

karjoo 2 سال پیش

شهر تبریز از شهرهای ترک‌نشین کشور و یکی از کلانشهرهای ایران است. شهر تبریز آب‌وهوایی بسیار مطلوب با زمستان‌های سرد و بارندگی زیاد دارد. کارخانه‌های مهمی مثل تراکتورسازی تبریز، موتوژن، ماشین‌سازی تبریز، آمیکو، مهر اصل، پالایشگاه تبریز، فولاد آذربایجان، شرکت نفت پاسارگاد، کبریت‌سازی توکلی و سایر برندهای مطرح در حوزه‌ی صنایع غذایی و شرکت‌های نساجی در این شهر قرار دارند. به همین دلیل، آگهی‌های استخدام تبریز برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی شیمی و نفت، مهندسی برق، مهندسی صنایع غذایی، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی و … در این استان و به ویژه در شهر تبریز به تعداد زیادی وجود دارد.

hN0w7zDuPdQQrTijZ85JtJsnDD6BrE2yQxb1pSwZ.jpg

 

پیش‌بینی می‌شود تا ۱۵ الی ۲۰ سال آینده، با کاهش جمعیت ۲۰ الی ۳۴ ساله در استان آذربایجان شرقی، رقابت برای تصاحب فرصت‌های شغلی در این استان، به مقدار کمی کاهش یابد.

شرکت های مهم تبریز

ردیفشرکتزمینه فعالیتردیفشرکتزمینه فعالیت
۱آریا کیان سپهرخودرو و صنایع وابسته۱۰پخش پدیده پایدار شعبه تبریزکالاهای مصرفی و تند گردش
۲شرکت آهنگری تراکتورسازی تبریزتولید قطعات صنعتی۱۱تبریز دیزاینوبسایت، وب‌اپلیکیشن، اپلیکیشن موبایل
۳ارس پر بنیسبیسکوئیت و کلوچه۱۲شرکت دانش بنیان فخر اعلاء تبریزتولید و همگن‌سازی شمش آلیاژ
۴ایران خودرو تبریزوسایل نقلیه و موتوری۱۳فرش بهشتی تبریزفرش
۵ایران لاییمحصولات نساجی تکمیل شده به غیر از پوشاک۱۴کانسپت تایل تبریزکالاهای لوکس ساختمانی
۶پرشین نوش پرمیسکنسانتره، پوره، آبمیوه۱۵گروه صنعتی کاشی تبریزکاشی و سرامیک
۷پمپ سازی نوید سهندصنایع پمپ سازی۱۶ماکان سیستم تبریزتجارت و بازرگانی
۸آذر انرژی تبریزنفت، گاز و پتروشیمی۱۷شرکت نزمین سبامد قشم (شعبه آذربایجان شرقی)خدمات درمانی و سلامتی
۹آرین میلاد تبریزخودرو و صنایع وابسته۱۸ایران حوله تبریزحوله

 شرکت‌های متعددی در شهر تبریز وجود دارند که در ادامه در جدول زیر می‌توانید لیست شرکت های تبریز و آذربایجان شرقی، همراه با زمینه‌ی فعالیت آن‌ها را مشاهده کنید.

در این جدول فقط بعضی از شرکت‌های فعال در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز را به شما معرفی کردیم. صنایع تبریز بسیار متنوع است و از خودرو و صنایع وابسته تا نساجی، صنایع غذایی، نفت و پتروشیمی، فلزات و … را شامل می‌شود. 

کارخانه‌های فعال شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی

همان‌طور که مشاهده کردید، اغلب شرکت‌های تبریز، شرکت‌های صنعتی و تولیدی هستند. این شرکت‌ها، کارخانه‌هایی در شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی دارند. در زیر لیستی از کارخانجات تبریز را که از اهمیت زیادی برخوردار هستند، مشاهده خواهید کرد:

کبریت توکلی

شیرین عسل

ریخته‌گری تراکتورسازی

تراکتورسازی ایران

آردسازی تبریز

آهنگری تراکتورسازی

کارخانه چرم‌سازی خسروی

کارخانه مهر اصل

کارخانه پنبه هیدروفیل و باند و گاز تبریز

ایران‌خودرو تبریز

الوان پلاست

ماشین‌سازی تسمیران

لیفتراک سازی سهند

کارخانجات فولاد

پتروشیمی تبریز

آذر دما گستر

کمپرسورسازی تبریز

سیمان سفید تبریز

کارخانه آیدین

پالایشگاه تبریز

داروسازی زهراوی

کارخانه‌های دوغ زمزم، خوشگوار و پگاه تبریز

و …

نقش صنایع سنگین شهر تبریز در کاریابی

شهر تبریز از مراکز مهم صنعتی و قطب صنایع سنگین در منطقه شمال غربی کشور ایران به‌حساب می‌آید. از صنایع سنگین فعال در این شهر می توان به ماشین‌سازی، نساجی، خودرو، صنعت سیمان، داروسازی و پتروشیمی اشاره کرد. کبریت توکلی نیز یکی از اولین کارخانه‌های احداث‌شده در شهر تبریز است.

مهم‌ترین صنایع‌دستی و هنری تبریز

تبریز و منطقه آذربایجان از قدیم از مراکز عمده صنایع‌دستی و هنری بوده و به‌ویژه در زمینه تولید سفال، قالی‌بافی و سرامیک و نقره‌کاری و جواهرسازی نقش مهمی داشته است. شاید از مهم‌ترین صنایع‌دستی تبریز که به کشورهای خارجی هم صادر می‌شود بتوان قالی مشهور تبریز را نام برد. شهرت شهر تبریز در قالی باقی تا حدی است که از سوی شورای جهانی صنایع‌دستی به‌عنوان شهر جهانی بافت شهر برگزیده ‌شده است.

همچنین، از صنایع دستی معروف دیگر تبریز می‌توان به صنعت چرم تبریز اشاره کرد. این صنعت سهم قابل‌توجهی در اشتغال‌زایی و بهبود وضعیت کاریابی تبریز داشته در سال‌های اخیر داشته است و در بخش تولید، عرضه و فروش محصولات، نیروی انسانی زیادی را به کار گرفته است. به اعتقاد بسیاری، شهر تبریز قطب چرم‌سازی کشور به شمار می‌آید.

گروه ماشین‌سازی شهر تبریز

WqeNYuvDs1hTFnb9YY7Ww38u4U82MCQufZxYgdKh.jpg

 

گروه ماشین‌سازی تبریز، یکی دیگر از کارخانجات بزرگ و معتبر شهر تبریز است که در قراملک واقع‌شده است. این شرکت از قدیمی‌ترین شرکت‌های ماشین‌سازی ایران است و دومین شرکت قدیمی در این زمینه بعد از ماشین‌سازی اراک،  به‌حساب می‌آید.
این کارخانه انواع محصولات و ماشین‌آلات صنعتی مثل ماشین‌های تراش، ماشین‌ابزار، ماشین‌های مته، ماشین‌های فرز، قطعات ریخته‌گری و دستگاه‌های سی ان سی را تولید می‌کند.

گفتنی است که ماشین‌سازی تبریز نقش مهمی در نرخ اشتغال‌زایی و کاریابی تبریز داشته است و در حال حاضر 800 نفر نیروی انسانی در زمینه‌های مختلف در این شرکت مشغول به کار هستند.

بخش صنعت تبریز و نقش پررنگ آن در ایجاد موقعیت‌های شغلی

در سال ۱۳۹۸، بیش از ۴۳ درصد از جمعیت استان آذربایجان شرقی در بخش خدمات فعال بوده‌اند. این آمار برای مناطق شهری حدود ۵۴ درصد است. به همین دلیل، می‌توان گفت که بیشترین فرصت‌های استخدامی تبریز، مربوط به بخش خدمات است. سهم صنعت در اشتغال استان آذربایجان شرقی، ۳۶ درصد و سهم کشاورزی کمتر از ۲۱ درصد است. در مناطق شهری، این آمار در بخش صنعت 1/41 درصد و در بخش کشاورزی 8/4 درصد است. گفتنی است که اگر می‌خواهید در آینده در شهر تبریز مشغول به کار شوید، فرصت‌های شغلی زیادی را در کارهای خدماتی، به ویژه هتلداری و مدیریت جهانگردی و گردشگری یا در کارهای صنعتی مثل مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مواد غذایی، مهندسی برق، مهندسی مواد و متالوژی و … مشاهده خواهید کرد. البته این استان در مناطق روستایی نیز دارای بخش کشاورزی بسیار فعالی است.

اکثر متقاضیان کار در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز با اختلاف زیاد دارای مدرک تحصیلی لیسانس یا مقاطع بالاتر هستند. این موضوع می‌تواند به دلیل سطح بالای تحصیلات در استان آذربایجان شرقی باشد.

تراکتورسازی تبریز

تراکتورسازی ایران، یکی از کارخانجات مشهور و معتبر تبریز است که محصولاتی مانند تراکتور، قطعات ریخته گری، کامیونت و موتور دارد. این شرکت به دلیل وسعت فعالیت و محصولات خود، موقعیت‌های شغلی فراوانی را برای کارجویان تبریز فراهم کرده و باعث افزایش آگهی‌های استخدامی تبریز شده است. در حال حاضر بیش از 5000 نیروی انسانی شامل مهندسین، کارگران، بخش فروش، خدمات و … در این شرکت شاغل هستند. هم اکنون شما می‌توانید برای مشاهده فرصت‌های شغلی تراکتورسازی تبریز یا دیگر شرکت ها به سایت کاریابی آنلاین جاب ویژن نیز سری بزنید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید