پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

5 ویژگی شخصیتی مهم برای استخدام یک برنامه نویس وب عالی

reza499 2 سال پیش

چهره و ظاهر شرکت ها در فضای آنلاین توسط نیروهای متخصصی به نام برنامه نویسان وب (Web Developer) به تصویر کشیده می شود. بنابراین شخصیت هر کسب و کار در فضای مجازی، صفحات آنلاینی است که توسعه دهندگان وب آن را به نمایش می گذارند. به همین دلیل است که این حرفه در ایالت متحده جزء داغ ترین مشاغل به شمار می رود. 

n1y5UhteTwAG6VNnnBT2lygq5jG4oLba0xBIbxHy.png

چه چیزی باعث می شود تا یک توسعه دهنده وب بتواند وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهد؟ قطعا شخصیت برنامه نویس ارتباط زیادی با عملکرد و توانایی های او دارد. چیزی که مطمئنا می تواند تاثیر مستقیمی بر هویت یک کسب و کار داشته باشد. در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای به دنبال آنها باشید.

ویژگی شماره 1: توانایی حل مساله

در حالی که سابقه کار و نمونه کارها توسعه دهندگان وب مهم است، استعداد ذاتی آنها برای این نقش بسیار ضروری است. توسعه وب نیاز به درجه بالایی از توانای حل مسئله و محاسبه دقیق دارد که همیشه نمی توان آن را از طریق رزومه های کاری تشخیص داد.

ehjL5NdrF54PmOOiP7KqUCdw1fOw113s7qW949uS.png

 

اگر کارفرما هستید، حتما در طول مراحل استخدام، فراتر از اطلاعات اولیه آنها را ارزیابی کنید. یعنی سعی کنید بفهمید آن ها چه مشکلاتی را از جلوی کارفرمایان قبلی خود برداشته اند. آیا آنها یک وب سایت قدیمی را تغییر داده اند؟ آیا آنها ویژگی هایی را اضافه کردند که امکان بازاریابی بهتر را فراهم می کند؟ آیا آنها ابزاری ساخته اند که درآمد بیشتری به همراه داشته است؟ این ها مسائلی است که قطعا فراتر از تعداد وبسایت های طراحی شده توسط یک برنامه نویس است.

توجه کنید- برنامه نویسی که 100 سایت مختلف را صرفا بر اساس کپی پیست و راه حل های معمول طراحی کرده است را هرگز به برنامه نویسی که تنها یک سایت یونیک با امکانات پیشرفته و تخصصی طراحی کرده است، عوض نکنید!!

در مصاحبه برای جذب یک برنامه نویس سوالاتی بپرسید که اطلاعاتی در مورد خلاقیت و توانایی آنها در کنار آمدن با مشکلات پیچیده توسعه بدست می آورد. از آنها بخواهید روند خود را برای حل مسائل خسته کننده شرکت شما شرح دهند. به عنوان یک حل کننده طبیعی مشکلات، یک توسعه دهنده وب خوب، باید راه حل های جذاب، کاربردی، خلاقانه و مفیدی داشته باشد.

ویژگی شماره 2: شخصیت خارج از صفحه!!

این اصطلاح را سعی کردیم متناسب با خود برنامه نویسان ترجمه کنیم. اگر صفحه را به معنای اسکرین یا مانیتور نمایش کامپیوتر در نظر بگیرید، معنی این واژه این است که شخصیت برنامه نویس باید "غرق در مانیتور" نباشد. به عبارتی توسعه دهندگان وب معمولاً فراتر از صفحه نمایش کامپیوترهستند. 

PkFMOwquyeNWd6Z45HKADolGTFDb2gZqSlb8VHN5.png

 

قطعا برنامه نویسان حرفه ای در داخل کامپیوتر خوش می درخشند. اما این برای جذب یک برنامه نویس ایده آل کافی نیست! شرکت شما به احتمال زیاد برای شرکت در جلسات، اشتراک گذاری و تسهیم دانش، به روزرسانی وضعیت و به طور کلی تعاملات خوب با سایر کارکنان به آنها نیاز دارد.

به همین دلیل مهم است که توسعه دهنده وب شما دارای یک شخصیت باز و ارتباطی مثبت باشند. شما به فردی نیاز دارید که بتواند با تعامل و مباحثه با سایر افراد ایده های ناب آن ها را به کد تبدیل کند.

شما می توانید برخی از این موارد را در فرایند مصاحبه بسنجید. حتی ممکن است بخواهید یک فضای مصاحبه غیر معمول مانند رستوران را در نظر بگیرید، جایی که آنها می توانند خود را رها کرده و ویژگی های واقعی شان را به شما نشان دهند.

ویژگی شماره 3: انعطاف پذیری

زمینه توسعه وب به سرعت تغییر می کند، مجموعه خاصی از مهارتها که فقط دو سال پیش اهمیت داشت روزانه منسوخ می شود. به جای این که فقط از نامزدهای برنامه نویس در زمینه مهارت های دقیق خود سوال کنید، از آنها بپرسید که چگونه برتری و به روزرسانی خود را حفظ می کنند.

qhG4GIo8Pl6BMatRmHIRU6SZ8rRhHOmqHdOfKorX.png

 

سوالاتی که در مورد انعطاف پذیری برنامه نویس باید از خود بپرسید این است که آیا آنها به طور مداوم آموزش می بینند؟ آیا آنها در شبکه های حرفه ای مشارکت دارند؟ چه وب سایت هایی می خوانند؟ آنها از کدام کارآفرینان معروف وب پیروی می کنند؟ هر شرکتی با هر موضوعی که باشد به توسعه دهندگانی نیاز دارد که بتواند تغییر کنند، بنابراین آنها می توانند هر چه سریعتر تجارت را به قلمرو جدید آنلاین هدایت کنند.

ویژگی شماره 4: اراده فولادی

توسعه دهندگان وب باید دقیق، جزئی نگر، منظم، با پشتکار و تاب آور باشند. برای این نقش، در واقع باید به دنبال فردی باشید که پیگیر و بسیار سرسخت باشد. علت این مسئله کاملا مشخص است. چرا که بی دقتی، بی توجهی و غفلت برنامه نویس می تواند تمام مشتریان شما را فراری دهد.

LdDDMVFMjyDO4bYeu5XfuIG85d8FQbs9lwhHEuf0.png

کاربران آنلاین در مورد زمان بارگذاری صفحات وب، اشکالات و پیام های خطا بسیار حساس هستند. در صورتی که صفحه وب بارگیری نشود، اکثر افراد تنها پس از دو ثانیه آن را رها می کنند. برنامه نویسی که به نکات و جزئیات توجه نکند کاری می کند که صفحات وب شما این دو ثانیه مهم را از دست بدهد و پس از آن حداقل 40 درصد از مشتریان آنلاین خود را از دست بدهید.

بنابراین به دنبال فردی باشید که واقعاً جزئیات گرا باشد و بتواند آن را ثابت کند. برخی از شرکت ها حتی به عنوان بخشی از فرایند استخدام، از تست های شخصیت شناسی برای ارزیابی این مساله استفاده می کنند. 

ویژگی شماره 5: اشتیاق

اگر فکر می کنید توسعه وب تنها ایجاد یک سایت است در اشتباه هستید. توسعه دهندگان خوب واقعاً مشتاق کارهایی هستند که انجام می دهند. آنها چیزهایی را فراتر از کد می بینند. آن ها دوست دارند که دیگران از چیزهایی که ایجاد می کنند استفاده کنند.

58NXBsCTj4GdjlAjYNGcWY1zlgKeq5X5GqtolC5a.png

این اشتیاق اساساً نوعی خدمات به مشتریان است. توسعه دهندگان وب مسئول حفظ تجربه کاربران آنلاین شرکت شما هستند. بنابراین مفید بودن و قابلیت صفحات وب شما به عهده آن هاست. یک توسعه دهنده پرشور همیشه در تلاش است تا کاربران رضایت بالایی از برنامه های تولید شده توسط آن ها، داشته باشند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم مهمترین ویژگی های برنامه نویس را بگوییم. اگر در تعیین اینکه آیا نامزدهای توسعه دهنده وب شما دارای ویژگی های مناسبی هستند، پیشنهاد می کنیم از خدمات آنلاین ارزیابی روانشناسی ای سنج استفاده کنید. یکی از بهترین تست های شخصیت شناسی در این زمینه تست دیسک disc ای سنج است که می تواند به شما برای جذب یک برنامه نویس خوب کمک زیادی کند. تست های شخصیتی مدرن و پیشرفته به زبان برنامه نویسان وب صحبت می کنند و از بسترهای مبتنی بر فناوری برای ایجاد رقابت های استخدامی عالی استفاده می نمایند. 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

خوب باش، خوب کد بزن