پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

چطور اقدام به درآمدزایی از یوتیوب کنیم؟ یک راهنمای جامع برای گیمرها

میم مثل مهسا 11 ماه پیش

گیمرها واقعاً دوران سختی را پشت‌سر گذاشتند. البته منظورمان گیمرهای نسل جدید نیست و بیشتر روی صحبتمان با گیمرهای نسل قدیمی‌تر است. این گیمرها برای بازی کردن مجبور بودند که از سد سخت خانواده عبور کنند و نصیحت‌های زیادی را بشنوند. چرا که والدین در گذشته فکر می‌کردند که فرزندانشان با بازی کردن به جایی نمی‌رسند.

اما این روزها، قانع کردن خانواده و اطرافیان بابت این که از راه بازی کردن هم می‌توان زندگی خود را اداره کرد، بسیار راحت‌تر شده است. روزی روزگاری، گفتن جمله‌ای مثل «من با بازی کردن پول در می‌آورم» بیشتر شبیه به یک رویا بود و حالا افراد زیادی در دنیا، به راحتی این جمله را به زبان می‌آورند.

با افزایش محبوبیت بازی‌های ویدیویی، گیمرهای زیادی راه‌هایی برای کسب درآمد از مهارت‌ و علاقه خود با تولید محتوا در پلتفرم‌هایی مثل یوتیوب پیدا می‌کنند. اگر شما به عنوان یک گیمر به درآمدزایی از YouTube علاقه‌مندید، در این مقاله، شروع کسب درآمد در یوتیوب را به شما می‌آموزیم.

قدم اول برای درآمدزایی از یوتیوب: جایگاه خود را پیدا کنید

برای درآمدزایی از یوتیوب به عنوان گیمر، باید ابتدا جایگاهی برای خود انتخاب کنید که به آن علاقه داشته باشید. یادتان باشد اگر موضوعی که به آن علاقه ندارید را برای تولید محتوا انتخاب کنید، ادامه مسیر به مرور برایتان سخت‌ و سخت‌تر خواهد شد. مثلاً لازم نیست که شما در همه بازی‌‌های ویدیویی حرفه‌ای باشید؛ خیلی از تولیدکننده‌های محتوا هستند که صرفاً روی یک بازی ویدیویی تمرکز می‌کنند. بعضی از یوتیوبرها، تنها روی تولید محتوای بازی‌های خاصی مثل Minecraft ،Warzone یا حتی Among Us تمرکز می‌کنند.

eRi2BJu2IPeR6URc0xY20jzsYZga5ZE77aaJrC25.jpg

این که بتوانید در بازی‌های مختلف خبره باشید و راجع به هر موضوعی که به بازی‌‌های ویدیویی مربوط است محتوا بسازید، گزینه بسیار خوبی است. اما لازم نیست از همان ابتدا به خودتان فشار زیادی بیاورید تا بتوانید این کار را انجام دهید. فراموش نکنید اینکه از محتوایی که می‌سازید و کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید، از نوع محتوایتان مهم‌تر است.

اگر بتوانید با تمرکز روی یک موضوع خاص، جایگاه خودتان را پیدا کنید، می‌توانید خیلی سریع به مخاطب اولیه خود برسید و فندانسیون اولیه کانالتان را برای درآمدزایی از یوتیوب ایجاد کنید. این قدم را به خوبی بردارید و آماده قدم بعدی شوید.

قدم دوم: برای درآمدزایی از یوتیوب محتوای با کیفیت بسازید

برای درآمدزایی از یوتیوب، نگران تجهیزاتتان نباشید؛ سعی کنید که اکثر تمرکز و وقت خود را صرف ایجاد محتوایی با کیفیت کنید. منظور از کیفیت بالا صرفاً کیفیت دوربین و میکروفن نیست و منظور بیشتر به محتوایی است که ارائه می‌دهید. مضمون محتوای شما باعث می‌شود که مخاطب‌هایتان بیشتر راغب شوند محتوای شما را در آینده دنبال کنند.

اما به محض این که توانستید از یوتیوب درآمد داشته باشید، فراموش نکنید که داشتن دوربین و میکروفن مناسب می‌تواند به شما کمک بسزایی کند. به هر حال اکثر مخاطب‌های یوتیوب به دنبال تماشای محتوا با کیفیت بالا هستند. تجهیزات مناسب هم کمک می‌کند که محتوای شما حرفه‌ای به نظر برسد.

bFVdSbKxUwcjhuBprRXXDneinjYXF4Enz1OupYhx.jpg

الهام‌گیری‌ از تولیدکننده‌های دیگر قطعاً به رشد شما کمک می‌کند. اما در نظر داشته باشید اگر سعی کنید که شخص دیگری جز خودتان باشید، به هیچ‌وجه مخاطب‌های جدیدی پیدا نخواهید کرد. به خاطر این که فرمول تکراری در گذشته موفقیتش را به دست آورده و اگر کسی بخواهد شما را دنبال کند، ترجیح می‌دهد فردی را دنبال کند که از گذشته در این کار موفق بوده. پس سعی کنید همیشه خودتان باشید، چون خود شما جذابیت بیشتری دارید.

قدم سوم: جامعه مخاطبان خود را شکل دهید

حالا که می‌دانید چگونه باید محتوای خوب بسازید و جایگاه مناسبی پیدا کرده‌اید، برای درآمدزایی از یوتیوب باید بتوانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. کسانی که ویدیو شما را برای اولین بار می‌بینند، می‌توانند به دنبال‌کنندگان ابدی شما تبدیل شوند؛ پس تأثیر اولیه شما روی آن‌ها اهمیت زیادی دارد.

یادتان باشد که تداوم در انتشار محتوای با کیفیت در یوتیوب هم بسیار مهم است. اگر محتوای خود را به طور مداوم و در فواصل زمانی کم منتشر کنید، مخاطبانتان همیشه منتظر تماشای محتوای شما خواهند بود. هم‌چنین می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی و دیگر پلتفرم‌ها هم برای تبلیغ ویدیوهای خود و تعامل با مخاطب‌ استفاده کنید.

اگر بتوانید جامعه مخاطب خوبی در یوتیوب بسازید، می‌توانید در دیگر شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا توییتر هم این مخاطب‌ها را داشته باشید که در نهایت این موضوع باعث می‌شود از چندین شبکه اجتماعی مختلف درآمدزایی کنید؛ کاری که اکثر تولیدکننده‌های محتوای بزرگ در یوتیوب انجام می‌دهند.

JU0tUUo99HY2Ob1l1rNx7kex3hDNlcecw614OwwW.jpg

قدم چهارم: وقت درآمدزایی از یوتیوب است

حالا که همه قدم‌های سخت را انجام داده‌اید، زمان آن فرا رسیده که درآمدزایی از یوتیوب را آغاز کنید. چندین راه برای درآمدزایی از یوتیوب وجود دارد که در ادامه به آن‌‌ها اشاره می‌کنیم:

مانیتایز یوتیوب

اگر به ۱۰۰۰ سابسکرایبر و ۴۰۰۰ ساعت تماشای ویدیو در یوتیوب رسیده باشید، می‌توانید با ساختن اکانت AdSense، به ازای تبلیغاتی که دنبال‌کننده‌‌های شما در ویدیوهایتان نگاه می‌کنند، پول دریافت کنید. البته ساختن اکانت ادسنس به آدرس خارج از ایران نیاز دارد که برای این کار می‌توانید از آشنایان خارج از ایران کمک بگیرید. علاوه بر آن، حتی سازمان‌هایی هم در ایران هستند که این کار را انجام می‌دهند اما درصدی از درآمد شما را برداشت می‌کنند.

حمایت مالی و Donate

اگر دوست دارید که در یوتیوب استریم کنید و بازی کردنتان را در معرض دید دنبال‌کننده‌ها قرار بدهید، می‌توانید از افزونه‌های Donate موجود در سازمان‌های ایرانی استفاده کنید و طرفدارها و دنبال‌کننده‌های شما با حمایت مالی از شما، به نوعی تشویقتان می‌کنند که این کار را ادامه دهید. این موضوع بیشتر برای استریمرها منطقی است اما اگر تجهیزات مورد نیاز را داشته باشید، می‌توانید روی این روش درآمدزایی هم حساب کنید.

افلیت مارکتینگ و تبلیغات

شما می‌توانید در ویدیوهای خود با تبلیغ محصولات مختلف، در سود خرید این محصولات با برندهای مختلف شریک شوید که این مورد هم یکی از رایج‌ترین روش‌های درآمدزایی از یوتیوب است. شما همچنین می‌توانید درست مثل اینفلوئنسرها، محصولات برندهای مختلف را دریافت و در کانال خود تبلیغ کنید. البته در نظر داشته باشید که اگر بیش از حد این کار را انجام دهید، احتمالاً مخاطبانتان خسته خواهند شد.

سخن آخر

در نهایت، باید در نظر داشته باشید که تمام این پروسه با صبر، حوصله و اشتیاق به دست می‌آید. شما یک شبه نمی‌توانید راه صد ساله را طی کنید و درآمدزایی از یوتیوب، با وجود این که روز به روز به تعداد تولیدکننده‌های محتوا در این پلتفرم اضافه می‌شود، سخت‌تر از گذشته است.

منبع: PlayPod TV

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید