پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

بازاریابی وابسته چیست

arghavan18 2 سال پیش


افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته نوعی از بازاریابی است که در آن یک شرکت وابسته برای بازاریابی محصولات شخص یا شرکت دیگری کمیسیون دریافت می‌کند. در این روش بازاریابی، بازاریاب با جستجوی کالاهای محبوب آن‌ها را تبلیغ کرده و بخشی از سود هر فروش را دریافت می‌کند. این نوع بازاریابی درآمد قابل توجهی را برای کسب و کارها فراهم می‌آورد.با استخدام دورکاری بومران همراه باشید.


 

بازاریابی وابسته علاوه بر ایجاد شغل موجب افزایش هرچه بیشتر درآمد فروش کسب و کارها می‌شود. در این مقاله در مورد چگونگی بازاریابی وابسته و نحوه‌ی انجام آن صحبت می‌کنیم.

عملکرد بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته با گسترش مسئولیت بازاریابی یک محصول از تیم داخلی یک مجموعه به خارج از آن و ایجاد ارتباط بین چند گروه مختلف کار می‌کند. بنابراین از توانایی‌های افراد مختلف برای یک استراتژی بازاریابی بهره می‌برد. در واقع شما برای فروش کالا و خدمات خود از افراد توانمند در حوزه بازاریابی دعوت می‌کنید تا به شما کمک کنند و در برابر این کمک بخشی از سود خود را برای آنها در نظر می‌گیرید.

برای اینکه یک بازاریابی وابسته به خوبی کار کند باید سه گروه اصلی با یکدیگر در ارتباط باشند. ر سایت فریلنسری بومران میتوانید بازاریابی کسب و کار خود را به فریلنسرها بسپارید.

8ktd6tg6uq9b.jpeg


 


 

۱. فروشندگان و تولیدکنندگان محصول

۲. تبلیغ کنندگان یا همان بازاریابان وابسته

۳. مشتریان

۱. تولیدکنندگان محصول

فروشنده یک محصول می‌تواند یک کارآفرین انفرادی، یک شرکت بزرگ، تولیدکننده کالا، خرده فروش‌ها و یا حتی بازرگانی‌ها باشند. منظور از محصول کالای فیزیکی یا یک خدمات خاص است. فروشندگانی که برای یک نام تجاری مشخص فعالیت می‌کنند الزاما نیاز به فعالیت در بازاریابی ندارند. اما ممکن است آنها نیز وارد تبلیغات شوند و از سود مربوط به فروش بخشی را دریافت کنند. در آکادمی دیجیتال مارکتینگ بومران مقالات بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید. کلیک کنید

۲ پخش‌کننده‌ها

بازاریابان وابسته یا افیلیت مارکترها افراد یا شرکت‌های بزرگی هستند که محصولات مربوط به یک شرکت را بازاریابی می‌کنند، تا در معرض دید مخاطبان هدف قرار گیرد. به عبارت دیگر بازاریابان وابسته با نمایش دادن محصولات به مشتریان هدف ، تشویق آنها برای خرید این محصول و صحبت در مورد مزایای آن فروش یک شرکت را افزایش می‌دهند. هرچه تبلیغات این افراد موثر واقع شود و فروش اتفاق بیفتد درآمد آنها نیز افزایش خواهد یافت.

zpoypvhlygmy.jpeg


 

۳. مشتریان

مشتریان و خرید آنها در واقع دست آورد بازاریابی وابسته است. بازاریابان فعال در این حوزه محصولات مورد نظر خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی، بلاگ و وب‌سایت‌ها با مشتریان به اشتراک می‌گذارند.

پس از خرید مشتری، فروشنده و شرکت وابسته سود را تقسیم می‌کنند. در روش بازاریابی وابسته ممکن است خریدار از سیستم بازاریابی وابسته آگاه باشد یعنی بداند که شرکت در حال تبلیغ محصول شرکت دیگری است. در برخی از موارد نیز مشتریان از این سیستم آگاه نیستند در واقع تصور می کنند که در حال خرید از فروشنده بصورت مستقیم هست

روشهای انجام بازاریابی وابسته

پایه و اساس بازاریابی وابسته درگیر کردن مخاطبان هدف و تبلیغ محصولات مرتبط برای آنها است. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. چندین کانال بازاریابی مختلف وجود دارند که شما می توانید برای راه اندازی بازاریابی وابسته خود از آنها استفاده کنید.

همکاری با اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها افرادی هستند که با تکیه بر اطلاعاتی که دارد محتواهای مشخصی را تولید می‌کند. این محتواها باعث می‌شود تا افراد بسیاری آنها را دنبال کنند. این افراد در موقعیت عالی برای بهره مندی از بازاریابی وابسته قرار دارد. کیفیت محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کاری خود را برای دنبال کنندگان خود تبلیغ کنند و مصرف کنندگان را به سمت استفاده از این محصولات سوق دهند. بیشتر اینفلوئنسرها در اینستاگرام فعالیت می‌کنند و بیشتر از طریق تولید محتوای ویدئویی به تبلیغ محصولات مرتبط با حوزه کاری خود می‎پردازند

n45gwvnjrj3q.jpeg


 

تولید کنندگان محتوا

وبلاگ نویسان افراد هستند که با توانایی سئو در موتورهای جستجو قابلیت جذب مشتریان هدف شما را دارند. این افراد با انتخاب محصولات پرفروش در مورد آنها اطلاعات جامعهیجمع آوری کرده و با نوشتن مقاله‌های مفید و کاربردی مطابق با نیاز مخاطبان و سئو کردن آنها به بازدید وب سایت شما و فروش محصولات‌تان کمک می‌کنند.

روش بازاریابی وابسته مخصوصاً برای افزایش ترافیک وب سایت به طرز ویژه‌ای پاسخگو خواهد بود.‌

بازاریابی ایمیلی

یک روش معتبر برای کسب درآمد از طریق بازاریابی‌های وابسته است. بسیاری از شرکت‌های وابسته از این روش برای بازاریابی خود استفاده می‌کنند. تنها کافیست یک لیست معتبر از مخاطبان هدف خود را تهیه کنید. این لیست باید مرتبا به روز رسانی شود. و شامل افرادی باشد که تمایل به خرید محصول مورد نظر داشته باشند. سپس بر اساس برنامه زمانبندی مشخص ایمیل‌های مناسبی را حاوی تیتر و محتوای مورد نظر برای این افراد ارسال کنید و آنها را برای انجام خرید یا هر کار دیگر مدنظر فروشنده تشویق کنید.

سایت‌های رسانه‌ای

وبسایت‌های رسانه‌ای، سایت‌هایی هستند که به منظور ایجاد بازدید بسیار زیاد در هر زمان طراحی شده‌اند. این وب سایت‌ها بر کسب مخاطبان میلیونی تمرکز دارد و بر اساس بنرها یا پیوندهای وابسته متنی فعالیت می‌کند. با استفاده از این روش محصول مورد نظر شما را به شکل قابل توجهی در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد و در نتیجه نرخ تبدیل سایت فروش به خوبی افزایش یافته و درآمد بالای هم برای فروشنده و هم برای شرکت فعال در بازاریابی وابسته به دست خواهد آمد

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید