پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

5 ترفندجدیدبرای افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام

Nazari-skygate 2 سال پیش

یک مورد  بسیار مهم و اساسی در رتبه‌بندی پست‌ها در تحلیل‌های اینستاگرام نرخ تعامل است.  بنابراین اکثر افراد می‌خواهند  صفحه و پست‌هایشان بازدید بسیاری داشته باشد و درنتیجه لایک و کامنت بیشتری دریافت کنند. برای در نظر گرفتن یک فاکتور ثابت برای موفقیت پست‌ها در بین مخاطبان، نرخ تعامل یا engagement rate در نظر گرفته شده است.

 

این نرخ در واقع میزان محبوبیت و مورد اقبال قرار گرفتن آن پست در بین مخاطبان را نشان می‌دهد. اما اینکه تا چه حد کاربران با این پست ارتباط برقرار کرده‌اند و لایک و کامنت بیشتری به آن داده‌اند اهمیت زیادی دارد. به همین خاطر در این مقاله به یکسری از معیارهای تعامل در پست اینستاگرام و تعامل‌های آسیب‌رسان که باعث افت پیج می‌شود، پرداخته شده است.

6ITgZCxMkphSDy5xYVycsetOvHT1wVCL5kqwPvnd.webp

راهکاری برای افزایش تعامل در پست اینستاگرام

تعامل عامل اصلی رشد در اینستاگرام است اما روش‌های زیادی برای تعامل وجود دارد که ممکن است از آن مطلع نباشید. همه می‌دانند لایک، کامنت، شیر و سیو در تعامل پست اینستاگرام بسیار مهم است اما همه نمیدانند که:

1- کلید کردن روی کلمه More در کپشن

2- روشن کردن نوتیفیکیشن پیج

3-صرف زمان روی هر پست که می‌تواند برای رفتن پست به اکسپلور بسیار کمک کننده باشد(30 ثانیه برای پست‌های گرافیکی و حداقل 2 بار دیده شدن ویدئوها)

4- برگشتن کاربر به پست بعد از سیو کردن آن

5- به اشتراک گذاشتن پست‎‌ها در استوری مخاطب

می‌تواند عوامل بسیار مهم برای رشد تعامل پیج و به اکسپلور رفتن پست شود. اما یکسری رفتارها نیز که جزو تعامل به حساب می‌آیند اما بسیار مخرب است و میتواند بازدید پیج شما را بسیار پایین بیاورد و ممکن است کسی تا به حال به شما نگفته باشد که در ادامه مطلب 6 مورد از آن را به شما ارائه خواهیم داد.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

در این صفحه بروزترین اخبار و اطلاعات و آموزش در رابطه با شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، لایکی و... ارائه می‌شود تا مخاطبان در کمترین زمان ممکن بتوانند به رشد بهتری در حوزه کسب و کارخود برسند.