پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

سئو داخلی چیست؟

SEOLearn 1 سال پیش

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی یا On Page SEO به مجموعه کارهایی میگویند که شما داخل سایتتان انجام میدهید تا سایت را برای موتور های جستجوی گوگل بهینه سازی کنید. سئو داخلی یکی از مهم ترین موضوعات سئو هست که باید آن را انجام بدهیم وگرنه نباید انتظار رسیدن به صفحات اول گوگل را داشته باشیم.

تنها راه برای درک تکنیک های سئو داخلی، درک مفهوم سئو داخلی است. سئو داخلی یا on-page seo فرآیند بهینه سازی ساختار و محتوای وب سایت شما است. هدف از این نوع بهینه سازی این است که بتوانیم زبان سایت را برای موتورهای جستجو دوست داشته باشیم و یا خزنده کردن صفحات سایت خود را توسط خزنده های موتورهای جستجو بسیار آسان کنیم.

برای درک بهتر این مفهوم، اجازه دهید یک ساختار کلی در ذهن شما ایجاد کنم. بهینه سازی داخلی شامل موارد بسیار مهم زیر است:

  • عنوان صفحه (تگ H1)
  • توضیحات متا
  • متن محتوا
  • وضعیت لینک سازی های داخلی
  • تگ های صفحه (H1, H2, H3 ,…)
  • کلمات کلیدی
  • تجربه ی کاربر (ux)
  • URL

اهمیت سئو داخلی!

سئو داخلی اهمیت خیلی بالایی دارد، سئو داخلی هرچقدر بهتر انجام شود آینده سایت شما بهتر خواهد بود.

به نظر شما درآمد گوگل از کجاست؟ منبع اصلی درآمد گوگل از تبلیغات میباشد. آخرین آمار بدست آمده از درآمد گوکل در سه ماه بیشتر از سی میلیارد دلار! برای اینکه درآمد گوگل افزایش بیابد باید کاربران بیشتری داشته باشد یا نرخ قیمت تبلیغات را بالا ببرد.

مطلب پیشنهادی: سندباکس گوگل چیست؟

چرا میگویم سئو داخلی مهم است؟

شما فرض کنید کاربری داخل گوگل چیزی را سرچ میکند و به یک محتوای بی کیفیت یا یک سایت داغون برخورد میکند. حالا این اتفاق چندین بار بیافتد، کاربر دیگه تجربه بدی را از گوگل کسب کرده است و احتمال دارد دیگر از جستجوگر گوگل استفاده نکند. برای همین باید سئو داخلی کاملا درست باشد تا گوگل بتواند به سایت شما اعتماد کند و به کاربران نشان بدهد.

همه چیز از داخل یک سایت شروع میشود!

چرا این جمله را گفتم؟ زمانی که کاربر وارد سایت شما میشود تنها چیزی که میبیند سایت شماست، پس باید سایت شما از هر نظر بهینه باشد تا کاربر از سایت شما راضی باشد و باز هم به سایت شما باز گردد. اگر سئو داخلی را درست انجام ندهید هرچقدر برای رپورتاژ آگهی و سئو خارجی سایت هزینه کنید به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید. پس باید جوری سئو داخلی را بچینید که تمامی کاربران سایت از شما راضی باشند تا روند پیشرفت سئو سایت شما با موفیقت پیشرفت کند.

ادامه مقاله در سئو لرن 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

آموزش سئو بصورت حرفه ای و تخصصی