پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

سندباکس گوگل چیست؟

SEOLearn 1 سال پیش

سندباکس گوگل چیست؟ Google Sandbox

سندباکس گوگل برای دامنه هایی است که تازه در یک سایت راه اندازی میشوند و به گوگل معرفی میشود. موتورهای جستجوی حضرت گوگل این دامنه را یک الی سه ماه حتی بعضی اوقات تا چهار ماه در سندباکس قرار میدهد تا ببیند کیفیت محتوای شما چگونه است؟ شما در این زمان باید هرروز محتوای با کیفیت داخل سایت منتشر کنید و سئو داخلی رو به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در واقع سندباکس گوگل برای سایت های اسپم ساخته شده است تا سایت ها اسپم را تشخیص دهد و به آن ها اصلا رتبه ندهد.

sqaGpgkTEpbSI1O2cWdlSMq4tO2hnGFw5UyBG7HK.jpg

سندباکس گوگل یا جعبه شنی؟

سندباکس در زبان انگلیسی به جعبه های پر شن چوبی گفته میشود که بچه های خردسال در داخل آن جعبه بازی میکنند. در واقع گوگل سایت های نوپا را در جعبه شنی می اندازد تا در آنجا بازی کنند و خود نیز برآنها نظارت کند و سایت هایی که قصد دور زدن قوانین گوگل را دارند یا همان سایت های اسپم هستند را رتبه ندهد.

سندباکس گوگل از کی شروع شد؟

در اوایل سال 2004 با تغییرات اساسی در الگوریتم های گوگل افتتاح شد. هدف جلوگیری از گسترش سایت های اسپم هست. با وجود Sandbox گوگل دیگر نمیتوانیم استراتژی های جدید را تست کنیم و الگوریتم های گوگل را فریت دهیم.

چگونه از سندباکس گوگل خارج شویم؟

الگوریتم سندباکس فقط یک نوع دستورالعمل مشخص دارد که تمامی سایت های تازه تاسیس شده باید از قوانین سندباکس گوگل پیروی کنند یعنی هرروز محتوای قوی تولید کنند و لینک سازی داخلی را به درستی انجام دهند تا نمره قابل قبولی از سندباکس گوگل بگیرند و از آن خارج شوند وگرنه در سندباکس باقی می مانند.

در گذشته برای اینکه سایت ها سریعتر ایندکس شوند و از سندباکس خارج بشوند مهندسان سئو می آمدند از سئو کلاه سیاه استفاده می کردند و سریعا ایندکس می شدند و به رتبه های برتر گوگل خودشان را میرساندند ولی با آمدن سندباکس گوگل دیگر این مسئله اتفاق نمی افتد و تمامی مدیر وب سایت ها در صورتی می توانند به سایتشان امیدوار باشند که سایتشان از سندباکس گوگل خارج شود و کاملا قانونی عمل کنند.

ادامه مقاله در سئو لرن 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

آموزش سئو بصورت حرفه ای و تخصصی