پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

سایت ساز و معیاب و مزایای آن

arghavan18 2 سال پیش

 

سایت ساز پل ورود شما به دنیای دیجیتال است. همه ما می‌دانیم که راه اندازی یک کسب و کار دیجیتال بدون حضور وب‌سایت از اعتبار کافی برخوردار نیست. اگر می‌خواهید در فضای دیجیتال موفق عمل کنید، حتماً باید از ابزار وب‌سایت بهره ببرید. اما مشکل اینجاست که ساختن یک وب‌سایت، کاری تخصصی است که نیازمند دانش و تجربه زیادی است.

به همین علت بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک ترجیح می‌دهند تا از ابزار ساده تری مانند شبکه‌های اجتماعی برای حضور خود در فضای دیجیتال استفاده کنند. اما دیر یا زود متوجه خواهند شد که بدون وب‌سایت نمی‌توان به اهداف مد نظر خود رسید. ابزار وب‌سایت ساز برای کمک به چنین افرادی تولید شده است.برای استخدام دورکاری بومران میتوانید با ما همراه باشید.


 

ابزار سایت ساز چیست؟

سایت ساز یک برنامه یا پلتفرم است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا به سهولت سایت ایجاد کنید.

از طریق این ابزار بخشی از فضای وب با یک آدرس مشخص به کسب و کار شما اختصاص خواهد یافت. شما می‌توانید از این فضا در راستای تحقق اهداف کسب و کار خود استفاده کنید. در این ابزار قالب‌های آماده مختلفی برای طراحی وب‌سایت وجود دارد. به علاوه قابلیت ایجاد طراحی‌های منحصر به فرد نیز در اکثر این نرم‌افزارها در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید تنها با استفاده از کشیدن المان‌های مختلف به درون این قالب وب‌سایت خود را به شکل دلخواه طراحی کنید.برای مشاور دیجیتال مارکتینگ رایگان با ما تماس بگیرید.

مزایای استفاده از سایت ساز ها

نیازی به کد نویسی ندارد

آنچه مشخص است بسیاری از افراد توانایی کدنویسی ندارند. همین موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از ما هرگز به فکر طراحی وب‌سایت نباشیم. اما جالب است بزنید ابزار وب‌سایت ساز این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بدون نیاز به دانش فنی خاصی تنها با استفاده از مهارت‌های ICDL وب‌سایت خود را ایجاد کنید. طراحی سایت خود را به سایت فریلنسری بومران بسپارید و برای شروع کلیک کنید.

073dqtmy8mui.jpeg


 

داشتن وب سایت با سرعت بالا

برای طراحی یک وب‌سایت توسط ابزار وب‌سایت ساز نیازمند صرف زمان زیادی نیستید. وجود قالب‌های آماده در این ابزار به شما کمک می‌کند تا به سرعت قالب متناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنید. در مرحله بعدی کافیست با استفاده از المان‌های محتوایی این قالب را پر کنید. هرچه المان‌های محتوایی شما جذاب‌تر باشد، وب‌سایت شما بیشتر دیده خواهد شد.

به طراحی گرافیک نیاز ندارد

یکی دیگر از نگرانی‌های افراد برای طراحی وب‌سایت مهارت‌های گرافیکی است. برای ایجاد وب‌سایت در این ابزار نیاز نیست تا درک تخصصی هنری داشته باشید. یا مهارت‌های فتوشاپ یا تایپوگرافی را بلد باشید. طرح های از پیش آماده شده وب‌سایت ساز برای همین منظور ایجاد شدند. شما تنها می‌توانید با یک انتخاب یک طرح مشخص جلوه‌های گرافیکی فوق العاده‌ای برای وب‌سایت خود ایجاد کنید.

kotzdlxnif2d.jpeg


 


 

استفاده از قالب آماده

استفاده از قالب‌های آماده این نگرانی را ایجاد می‌کند که وب‌سایت تولید شده با سایر وب‌سایت‌های موجود در فضای وب مشابه باشد. اما نگران نباشید وب‌سایت سازها امکاناتی را برای شما فراهم می‌کند تا یک وب‌سایت کاملا متمایز از افراد دیگر تولید کنید. داشتن ویژگی‌های از قبیل طرح‌های از پیش آماده شده متعدد، عناصر طراحی جذاب و کاربر پسند و امکان شخصی سازی محتوا توسط خود شما باعث می‌شود تا وب‌سایتی با ویژگی‌های منحصر به فرد بر روی فضای وب ایجاد شود.

معایب استفاده از سایت ساز ها

انتخاب طرح ها با محدودیت

این محدودیت، بیشتر برای افرادی که دارای دانش فنی طراحی وب‌سایت هستند وجود دارد. این افراد نیاز دارند تا آزادی‌های بیشتری برای پیاده سازی طرح‌های مدنظر خود در روی وب‌سایت داشته باشند. اما وب‌سایت سازها برای ایجاد طرح‌های مختلف و پیشرفته تر محدودیت‌هایی دارد. به علاوه استفاده از وب‌سایت‌های طراحی شده با وب‌سایت ساز باعث می‌شود تا شما همیشه بر کدهای نوشته شده بر صفحات خود کنترل کافی را نداشته باشید.

عملکرد محدود صفحات

به هر حال ساخت وب‌سایت با این ابزار محدودیت‌هایی را نیز به دنبال دارد. برنامه ارائه شده ممکن است تعداد محدودی از صفحات را برای وب‌سایت شما ارائه دهد. برای ایجاد درگاه‌های تجارت الکترونیک گزینه‌های محدودی را در اختیار شما قرار می‌دهد و این از قابلیت پاسخگویی شما می‌کاهد.

این نکته برای کسب و کارهایی که برنامه پیشرفت فوق‌العاده‌ای دارند، بسیار مهم است. اگر قصد دارید کسب و کار خود را به سرعت گسترش دهید و یا آن را بزرگتر کنید از وب‌سایت سازهایی استفاده کنید که قابلیت‌های بیشتری را به شما ارائه دهد.

معرفی نرم‌افزار های سایت ساز

WordPress.org

Web.com

Wix

Constant Contact Website Builder

Gator by HostGator

Zyro

Domain.com

BigCommerce

Shopify

WordPress.com

Weebly

Squarespace

Dreamhost Website Builder

GoDaddy Website Builder

1 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید
Mohamad 2 سال پیش

برای اکثر کسب و کارها (شرکت ها، فروشگاه ها، وبسایت های خبری) سایت ساز به نظر من بهتره و تمام امکانات لازم رو در اختیار شما قرار میده. شرکتهای بزرگی در دنیا هستند که از سایت سازها برای کسب و کار خودشون استفاده می کنند. بنابراین اصلا سایت سازهایی مثل وردپرس رو دست کم نگیرید.