پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

مشکلات کنیبالیزیشن و موبایل ریسپانسیو

dmavid 3 سال پیش

در اواسط سپتامبر مشکلاتی در مورد کنیبالیزیشن cannibalization و موبایل ریسپانسیو Mobile responsive تعدادی از سایت ها از سوی گوگل دیده شده بود که در این مورد گوگل اخبار را مبنی بر تلاش برای حل این مشکلات اعلام کرده است.آژانس بازاریابی دیجیتال آوید را در ادامه برای این خبر داغ دنبال کنید.

گوگل اعلام کرده است که در مورد مشکلاتی که در زمینه کنونیکال و موبایل فرندلی بودن از سوی گوگل ایجاد شده است نیاز به اقدامی از سوی وب مستران نیست و گوگل این موارد را برطرف خواهد کرد. در چند هفته اخیر وب مستران و متخصصان سئو شاهد دریافت عدم ایندکس شدن صفحات urls وب سایت در سرچ کنسول بودند.

مشکلاتی در مورد کنیبالیزیشن و نمایش درست موبایل فرندلی بودن نیز وجود داشت. این مشکلات حدود ۲۲ و ۲۳ سپتامبر بیشتر مشاهده شده بود در حالی که سئو شاهد تغییرات بزرگی در نتایج موتورهای جستجو خواهد بود.

اطلاع رسانی گوگل در مورد رفع مشکلات

گوگل در تویتر اعلام کرد که در تلاش است تا مشکل ایندکس نشدن اخیر را در تعدادی از url ها حل کند. یکی مشکل کنونیکال که به معنی وجود محتوای تکراری در وب سایت و ایندکس کردن آنها و دیگری موبایل ریسپانسیو که چگونه قرار است گوگل محتوای تکراری را مدیریت و شناسایی کند که در این مورد ممکن است صفحات تکراری با ادرسهای یکسان ایندکس نشوند. از  مشاوره رایگان آنلاین مارکتینگ ما نیز میتوانید بهره مند شوید.

مشکلات موبایل فرندلی بودن و کنونیکال

در تعدادی از صفحات مشکلات ایندکس نشدن وجود داشت و یا صفحاتی قبلا ایندکس شده بودند و مشکل ریسپانسیو نبودن داشتند که این موضوع هنوز از سوی گوگل حل نشده است. گوگل اضافه کرد صفحاتی که دارای محتواهای تکراری هستند مشکل ایندکس شدن دارند و آدرس سایت یکی از صفحات را به عنوان محتوای تکراری نشان دهد.

به طور خلاصه به نظر می رسید که در بعضی موارد گوگل یک URL کاملاً اشتباه برای یک صفحه در نظر میگیرد و یا آن صفحه را در فهرست خود نمایش نمی دهد.

خبر رسانی گوگل:

گوگل در این مورد گفت که بروز رسانی این مسائل ممکن است روزها طول بکشد اما بسیاری از URL ها مورد بازبینی قرار گرفته و برای پردازش بیشتر به سرعت روی آنها کار خواهد شد. این موارد به خصوص مشکلات کنونیکال از ۲۰ سپتامبر بیشتر مشاهده شد اما چند روز بعد از آن گوگل url های زیادی را مورد بررسی قرار داد.

گوگل گفت که بحث نمایش صفحات در تلفن همراه ، تقریباً 0.2٪ از شاخص را تحت تأثیر قرار داده است و حدود 1/4 از این URL ها را بازیابی کرده و بررسی مجدد آنها را با سرعت بیشتری انجام خواهد داد

.برای بهره مندی از پکیج بازاریابی دیجیتال آوید از وب سایت ما دیدن نمایی

2 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید
Alireza 3 سال پیش
لطفا اگه میشه باز هم از اخبار مرتبط با حوزه طراحی وب سایت و وبمسترینگ بزارین
M-R 3 سال پیش
مهندس من که از نوشتت چیزی نفهمیدم

آخرین پست های من
چک لیست تولید محتوا 3 سال پیش چک لیست سئو آن پیج 3 سال پیش چک لیست سئو پایه 3 سال پیش اینستاگرام مارکتینگ 3 سال پیش