پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

ابزار های تحلیل اینستاگرام

boomrun_platform 3 سال پیش

اینستاگرام یکی از قدرتمندترین شبکه‌های اجتماعی است. شناخت نحوه عملکرد و تحلیل درست اینستاگرام به پیشرفت کسب‌وکارها کمک می‌کند. به خصوص آن‌هایی که در این شبکه اجتماعی، صفحات بیزینس دارند.
در این مقاله چند ابزارهای تحلیل اینستاگرام را معرفی می‌کنیم.با سایت فریلنسری دورکار  بومران همراه باشید.

1. Union Metrix

 

Union Metrics یکی از ابزارهای تحلیل اینستاگرام است که امکان یک ماه بررسی رایگان صفحه‌ی اینستاگرام را در اختیار شما قرار می‌دهد. این بررسی به شما می‌گوید کدام هشتگ باعث افزایش تعامل(Engagement) شما می‌شود. همچنین می‌گوید کدام پست‌ها به بهترین وجه با مخاطبان شما ارتباط برقرار کرده‌اند.
یونیون متریکس اطلاعات اینکه فالورهای شما چه زمانی از اینستاگرام استفاده می‌کنند را هم در اختیارتان می‌گذارد.

این ابزار تنها 30 روز اجازه تجزیه و تحلیل رایگان را به شما می‌دهد. با این حال، یک گزینه مفید، برای نگاهی به عملکرد کوتاه مدت شما است. از این طریق می‌توانید به سرعت یاد بگیرید چگونه معیارهای خود را بهبود ببخشید.
ضمناً باید گفت که خوشبختانه این ابزار در ایران نیازی به فیلترشکن ندارد.

2. Crowdfire

 

Crowdfire ابزار مناسبی برای زمانبندی انتشار پست‌ها است. همچنین عملکرد مارکترها را اندازه‌گیری می‌کند تا بتوانند، نام تجاری خود را ردیابی کنند. مارکترها با کمک این ابزار می‌توانند محتوای مربوط به کسب‌وکار خود را در سراسر اینترنت جستجو کنند. این نرم‌افزار مقالات و تصاویر را از وب سایت‌های دیگر پیشنهاد می‌دهد؛ اینگونه به دیجیتال مارکترها کمک می‌کند که چه محتوایی را در استراتژی اینستاگرام خود بگنجانند.
داشتن استراتژی قوی برای گسترش کسب‌وکار لازم است.

ابزار تجزیه و تحلیل Crowdfire داده‌های اینستاگرام شما را در چندین نمودار کاربر پسند نمایش می‌دهد. همچنین تعدادی از معیارهای پیشرفته را مد نظر قرار می‌دهند.
این معیارها به شما نشان می‌دهند عملکرد شما در مدت زمان طولانی چگونه بوده است.

3. SocialBakers

این ابزار ممکن است که جذابترین ابزار این لیست نباشد! اما علاوه بر اطلاعات مهمی که در اختیار شما قرار می‌دهد، برای استفاده از آن نیازی به فیلتر شکن ندارید.
سوشیال بیکرز اطلاعاتی مانند: مورد پسندترین پست‌های شما، بیشترین اظهار نظرها، و سایر قسمت‌های عملکردی شما را نشان می‌دهد.

ضمناً Socialbakers گزارشی از اینستاگرام ارائه می‌دهد، که حساب اینستاگرام شخصی شما را با رقبای شما مقایسه می‌کند. اینگونه متوجه می‌شوید در چه قسمتی از بازار رقابتی کسب‌وکار خود قرار دارید. آنگاه به راحتی تصمیم می‌گیرید چه کاری می‌توانید برای بهبود آن انجام دهید.

4. Squarelovin

 

Squarelovin از دیگر ابزارهای رایگان Insight اینستاگرام است. این ابزار تجزیه و تحلیل درستی در اختیارتان قرار می‌دهد. اینگونه بیشتر اطلاعاتی که برای پیشرفت خود در طول سال نیاز دارید را برایتان فراهم می‌آورد. مثلاً، می‌توانید یک تحلیل ماهانه -از نظر زمانی- در پست‌های خود یا تاریخچه ارسال‌های خود به دست آورید. تحلیل شما می‌تواند بر اساس ماه، روز یا حتی ساعت باشد.

علاوه بر این، این ابزار بینش‌هایی را در مورد علایق فالورهای شما در اختیارتان می‌گذارد. با این اطلاعات می‌توانید برای چگونگی سوق دادن بیشترشان به سمت خودتان برنامه‌ریزی کنید. حتی می‌توانید بهترین زمان را برای منتشر کردن پست‌های خود را انتخاب کنید. کافی است به اینکه طرفداران شما چه زمانی در اینستاگرام فعالیت دارند، توجه کنید.

5. Pixlee

پیکسلی توسط Kenneth Cole, Sonos, و بسیاری دیگر از برندهای بزرگ دنیا استفاده می‌شود. این ابزار قوی رایگان است و امکانات فوق‌العاده‌ای دارد. با استفاده از پیکسلی شما می‌توانید گزارش‌های اشتراکی ایجاد کنید؛ گزارش‌هایی که با تمام اعضای تیم بازاریابی خود به اشتراک بگذارید.

این ابزار کمک می‌کند که معیارهای مورد نظرتان را تجزیه و تحلیل کنید. اینگونه می‌فهمید چگونه تعامل و درگیری بیشتری را از سوی کاربران جذب کنید. همچنین دنبال‌کننده‌های جدیدی را به سمت خود می‌کشانید. علاوه بر این، پیکسلی به شما کمک می‌کند برای تبلیغات خود اینفلوئنسر مناسب یا طرفداران تاثیرگذار برند خود را پیدا کنید؛ بنابراین می‌توانید کمپین‌های مؤثرتر و موفق‌تری را ایجاد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران از وب سایت ما دیدن کنید.

Simply Measured.۶

این ابزار تحلیل اینستاگرام را به صورت رایگان میتوانید برای تحلیل و آنالیز از آن بهره مند شوید. این ابزار اطلاعات دقیی و مفیدی را در اختیار شما در زمینه  فعالیت فالورها و پستها  قرار میدهد. یکی از بهترین ویژگیهای این ابزار آنالیز قدرتمند تحلیل و بررسی استوریهای پیج استوری اینستاگرام میباشد.

Simply Measured از نحوه تعامل کاربران اطلاعاتی را نشان میدهد که  عبارتند از تعداد پست هایی که فالورها ذخیره کردند، تعداد افرادی که استوری را ریپلای کردند story replies ، تعداد دفاتی که فالورها برای دیدن استوری بعدی استوری قبلی را رد کردند Taps Forward،تعداد دفعاتی که کاربران استوری اول را چند بار یک استوری را از اول مشاهده کردند Taps Back و  همچنین تعداد فالورهایی که از بخش استوری خارج شدند Exits.

با توجه به آمار و ارقامی که این ابزار در اختیار شما قرار میدهد میتوانید میزان رشد و پیشرفت و روند کاری خود را مورد بررسی قرار دهید.البته علاوه بر این از Simply Measured برای تحلیل کسب و کار صفحه پیج اینستاگرام خود موارد دیگری مانند هشتک ها، تعداد ویدیوهای مشاهده شده و تعداد کم و زیاد شدن فالورها نیز میتوانید استفاده کنید.

Minter.io .۷

توسط این ابزار میتوانید برنامه ریزی دقیق تری برای روند کاری پیج خود داشته باشید.این ابزار به صورت مجزا عملکرد پستهای سایت را مورد بررسی قرار میدهد و نرخ تعامل آنها را نیز نشان میدهد.

با Minter.io تعداد لایک و کامنت پستها را نشان میدهد و با این اطلاعات میتوانید متوجه شوید که تعداد پستهایی که به صورت روزانه و یا هفتگی منتشر میکنید کافی است یا خیر.با استفاده از این ابزار تحلیل اینستاگرام میتوانید فعالیت فالورهای خود را مشاهده کنید مانند اینکه آنها بیشتر در چه زمانهایی فعالیت دارند تا بدانید چه ساعتی بهتر است تا پستهای خود را منتشر کنید.

اگر میزان فعالیت پیج از فعالیت فالورها کمتر باشد این ابزار به شما نشان میدهد که برای  عقب نماندن از رقبا بهتر است که پست های بیشتری را منتشر کنید.

Hootsuite Analytics. ۸

این ابزار از دیگر ابزارهای تحلیل اینستاگرام است که با نمایش اطلاعات مفید به شکل نمودار و گراف به عملکرد بهتر پیج کمک شایانی میکند. با این ابزار قدرتمند میتوان به اطلاعات ماهای قبل پیج دسترسی داشت. همچنین میتون واکنش فالورها را نسبت به پستها مورد بررسی قرار داد تا در صورت مشاهده عملکرد منفی برای بهبود بخشیدن فعالیت در پیج برنامه ریزی کرد.

از دیگر مزایای ابزار Hootsuite نرخ تعامل کاربران پیچ و آنالیز و بررسی کلمات کلیدی حوزه کسب و کار شما است.  این ابزار ارقام و اطلاعاتی به صورت گرفیک از فالورها و یا محتواهای ارسال شده را ارائه میدهد و بر اساس آن میتوان محتوای مفید و کاربر پسند را انتشار کرد.  از دیگر ویژگیهای این ابزار مفید این است به صورت زمان بندی و خودکار میتواند پستهای پیج را منتشر کند. نکته قابل ذکر این است که برای دسترسی داشتن به امکانات بیشتر و و پیشرفته تر میتوان هزینه کرد.

برای مشاهده لیست خدمات بازاریابی دیجیتال بومران از وب سایت ما دیدن نمایید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید