پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

معرفی ابزار ماز و کاربردهای آن

dmavid 3 سال پیش

  ابزار ماز   یک ابزار بسیار کاربردی  و مهم است تا برای تحلیل و بررسی سایت، کیفیت لینک های یک وبسایت  و همچنین تحلیل و بررسی میزان سختی  و آسانی کلمات کلیدی حوزه کاری در نتایج موتورهای جستجو گوگل از آن استفاده کنند.همراه با آژانس بازاریابی دیجیتال آوید با معرفی ابزار ماز و مهمترین شاخص های این ابزار با ما همراه باشید.

ماز

ابزار ماز دارای بخش های مختلف و همچنین امکانات متفاوت است که ع شبارتند از

افزونه MozBar

این افزونه یکی از پرکاربردترین افزونه های ماز است که با دانلود کردن و نصب روی مرورگر مورد استفاده قرار میگیرد. وقتی آدرس یک سایت را جستجو میکنید و  یا یک کلمه کلیدی را وارد میکنید این افزونه اطلاعات مختلفی را نشان میدهد مانند تعداد لینک، دامین اتوریتی و پیچ اتوریتی و ..

 ماز Insights ‌

در این قسمت برای بهبود بخشیدن  سئو سایت پیشنهاداتی نشان داده میشود که میتوانید آنها را مشاهده و مورد استفاده قرار دهید.

 Link Explorer 

کیفیت لینک های یک بسایت برای بهتر نمایش دادن موتورهای جستجو و داشتن رتبه و جایگاه از اهمیت زیادی برخوردار است. در کاوشگر لینک شما میتوانید لینک های یک سایت را مشاهده کنید و مورد بررسی قرار دهید چرا که لینکها نقش بسیار مهمی در سئو سایت شما دارند.

نکته قابل ذکر این است که توسط این ابزار ماز می توانید تعیین کنید که نتایج تحلیل برای یک صفحه خاص مورد نظر شما است یا برای کل یک دامنه نیاز به اطلاعات دارید.

 Domain Authority 

این قسمت میزان اعتبار دامنه که آدرس آن آن وارد شده را نمایش می دهد که این اعتبار از تعداد لینک ها و کیفیت لینک های که به این دامنه داده شده به دست می آید. میزانی که نمایش داده میشپد یک عددی بین 0 تا 100 میباشد که هر قدر این عدد بالا تر باشد، دامنه آن سایت دارای اعتبار بیشتری میباشد.

 Authority page 

بخش دیگر از ابزار ماز  پیج آتوریتی است که تا حدی به دامین اتوریتی شباهت دارد و تفاوت آن این است که میزان شاخصی که نمایش میدهد برای یک صفحه خاص از سایت یباشد. نکته مهم این است که ممکن است پیج از دامین اتوریتی آتوریتی بیشتر یا کمتر  باشد.

Linking domains 

تعداد کل دامنه هایی که به آن سایت لینک داده اند در این قسمت میتوانید مشاهده کنید.

Spam score

این داده  یکی از فاکتورهای مهم برای بررسی لینکها است به خصوص زمانی که شما وب سایتی را برای بک لینک در نظر گرفتید.عددی که در این قسمت نمایش داده میشود نشان دهنده میزان لینک های بد و بی کیفیت است که هر چقدر این عدد زیادتر باشد میزان بی کیفیتی لینکها را نمایش خواهد داد.

Fresh Web Explorer 

ابزار  دیگر جهت جستجوی برای  لینک سازی از تمام وبسایت این ابزار میباشد که توسط آن تمام منشن هایی که به وبسایت شما در تمام وب شده است قابل مشاهده میباشد.

می توانید یک به یک صفحات را مورد بررسی قرار دهید و در صورت داشتن دامین آتوریتی خوب برای بک لینک گرفتن از آن استفاده کنید.  از مشاوره رایگان آنلاین مارکتینگ ما نیز میتوانید بهره مند شوید.

 Keyword Explorer

همان طور که میدانید برای تولید محتوای وبسایت خود مهم ترین گزینه  انتخاب کلمات کلیدی حوزه کاری شما است. توسط این ابزار میتوانید کلمات کلیدی مناسب را استخراج کرده و آنها را به در موقع تولید محتوای وب سایت خود به کار ببرید.

برای استفاده از آن کشور مربوطه را انتخاب کرده و  کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد میکنید تا اطلاعات لازم در اختیار شما قرار بگیرد..

Difficulty

این شاخص که عدد آن توسط تحلیل و بررسی رقبای حوزه کاری شما در صفحات اول گوگل بدست می آید میزان سخت بودن کلمه کلیدی را نشان میدهد به این معنی که هر قدر میزان آن بیشتر باشد رتبه گرفتن کیورد مدنظر شما زمان بیشتری خواهد برد..

Organic Ctr

میزان نرخ کلیک کلمه کلیدی را به صورت ارگانیک نمایش می دهد. این عدد به طور میانگین از نرخ کلیک سایت هایی که دارای رتبه بالایی در موتورهای جستجو هستند نمایش داده میشود.هر قدر میزان آن به صد نزدیک تر باشد آن کلمه کلیدی دارای ارزش بیشتری خواهد بود و البته رتبه گرفتن نیز در آن سخت تر خواهد بود. 

Keyword suggestion

این ابزار مانند سایر ابزارهای حوزه دیجیتال مارکتینگ زمانی که کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد میکنید کیوردهای مشابه که توسط کاربران جستجو میشوند را نشان میدهد که علاوه بر میزان ارتباط آن با کیورد مربوطه، تعداد جستجوی ماهانه آن را نیز نشان میدهد که از آنها میتوانید برای تولید محتوای خود نیز استفاده کنید..

SERP analysis

در این بخش با وارد کردن  کلمه کلیدی تحلیلی از جزئیات صفحه اول گوگل برای شما نمایش داده میشود که علاوه بر مشاهده نتایج صفحه اول گوگل پیج اتوریتی و دامین اتوریتی را نیز مشاهده کنید.در اینجا میتوانید عملکرد رقبای خود را نیز مدنظر بگیرید.

Rank Tracker

این ابزار وضعیت رتبه گیری  سایت را در موتور های جستجو مورد بررسی قرار میدهد. اینکه کدام کلمه کلیدی شما رتبه آن افت کرده و یا رتبه آن رشد داشته است.داده های و بررسی هایی که توسط این ابزار نمایش داده میشود به صورت هفتگی میباشد.

برای مشاهده پکیج دیجیتال مارکتینگ آوید با ما تماس حاصل نمایید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید
مطالب بعدی
profile image
رنگ در html

tahlildadeh 3 سال پیش

profile image
چه بر سر تلویزیون های 3 بعدی آمد؟

مجله تکنولوژی مکعب 2 سال پیش

آخرین پست های من
چک لیست تولید محتوا 3 سال پیش چک لیست سئو آن پیج 3 سال پیش چک لیست سئو پایه 3 سال پیش اینستاگرام مارکتینگ 3 سال پیش