پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

برای امنیت وب سایت و سئو سایت در سال 2021 چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

nafas 2 سال پیش
امنیت وب سایت و سئو سایت

مشاغل آنلاین با جستجوی طبیعی رونق می گیرند - دلیل اینکه این مشاغل دائماً در سئو سرمایه گذاری می کنند. صرف نظر از اینکه چه مشاغلی برای ترافیک پرداخت شده هزینه می کنند، حضور در جستجوی ارگانیک بسیار سودآورتر است زیرا بازدید کننده داوطلبانه در جستجوی اصطلاحات مربوط به تجارت شما است.

علاوه بر این، جستجوی ارگانیک به کسب و کارها کمک می کند تا بدون سرمایه گذاری در تبلیغات یا کمپین های رسانه های اجتماعی، منجر به ایجاد مزایای بیشتری شوند که این امر هزینه های اضافی را کاهش می دهد و سود را به حداکثر می رساند.

بنابراین، برای راه اندازی یک تجارت آنلاین موفق، باید بدانید که چه چیزی در رتبه بندی وب سایت شما تأثیر می گذارد.

الگوریتم های موتور جستجو هنگام رتبه بندی یک وب سایت، فاکتورهای زیادی را در نظر می گیرند و بندرت آنها را برای دیگران فاش می کنند.

با این حال، در بیانیه اخیر، گوگل فاش کرد که SSL امنیت وب سایت را افزایش می دهد و بنابراین به عنوان یک عامل رتبه بندی در نظر گرفته می شود.

اکنون این یک افشاگری عظیم است زیرا این جمله را مستقیماً خود گوگل گفته است. با این اقدام، گوگل به وضوح تشویق مشاغل آنلاین برای افزایش امنیت وب سایت است.

هSSL چگونه به SEO کمک می کند؟

تأثیر SSL بر SEO سایت

اگر شما یک وب سایت دارید و از امنیت وب سایت خود تعجب می کنید، می توانید گواهی SSL رایگان دریافت کنید.

بسیاری از شرکت های میزبان هستند که SSL رایگان ارائه می دهند، اما پس از آن شما باید برنامه پرهزینه آنها را برای میزبانی وب سایت خود بگیرید تا SSL رایگان دریافت کنید.

همچنین باید هزینه سایر موارد ضروری امنیتی مانند Firewall ، Antivirus و Spam Experts را نیز در نظر بگیرید.

گواهینامه های SSL وب سایت شما را قادر می سازد بر اساس پروتکل HTTPS اجرا شود، که باعث می شود تبادل ارتباط امن باشد. از آنجا که پروتکل HTTPS ارتباط بین سرور و سرویس گیرنده را رمزگذاری می کند، از رهگیری مجرمان اینترنتی جلوگیری می کند.

علاوه بر این، SSL به SEO کمک می کند زیرا هدف همه الگوریتم های موتور جستجو ارائه تجربه کاربری برتر است. بنابراین، با افزایش جرایم اینترنتی، موتورهای جستجو مشاغل آنلاین را تشویق می کنند تا با رتبه بندی بالاتر، امنیت وب سایت را با SSL افزایش دهند.

همچنین، نصب یک گواهینامه SSL بر روی وب سرور به دلیل نشانه های امنیتی _ قفل سبز در نوار URL، به کاهش نرخ گزاف گویی وب سایت شما کمک می کند.

بنابراین، گواهینامه های SSL و SEO اکنون با یکدیگر متحد شده اند. این تصمیم عاقلانه ای است که امروزه گواهی SSL را برای وب سایت خود دریافت کنید.

برای اعتبار سنجی و امنیت بهتر، می توانید برای اعتبار بالاتر با گواهینامه پیشرفته SSL مانند گواهینامه تأیید سازمان (OV) SSL یا گواهینامه اعتبار سنجی گسترده (EV) SSL همراه باشید.

EV SSL

گواهی EV SSL مشروعیت کسب و کار شما را تأیید می کند و در واقع وجود دارد، در حالی که گواهی SSL OV تنها وجود سازمان شما را تأیید می کند.

حتی اگر در حال مرور کروم هستید، ممکن است متوجه اخطار ناامن صفحه شوید که به دلیل سایت HTTP اتفاق می افتد. بنابراین، این یک نشانه واضح است که شما به HTTPS در وب سایت خود نیاز دارید.

نشان داده شده است که 84٪ از کاربران در صورت مشاهده ناامن بودن داده های خود در وب سایت، سبد خرید را ترک می کنند، این نشان دهنده اهمیت HTTPS در وب سایت است.

سایتهای HTTPS در مقایسه با وب سایتهای HTTP سریع بارگیری می شوند.

سایر عوامل موثر بر امنیت وب و سئو سایت:

اکنون که قبلاً در مورد چگونگی بهبود امنیت وب سایت خود با SSL بحث کردیم، اجازه دهید در مورد برخی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر امنیت و سئوی وب سایت شما بیشتر بحث کنیم.

همه چیز درباره HTTPS

HTTPS

از زمانی که گوگل HTTPS را به عنوان یک عامل رتبه بندی اعلام کرد، به نظر می رسد مردم بین گواهینامه های SSL و HTTPS اشتباه گرفته شده اند.

اگر شما هم یکی از آنها هستید، پس باید بدانید که HTTPS یک پروتکل امنیتی است که جایگزین پروتکل HTTP می شود. این تنها زمانی امکان پذیر است که گواهی SSL را روی وب سرور خود نصب کنید.

هSSL علاوه بر افزایش امنیت وب سایت، به SEO کمک می کند و از انطباق با PCI پیروی می کند.

هPCI DSS به طور واضح نیاز به نصب وب سایت های پذیرش پرداخت آنلاین برای نصب گواهی SSL و اجرای آن بر روی HTTPS دارد. با رد و بدل شدن اطلاعات حساس مالی، نیاز به رمزگذاری بسیار زیاد است.

بررسی لینک های سایت

Link Building

اکثر مشاغل آنلاین، SEO خود را به مشاورانی واگذار می کنند که امیدوارند نتایج سریع داشته باشند، که ممکن است خطرناک باشد.

ارائه دهنده خدمات SEO شما می تواند از فنون SEO کلاه سیاه مانند بک لینک های هرزنامه استفاده کند تا موتورهای جستجو را فریب دهد. اگرچه این ممکن است در کوتاه مدت کار کند، اما به احتمال زیاد IP وب سایت شما در طولانی مدت در لیست سیاه قرار می گیرد. آخرین چیزی که موتورهای جستجو تحمل می کنند بک لینک های هرزنامه است.

بنابراین، مگر اینکه چیزی ارسال کنید که به زمان حساس باشد (مانند اخبار) برای رتبه بندی محتوای شما مدتی طول می کشد.

به این دلیل که الگوریتم Google برای ردیابی و رتبه بندی محتوای حساس به زمان در مجموعه ای متفاوت از پارامترها طراحی شده است.

در موارد دیگر، Google حداقل دو هفته طول می کشد تا محتوای جدیدی را در نتایج جستجو نشان دهد. این بازه زمانی ممکن است بسته به چندین عامل دیگر متفاوت باشد، اما باید بدانید که هیچ نتیجه فوری وجود ندارد.

سئو کلاه سفید روشی ایده آل برای ایجاد بک لینک با کیفیت بالا برای وب سایت شماست. برای اطمینان از اینکه این کار به روشی صحیح انجام شده است، باید از نزدیک در زمینه استراتژی ایجاد لینک با مشاور سئو کار کنید.

جلب اعتماد کاربران برای بازدید مجدد

جلب اعتماد کاربران برای بازدید مجدد

هنگامی که یک بازدید کننده از سایت شما بازدید می کند، شما می خواهید که وی مدت زمان بیشتری در آنجا بماند و بعداً از وب سایت شما بازدید مجدد کند _ این یک موفقیت است که تنها با جلب اعتماد بازدیدکنندگان شما حاصل می شود.

این کار را می توانید با افزایش امنیت وب سایت خود انجام دهید. بسته به اندازه و حجم تجارت خود می توانید از انواع مختلف گواهینامه های SSL استفاده کنید.

گواهینامه های OV SSL برای سازمان ها ایده آل هستند و وجود آنها را تأیید می کنند، که به اعتماد بیشتر کمک می کند.

به همین ترتیب، گواهینامه های EV SSL یک گام فراتر رفته و وجود و مشروعیت یک تجارت را تأیید می کنند و یک نوار سبز با نام شرکت و کد کوتاه کشور ارائه می دهند.

چگونه امنیت وب سایت بر رتبه بندی SEO تأثیر می گذارد؟

تأثیر امنیت وب سایت بر رتبه بندی SEO

اگر شما در حال برنامه ریزی یک استراتژی SEO هستید، پس توصیه می کنیم که شروع به خود بینی کنید. از خودتان بپرسید چه تجربه کاربری برتر ارائه می دهد _ امنیت، حقایق، کلمات کلیدی یا موارد دیگر.

همیشه به خاطر داشته باشید که Google و سایر SERP ها الگوریتم خود را تنها با هدف ارائه تجربه کاربری بهتر طراحی می کنند.

بنابراین، وب سایت هایی که اقدامات امنیتی قوی تری را اجرا می کنند و تمرکز خود را بر ارائه تجربه کاربری برتر می گذارند، دارای رتبه بندی بهتر هستند. یک وب سایت امن شما را یک گام جلوتر از رقبا قرار می دهد.

چگونه امنیت وب سایت و SEO را بهینه کنیم؟

بهینه سازی امنیت وب سایت و SEO

هSSL به عنوان ستون فقرات در گرفتن رتبه بالاتر کار می کند. چندین اقدامات امنیتی دیگر وجود دارد که شما باید آنها را اجرا کنید.

برای شروع، باید افزونه های امنیتی مطمئن را بارگیری کرده و پشتیبان گیری خودکار را پیکربندی کنید.

همچنین، شما باید سیستم مدیریت محتوای خود (CMS) ، طرح زمینه، فایروال، آنتی ویروس و پلاگین ها را به طور منظم به روز کنید.

سرانجام، باید افزونه ها و افزونه های شخص ثالث را محدود کنید زیرا ممکن است حاوی کد مخربی باشد.

نتیجه

- در حال حاضر، SEO و HTTPS باید همزمان در نظر گرفته شوند.

- اگر امنیت مشتری را نادیده بگیرید، وب سایت شما به دلیل رتبه بندی پایین، ROI پایین و سود کمتر، آسیب زیادی خواهد دید.

- بهتر است به زودی گواهی SSL برای سایت خود دریافت کنید که بلافاصله اطمینان مشتریان و بازدیدکنندگان را فراهم کند.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید