پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

۱۰ نکته برای ساختن یک تبلیغ گوگل ادز ایده آل

vdgi 2 سال پیش

همانطور که خود گوگل می گوید شما لازم نیست که وقت و زمان زیادی برای ساخت کمپین تبلیغ گوگل ادز بگذارید تا نتیجه خوبی بگیرید. اما حتی اگر شما بودجه تبلیغات گوگل ادوردز کمی هم داشته باشید می خواهید مطمئن شوید که پول شما هدر نرود یا حداقل اطمینان حاصل کنید که آدمهای درستی تبلیغ شما را کلیک می کنند. بنابراین برای اینکه مطمئن شوید چگونه تجارت شما به بازار هدف خود معرفی می شود، من به شما ۱۰ نکته را آموزش می دهم.

 

۱۰ نکته برای ساختن یک تبلیغ گوگل ادوردز خوب

۱- در تبلیغات گوگل ادز یک هدف مشخص داشته باشید

مهمترین قسمت هر استراتژیِ یک تبلیغ در گوگل ادوردز، داشتن هدف مشخص است. هدف هر کمپین ادوردز باید افزایش فروش باشد تا اینکه فقط آگاهی مشتریان از برند یا تجارت تبلیغ دهنده را بالا ببرد (معیار سنجش آگاهی از برند، برای سنجش بسیار سخت می باشد). پس این نکته را در نظر داشته باشید که تبلیغ دهنده باید بداند که می خواهد تعداد زیادی تماس داشته باشد، می خواهد مشتریانش بصورت آنلاین خرید کنند یا می خواهد فرم خاصی توسط بازدید‌کنندگان سایت پر شود. بنابراین قبل از شروع، هدف خود و نحوه‌ی اندازه‌گیری نتایج را مشخص کنید.

۲- زمانیکه که می‌خواهید نوشتار تبلیغ خود را کامل کنید بازار هدف خود را در ذهن داشته باشید

مطمئن شوید تبلیغ شما توجه بینندگان آن تبلیغ را جلب کند، علاقمندی مشتری را تحریک کنید، مشتری را متقاعد کنید که به محصول یا خدمات شما نیاز دارد و در نهایت مشتری را مجاب کنید که حرکتی که می خواهید را مانند کلیک کردن ، زنگ زدن یا فرم پر کردن را انجام دهد.

 

۱۰ نکته برای ساختن یک تبلیغ گوگل خوب

۳: هیچ‌وقت مشتری را گمراه نکنید

تبلیغ شما باید کاملا مطابق با صفحه فرود شما باشد. کلمات کلیدی شما باید هم در متن تبلیغ و هم در صفحه فرود استفاده شود. هیچ‌وقت بیننده را گمراه نکنید، مطمئن شوید هر گروه تبلیغ کاملآ مربوط به صفحه فرودی است که انتخاب کرده‌اید و چیزی را که در تبلیغ معرفی کرده‌اید در صفحه فرود نمایش داده خواهد شد.

۴: از بخش حذف کلمات غیر مربوط استفاده کنید

کلمات غیر مربوط کلماتی است که به تبلیغ شما ارتباطی ندارد. این کار به شما این اطمینان را می دهد که افراد غیر مربوط به تبلیغ شما، آن را کلیک نمی‌کنند. این کار ارزش تبلیغ شما و امتیاز آن را بالاتر می برد.

۵: تبلیغ خود را هدفمند کنید

هر سه حالت کلمات کاملا مشابه، جمله مشابه و کلمات شامل کلمات انتخابی را در استراتژی خود بکار ببرید.

بیشترین هزینه را برای کلماتی که عیناً شما می خواهید، پرداخت کنید و کمترین را برای جملاتی که از کلمات کلیدی شما استفاده کرده است بپردازید.

۶: استفاده کنندگان از موبایل را فراموش نکنید

مطمئن شوید که تبلیغ شما مناسب جستجوگرانی است که از موبایل استفاده می کنند. این کار به شما اجازه می دهد که کارهایی مانند تماس با شماره موبایل شما در تبلیغ استفاده شود تا فردی که از طریق جستجو در موبایل شما را پیدا کرده براحتی با شما تماس بگیرد.

ریسپانسیو کردن وب سایت و مناسب کردن ظاهر آن برای استفاده کنندگان موبایل باعث میشود تجربه جستجوگرانی که در موبایل خود، شما را پیدا می کنند و تعداد آنها بیش از ۵۰% کل جستجوگران است، تجربه لذت‌بخشی از صفحه فرود شما داشته باشند تا درصد موفقیت تبلیغ شما افزایش یابد.

۷: همیشه در حال اصلاح کمپین‌های خود باشید

از نوشتن تبلیغ، تا کلمات کلیدی که استفاده میکنید، عددی که هزینه می کنید، تا طراحی صفحه فرود خود را همیشه تغییر دهید تا به بهترین ترکیب برسید. ولی همیشه یکی یکی تغییرات را انجام دهید چون مثلاً اگر صفحه فرود خود را تغییر دهید و در همان زمان ۲۰ کلمه کلیدی جدید اضافه کنید نمی توانید بفهمید که تاثیر کدامیک روی تبلیغ شما بیشتر بوده است.

سعی و خطا و بازهم سعی خطا، شما فقط می توانید حدس بزنید که چه چیزی بهتر عمل میکند. بخاطر اینکه غیر ممکن است بتوان پیش بینی کرد که دقیقا بازار هدف شما چه نوشته و تبلیغی را جذاب و قابل اطمینان یافت می کند. بعضی وقت‌ها یک کلمه تمام تفاوت‌ها را در یک تبلیغ در گوگل ادز بوجود می آورد. برای گرفتن بهترین نتیجه چند نوع تبلیغ بسازید و همه را مشاهده کنید تا ببینید بیشترین نرخ بازدید به کلیک، کمترین هزینه و بیشترین تبدیل شدن به مشتری در کدامیک صورت میگیرد. به محض اینکه فهمیدید کدام تبلیغ کار میکند فقط آنهایی را که عملکرد بهتری داشتند نگه دارید و این پروسه را ادامه دهید.

۸: حتماً گل(هدف) برای حساب خود ست کنید

با تنظیم هدف برای تبلیغ ادوردز خود میتوانید ببینید کدام کی‌وردها(کلمات کلیدی) فروش بهتری برای شما آورده و میزان بازگشت سرمایه خود را می توانید محاسبه کنید. برای تجارت شما هدف ممکن است خرید اینترنتی، ثبت نام در وب سایت و یا تعداد زنگ باشد.بدون ست کردن هدف در گوگل ادوردز شما نمی توانید نتیجه کار بهترین کلمات کلیدی را ببینید و ست کردن هدف به شما این اجازه را می دهد که همیشه تبلیغ خود را بر اساس اعداد و ارقام بهتر کنید.(البته این کار برای وب سایتهای ایرانی مشکل ساز خواهد شد، برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید).

۹:کمپین‌های خود را بصورت روزانه تحت نظر داشته باشید

مدیریت روزانه کمپین‌ها ممکن است برای شما سخت و وقت گیر باشد ولی برای بهبود عملکرد تبلیغ ادوردز و رسیدن به بهترین نتیجه این کار را باید انجام دهید. انجام اصلاحات حداقل یک بار در هفته به شما کمک میکند تا حداقل کی وردهای غیر مربوط را حذف کنید.

شما می توانید در زمانی که کمپین تبلیغات گوگل ادوردز شما در حال اجرا می باشد تغییرات لازم مانند توقف بعضی از کلمات، حذف کلماتی که نسبت به بازدید، کلیک کمی دارند ، کم کردن هزینه کلماتی که به حداکثر بودجه کلیکی شما رسیده اند یا نوشتن یک تبلیغ جدید را انجام دهید.

شما همچنین در قسمت گزارش گوگل ادز تعداد جستجوی کلمات کلیدی می توانید متوجه شوید که کلماتی که کم جستجو شده اند کدامند و آنها را با کلمات جدید جایگزین کنید.

۱۰: استفاده از ری مارکتینگ گوگل ادز

اگر شما بتوانید ری مارکتینگ گوگل را در گوگل آنالیتیک درست ست کنید. گوگل با توجه به لیست نفراتی که از لیست شما دیدن کرده اند، می تواند آنها را دنبال کند و افرادی را که بیشتر امکان خرید از شما را دارند هدف بگیرد.

گوگل این اطلاعات را در تبلیغات ادوردز شما نیز استفاده می کند. این قسمتی از ادوردز است که تعداد زیادی آن را نمی دانند و در صورت دانستن آن شما به بیشترین بازده خواهید رسید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید