پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

4 چالشی که توسعه دهندگان آموزش موبایل با آن روبرو هستند و چگونگی غلبه بر آنها

nafas 3 سال پیش
7PMU1FOFGMx35wQHdv0iWbFx65g9o1XPFmNWuQ3R.jpg

امروزه تلفن های همراه شیوه یادگیری ما را تغییر می دهند. به لطف این دستگاه کوچک در جیب ما، اکنون فراگیران راحتی بی نظیری را تجربه می کنند. آنها می توانند بیت های کوچکی از برنامه خود را هنگام حرکت یا در وقت آزاد خود یاد بگیرند و درک کنند.

با این حال، حتی پس از انعطاف پذیری و راحتی، هنوز چندین چالش فنی و اجتماعی وجود دارد که توسعه دهندگان آموزش موبایل با آن روبرو هستند. درست است که پیشرفتهای زیادی صورت گرفته است اما یادگیری موبایل هنوز تأثیر قابل اندازه گیری در صنعت آموزش ایجاد نمی کند.

در اینجا برخی از چالش های عمده ای است که توسعه دهندگان یادگیری تلفن همراه با راه حل های غلبه بر آنها با آن روبرو هستند.

سازگاری با محتوا

DO4PerbClx5D0DRBgIkxWifW19dInTTBhNZmGHCg.jpg

محتوا مهمترین مولفه هر برنامه آموزشی است. با یادگیری موبایل، مربیان ایجاد برنامه هایی سازگار با رایانه ها و همچنین تلفن های همراه مشکل دارند. پرونده ها و قالب های مورد استفاده برای رایانه اغلب توسط دستگاه های دیگر پشتیبای نمی شوند. قابلیت های سخت افزاری و اندازه تلفن ها بسیار متفاوت است و منجر به تولید محتوا با چندین قالب می شود. در نتیجه، فراگیران و مربیان با سردرگمی زیادی روبرو می شوند.

راه حل: اکنون چندین سیستم عامل مانند صنایع اندیشه وجود دارد که ارائه آموزش یکپارچه یادگیری موبایل به زبان آموزان را برای مربیان آسان می کند. صنعتی اندیشه قیمت گذاری مدل بیشتر آن را به یک ضربه در میان شرکت ها را می سازد. همچنین می توانید از ابزارهای نویسندگی برای ایجاد آسان محتوا برای چندین سیستم عامل و دستگاه استفاده کنید.

صفحه های کوچک موبایل

qd6r0qcSbglYFC0eBT4MZ56wEWDtAkMFEaSWp0dc.jpg

به راحتی تلفن های همراه راحت هستند، خواندن متون روی صفحه های کوچک به طور مداوم اغلب دردسرهای بزرگی به دنبال دارد. محدودیت های چشمی و سردرد اغلب با مشکلاتی روبرو می شوند. نگاه به صفحه با گردن به پایین بیشتر باعث گرفتگی گردن می شود و می تواند بر ساختار کلی بدن تأثیر بگذارد.

راه حل: امروزه ما می توانیم همراه با افزایش کیفیت نمایشگر و زاویه دید ، اندازه تلفن های همراه را نیز افزایش دهیم. اکنون به مربیان پیشنهاد شده است که موارد الحاقی واقعیت مجازی را اتخاذ کنند که صفحه کوچک و محدودیت بد وضعیت را خنثی کند. همچنین ، اطمینان از کوتاه بودن مدت زمان هر یک از ماژول ها بسیار مهم است تا زبان آموزان وقت زیادی را برای تکمیل یک ماژول صرف نکنند.

امنیت سایبری و حریم خصوصی

VCrKSa6spH0TuVRDHmFhu7VUkA24IY1S3LuQrGsV.jpg

یادگیری موبایل یا نه، حریم خصوصی و امنیت داده ها برای بسیاری نگران کننده بوده است. با این وجود، در اتصالات تلفن همراه که نظارت نمی شوند، افزایش یافته است. و از آنجا که یادگیری موبایل فراگیران را به استفاده از تلفن های همراه خود ترغیب می کند، تهدیدات امنیتی زیاد است. علاوه بر این، برنامه های آموزشی شما ممکن است حاوی اطلاعات حساس باشد یا حتی شبکه شرکت شما را در معرض دنیای خارج قرار دهد. این می تواند منجر به خطر سرقت اطلاعات شود.

راه حل: امروزه پروتکل های امنیت اینترنت برای تلفن های همراه هر روز در حال بهبود هستند و به زودی به اندازه دسک تاپ و لپ تاپ های شما امن می شوند. به غیر از این، داشتن نرم افزار ضد ویروس در تلفن های همراه خود برای ایمن سازی داده ها را برای کارمندان خود تشویق یا اجباری کنید.

دامنه توجه به یادگیری توسط موبایل کم می شود

c4WXljstBT3t616Lz7CLC7oMDKbcUV9TecSJHv0x.jpg

هنگام یادگیری استفاده از تلفن همراه، حواس او را پرت می کند که ممکن است مانع اتمام یک برنامه شود. شبکه های اجتماعی، موسیقی، برنامه های خرید یا حتی بازی های موبایل می توانند تمرکز زبان آموزان را تغییر دهند. تمرکز بر یادگیری و نگهداری اطلاعات را دشوار می کند. این اغلب می تواند منجر به تضعیف هدف یادگیری تلفن همراه شود.

راه حل: مطمئن شوید که برنامه و رابط کاربری شما جذاب هستند. برای این منظور می توانید از عناصر مختلف چندرسانه ای و ویژگی های گیمیفیکیشن استفاده کنید تا دوره شما تعاملی و جذاب تر باشد.

نتیجه

برای جمع بندی آن، یادگیری با تلفن همراه یکی از راحت ترین راه ها برای یادگیری است. یادگیری را انعطاف پذیرتر کرده و دسترسی به آن آسان است. همچنین نوید می دهد که تأثیر برنامه آموزشی شما را افزایش می دهد. طراحی محتوای مناسب برای موبایل بسیار مهم است و این ممکن است شما را ملزم به تغییر روش نوشتن و همچنین توسعه برنامه کند. از این گذشته، آنچه در رایانه شما ممکن است خوب به نظر برسد، وقتی از طریق تلفن همراه به آن نگاه کنید، همان نخواهد بود.

بنابراین، با توجه به همه موارد، می توان گفت که اگرچه یادگیری پشتیبانی ارزشمندی را ارائه می دهد، اما تغییر زمان برای تبدیل شدن به یک وسیله اصلی یادگیری، زمان بر است.

1 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید
roya 2 سال پیش

آموزش طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل الان یکی از راه های درامدزایی برای افرادی هستش که این رشته رو یاد میگیرند.