پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

طراحی در مقابل توسعه وب سایت

saeed sadeghi 2 سال پیش

مفهوم طراحی و توسعه وب سایت ها تقریبا از زمان به وجود آمدن وب سایت ها وجود داشته است. قبلا تعریف ساده تری برای این موضوع مطرح بود که در گذشته یک فرآیند ساده به نظر می رسید. اگر اولین وب سایتی در سال 1991 متولد شد را با وب سایت های امروزی مقایسه کنید، خواهید دید که چقدر وب سایت ها تکامل یافته اند. امروزه ایجاد و نگهداری وب سایت پیچیده تر از قبل شده و شامل یه اکو سیستم کامل از نقش ها و مهارت هاست.

برای طراحان ممکن است این سوال پیش آید که بدانند دقیقا در کجای این اکوسیستم قرار گرفته اند. در این مقاله جنبه های اصلی فرآیند ایجاد وب سایت را بیان می شود ، و تصویری واضح از نقش طراحی سایت ، نقش دیگران و مجموعه مهارت های موجود را ارائه می دهد.

 

طراحی و توسعه وب چیست؟

طراحی و توسعه وب یک اصطلاح چتری یا درختی است که روند ایجاد یک وب سایت را توصیف می کند. همانطور که از نامش پیداست ، شامل دو مجموعه مهارت عمده است: طراحی وب و توسعه وب. طراحی وب ظاهر و احساس وب سایت را تعیین می کند ، در حالی که توسعه وب نحوه عملکرد آن را تعیین می کند.

از آنجا که همیشه خطی وجود ندارد که این دو نقش را جدا کند، عناوین اغلب به جای هم مورد استفاده قرار میگیرند. با ادامه تکامل وب، نقش ها نیز تغییر کرده و پیشرفت می کنند. در 30 سالی که از ایجاد اولین وب سایت می گذرد ، عناوین شغلی متعددی برای توصیف مجموعه مهارت های مختلفی که برای ایجاد یک وب سایت استفاده می شود ظهور کرده و هر سال تعداد بیشتری از آنها منتشر می شوند. این عناوین غالباً با هم همپوشانی دارند و معانی آنها از یک شرکت به شرکت دیگر تغییر می یابد.

 

front-end و back-end

برای اینکه بتوانید بسیار ساده این موضوع را درک کنید، وب سایت را به دو بخش تقسیم می کنیم: آنچه کاربران  میبیند و آنچه کاربران نمیبینند.

آنچه کاربر می بیند در یک مرورگر اتفاق می افتد و شامل توسعه بصری است. ایجاد رنگ ، طرح ، فونت و تصاویر یک وب سایت را تعریف می کند - همه مواردی که به برند وب سایت و قابلیت استفاده از آن بستگی دارد - و به ابزارهایی مانند Photoshop ، Illustrator ، Fireworks و Sketch نیاز دارد.

استفاده از زبانهای کدنویسی مانند HTML ، CSS و Javascript برای پیاده سازی این طرح ، توسعه front-end نامیده می شود. این زبان ها امکان تعامل با دکمه ها ، تصاویر ، متن ، فرم های تماس و منوهای ناوبری را برای کاربران فراهم می کند و عضوی جدایی ناپذیر در طراحی وب سایت واکنش گرا هستند.

آنچه کاربر نمی بیند، در یک سرور اتفاق می افتد و شامل توسعه back-end است.

یک وب سایت برای ذخیره و سازماندهی تمام داده هایی که از قسمت بصری قرار دارند ، به قسمت دیگری نیاز دارد. بنابراین اگر کاربر چیزی را خریداری کند یا فرم را پر کند ، در حال وارد کردن اطلاعات به یک برنامه در قسمت جلویی وب سایت است. و این اطلاعات در یک پایگاه داده که در یک سرور قرار دارد ذخیره می شود.

یک وب سایت همانطور که می خواهید کار می کند زیرا تمام قسمت های آن وب سایت همیشه با هم ارتباط مستقیم برقرار می کنند.

 

طراحی در وب سایت

Paul rand یک طراح برجسته در زمینه طراحی بصری وب سایت در مقاله ای اشاره می کند که" طراحی یک فعالیت حل مسئله است. ابزاری برای شفاف سازی، تلفیق و نمایش یک کلمه، عکس یا محصول"

طراحان وب سایت دائما در حال حل مشکلات کاربران خود هستند. وب سایت ها باید این امکان را برای کاربران فراهم کنند که بتوانند به راحتی به جایی که می خواهند برسند و آنچه نیاز دارند را انجام دهند. یک کاربر ناامید به احتمال خیلی زیاد دیگر به وب سایت شما باز نمی گردد.

به همین دلیل است که هر عنصر در طراحی وب سایت در حال ایجاد آسانترین روش استفاده از سایت است. بنابراین افراد بارها و بارها از وب سایت بازدید کرده و با آن تعامل برقرار می کنند.

در این مقاله سعی کردیم تا به طور کاملا خلاصه به موضوع طراحی ، front-end و back-end بپردازیم.
از شما تشکر میکنیم که تا به انهتای مقاله با ما همراه بودید.

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

سلام من یک دیجیتال مارکتر هستم که با سئو زندگی میکند.