پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

محبوبیت فریم ورک لاراول در PHP

boomrun_platform 3 سال پیش

از میان فریم‌ورک‌های متنوع زبان PHP ، یکی از محبوبترین‌ها، فریم ‌ورک لاراول (Laravel) است. .PHP  فریم‌ورک‌ها چارچوب‌های متعددی دارد؛ مانند:  Yii ،Cakephp ،codeigniter ،Nette simfony .با پلتفرم دیجیتال مارکتینگ بومران همراه باشید.

 

محبوبیت فریم ورک لاراول در PHP

 

تکنیک اعتبارسنجی

 

فریم ورک لاراول اجرای تکنیک‌های تأیید اعتبار (اعتبارسنجی) را بسیار ساده می‌کند. می‌توان گفت که همه چیز بسیار عالی، تنظیم شده است. لاراول همچنین روشی آسان برای سازمان‌دهی منطق تخصیص مجوز (authorization logic) و کنترل دسترسی به منابع را فراهم می‌نماید.

 

کتابخانه‌های شی‌گرا (Object-oriented):

 

یكی از مهمترین دلایلی كه لاراول را به بهترین چارچوب PHP تبدیل می‌كند، داشتن كتابخانه‌های Object Oriented یا شی‌گراست. همینطور موارد دیگری از این دست که به صورت از پیش نصب شده، قابل استفاده است كه در هیچ چهارچوب دیگر PHP یافت نمی‌شود. یکی از کتابخانه‌های از پیش نصب شده، کتابخانه تأیید اعتبار یا احراز هویت (Authentication) است. اگرچه اجرای آن بسیار آسان است، اما ویژگیهای پیشرفته  زیادی دارد، مانند: بررسی کاربران فعال، Bcrypt hashing، تنظیم مجدد رمز عبور، محافظت با CSRF و رمزگذاری. در سایت فریلنسری دورکار بومران نیز میتوانید پروژه های برنامه نویسی تهیه کنید.

 

پشتیبانی از MVC

 

یکی از دلایل محبوبیت لاراول بعنوان بهترین فریم‌ورک PHP این است، که از معماری MVC پشتیبانی می‌کند.

(Model View Controller) MVC  یک معماری برنامه نویسی است که نرم افزار را به سه بخش مجزا تقسیم می‌کند. این الگو با جداسازی View ، Model  و Control  امکان کار جداگانه بر روی هر یک از بخش‌ها را فراهم می‌کند. به همین دلیل بر بهبود عملکرد سیستم بسیار تاثیرگذار است.

آموزش‌های حرفه‌ای Laracasts

 

شما یا توسعه‌دهندگانتان برای عملکر بهتر، باید بیشتر آموزش ببینید. بر خلاف فریم‌ورک‌های دیگر (Codeigniter ، Yii ، CakePHP و غیره) لاراول، آموزش‌هایی تحت عنوان "Laracasts" ارائه می‌دهد؛ که ترکیبی از آموزش‌های ویدیویی رایگان و پولی است. این ویدئو‌ها نحوه استفاده از لاراول را نشان می‌دهد. همه فیلم‌ها توسط Jeffery Way ، که یک مربی متخصص و مجرب است، ساخته شده است. کیفیت تولید این آموزش‌ها بسیار بالا است و دروس معنی‌دار و اصولی هستند.

 

موتور قالب حرفه‌ای Blade

 

موتور قالب(Template Engine) Blade لاراول محیطی بصری است که به کار با PHP/HTML spaghetti برای عملکرد بهتر کمک می‌کند.

این یکی از بهترین ویژگی‌های فریم ورک لاراول است. اگر تا به حال مجبور شده اید یک بخش HTMLای را درون یک HTML دیگر وارد، دقیقاً می‌دانید منظورم چیست. اما با Blade، این کار تقریباً بی دردسر است.برای مشاهده لیست خدمات بازاریابی آنلاین بومران از سایت ما دیدن نمایید.

 

ویژگی Responsive Interface

 

Responsible Interface ویژگی جدیدی است که با عرضه Laravel 5.5 در آگوست 2017 به فریم ورک لاراول اضافه شده است. این یک کلاس است که برای اجرای رابط کاربری استفاده می‌شود. باید گفت که این ویژگی

به خودی خود بسیارگسترده است و مجال توضیح کامل آن در این قسمت وجود ندارد.

 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید