پیکسلر | شبکه اجتماعی برنامه نویسان

شیرپوینت Subscription

techran 1 سال پیش

لیست ویژگی‌های جدید  شیرپوینت سرور Subscription Edition و به‌روزرسانی ویژگی‌های سابق را در ادامه مطالعه کنید.

احراز هویت و مدیریت آن

شیرپوینت از پروتکل OpenID Connect یا به اختصار OIDC استفاده می‌کند. این پروتکل یک لایه امنیتی مدرن است که به کلاینت‌ها اجازه می‌دهد کاربرانی را که قبلاً توسط یک سرور مجاز احراز هویت شده‌اند، به رسمیت بشناسد. با این راهکار مدیریتی برای تامین امنیت، سازمان‌ها می‌توانند دستورالعمل‌های احراز هویت چندگانه و دسترسی مشروط، بر اساس انطباق دستگاه و موارد دیگر را اعمال کنند.

شیرپوینت هویت‌های تایید شده توسط ارائه‌دهندگانی مانند Azure Active Directory، Active Directory Federation Services نسخه 2016 و بالاتر را می‌پذیرد.

استفاده از People Picker برای احراز هویت:

شیرپوینت از People Picker استفاده می‌کند و همان‌طور که از نامش پیداست، این کنترل‌گر وب برای جستجو و یافتن افراد و گروه‌ها و دادن دسترسی به آن‌ها برای مواردی مانند لیست‌ها، کتابخانه‌ها و سایت‌ها است. در نسخه جدید شیرپوینت از نوع پیشرفته‌تر این الگوریتم برای احراز هویت استفاده می‌شود.

حافظه نهان AppFabric

در نسخه‌های قبلی شیرپوینت سرور، حافظه نهان (کش) به AppFabric ویندوز سرور متکی بود. با این نسخه جدید، فناوری حافظه نهان دیگر به مؤلفه AppFabric ویندوز سرور نیازی ندارد.

پیوندهای IIS برنامه وب را تغییر دهید.

در نسخه‌های قبلی شیرپوینت تغییر اتصالات IIS مشکل بود. اگر تلاش می‌کردید یک برنامه وب را حذف کنید و سپس آن را با اتصال‌های به‌روز شده گسترش دهید، این عملیات زمان‌بر بود و احتمال از دست دادن تنظیمات خاصی در وب‌سایت IIS وجود داشت. می‌توانستید به‌ صورت دستی پیوندهای خود وب‌سایت IIS را ویرایش کنید، اما شیرپوینت از این تغییرات دستی بی‌اطلاع می‌ماند، پس شما همیشه با ریسک بازنویسی آن‌ها توسط شیرپوینت روبه‌رو بودید.

منبع:  شیرپوینت Subscription
 

0 دیدگاه
برای قرار دادن دیدگاه وارد شوید

سلام تکران هستم و دوست دارم تجربیات خودم رو در مورد راهکارهای سازمانی با شما در میان بگذارم.